Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen cicát válasszak házba,...

Milyen cicát válasszak házba, kutya mellé?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy cicát, családi házban élek, de bentre szeretném. Viszont van a házban egy kb. macska méretű, játékos természetű,ötéves fiú kutyus is.

Fogalmam sincs, merjek-e macskát is hozni a házba, együtt tudnának-e élni, nem bántanák-e egymást.

Nagyon tetszik a Ragdoll macska, úgy tudom ők nyugodtak és első cicának alkalmasak, ragaszkodók.



2017. máj. 18. 13:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
33%

Menhelyi cicát ajánlom.

Két életet mentesz vele.

2017. máj. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

A kiskutya is menhelyi, de a macskát nem merem menhelyről hozni a kutya mellé, pláne hogy fogalmam nincs milyen fajta, milyen a temperamentuma.

Nem akarok olyat sem ami elkóborol, az udvaron van két nagytestű kutya amelyik macskát nemigen tolerál.

Nyugis, lakásba való cicát szeretnék.

2017. máj. 18. 13:50
 3/21 anonim ***** válasza:
67%

Bármilyen, akár menhelyi kölyökcicát. A benti létet és a kutyust is megszokják, ha kiskortól így él. Feltéve, ha a kutya nem akarja bántani, kergetni. A fajtatiszták is ugyanolyan macskák, mint a keverékek, ilyen szempontból mindegy.

Ivartalanítani 6 hónapos kor körül érdemes.

2017. máj. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
20%

Ha ivartalanitva van, akkor a fiu macskak egeszen nyugodtak tudnak lenni, siman elvannak odabent.

A lany macskak mar bolondabbak, meg szerintem kiszamithatatlanabbak ilyen teren.

2017. máj. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
28%
Egyáltalán nem igaz, hogy a fajtatiszta macskák ugyanolyanok, mint egy bármilyen menhelyi keverék. Én a ragdollt ajánlom, esetleg a maine coont. Nekünk mindkettő van. Direkt szoba cicák, főleg a ragdoll. Kutya barátok is híresen. Direkt szoba cicák. Sokkal értelmesebbek a menhelyi keverékeknél. Van összahasonlítási alapom. Látni a különbséget, kivéve ha a menhelyiben is van mondjuk ragdoll vér. Egy ragdoll nem kóborol el, hiába hívja más macska. Ragaszkodik a gazdához. A miénk nyitott ajtónál sem megy ki a kertbe csavarogni. Próbáld ezt eljátszani egy mezei keverék macskával.
2017. máj. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
22%
Szóval én mindenképp a ragdollt ajánlom. Ha ragszkodó, nem elcsavargó, kutya és gyerek barát, okos, nyugodt szoba cicát keresel. Ráadásul szép is. Elhiszem, hogy menhelyi is lehet ilyen, de nem ez a jellemző. Én nem kockáztatnék, hisz például a kutya szeme is bánhatja.
2017. máj. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
24%
#1 ; #3 osztom, egy menhelyi macska is lehet bújós, nyugis, ragaszkodó, ugyanis ha kiskorától úgy van tartva + ivartalanítod, akkor ők nagyon hálásak és aranyosak, + életet mentesz.
2017. máj. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
24%
Hülyeség macskát venni pénzért, mikor manapság annyi gazdátlan, menhelyes macska van, hogy a dülemen is az lóg
2017. máj. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
f*
2017. máj. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%
Ragdoll!
2017. máj. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!