Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen cicát válasszak házba,...

Milyen cicát válasszak házba, kutya mellé?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy cicát, családi házban élek, de bentre szeretném. Viszont van a házban egy kb. macska méretű, játékos természetű,ötéves fiú kutyus is.

Fogalmam sincs, merjek-e macskát is hozni a házba, együtt tudnának-e élni, nem bántanák-e egymást.

Nagyon tetszik a Ragdoll macska, úgy tudom ők nyugodtak és első cicának alkalmasak, ragaszkodók.



2017. máj. 18. 13:44
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Első cica lenne, és imádom a kutyámat, de őt is szeretném, és nem akarom hogy egy olyan agresszívebb vagy kevésbé toleráns cica kerüljön ide, pláne amíg nincs tapasztalatom. És a kutya is nagyon kicsi testalkat, a macska nyerne :D


Utánaolvastam a macskáknak, hova milyet érdemes, nem akarok bunda alapján választani, és mindenhol a ragdoll és a maine coon van, de tulajdonosok véleményére is kíváncsi voltam.

2017. máj. 18. 16:23
 12/21 anonim ***** válasza:
4%

A természetét nem csak az szabja meg,fajtatiszta e.

Én nem támogatnám a szaporítokat.

2017. máj. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó: Nyilván nem szaporítótól kell venni, hanem normális tenyésztőtől
2017. máj. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%

"Hülyeség macskát venni pénzért, mikor manapság annyi gazdátlan, menhelyes macska van, hogy a dülemen is az lóg"

Te ne oszd be más pénzét. Nagyon sajnálom a menhelyes állatokat, de egyrészt a tököm ki van az állandó sajnáltató szöveggel és hogy még én vagyok a k.cs.g, ha nem onnan választok. Nem én nem tudtam ivartalaníttatni az anyját és az apját. Másrészt egyáltalán nem hülyeség a fajta tiszta állat. Tudod, nem mindenki akar másik állat és főleg kisgyerek mellé zsákbamacskát. Nem tudod kik a szülei, milyen betegségek várhatók, mekkorára fog nőni. Nekünk volt menhelyi kutyánk és macskánk is, de megszívtuk velük. Lesz@rom, ha 0 % leszek, akkoris ideálisabb egy jó tenyésztő ragdollja más állat mellé lakásba, mint egy menhelyi keverék. Akinek nem volt még maine coon / ragdoll macskája, annak persze, hogy ugyanolyan a mezei házimacska is. Ez ugyanolyan, mint aki szerint egy 160 ezres laptop felér egy macbook-kal és sznob, aki almát vesz. Ahelyett, hogy mindkettőt megismerné személyesen és utána mondana véleményt. Mert mint mondtam, nekünk volt sima házi cicánk is. Van különbség. Márcsak abban is, hogy a ragdoll nem csavarog el a gazdától.

2017. máj. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
4%

Po t,hogy fajta tiszta állatoknál fordul elő a legnagyobb arányban betegségek!

Pusztán azért,mert nagyobb eséllyel rokonokat pároztatnak,olyan egyedelet,akiknek.hasonló a génállománya.

Nem hülyeségből ellenzik a fajtatiszta állatok vásárlását, a legtöbb helyen nem tenyésztenek,hameü szaporótanak.a vásárló észre se veszi,honnan szerzett állatot.

Másrészt undorítónak t ad tpm,hogy az emberek ebből csinálnak pénzt.

Vesznek két fajta tiszta állatot,aztán meg évente kétszer,háromszor fialtatják a nősté yt, minél több hasznot húzzanak. Az már nem érdekli őket,hogy az anya macska így nem fog sokáig élni,bármelyik szülésbe belehalhat.


Azt akarom mondani,hogy még így is kaphatsz zsákba macskát,ha fajtatisztát veszel.

Sokkal betegesebbek,mint mondjuk egy nem fajtatiszta cica,akinel sokkal jobb a génállománya,mert a természet és.nem az ember alakítja ki neki a fenotipusát.

2017. máj. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
24%

Jut eszembe,csak hogy saját példát mondjaak.

Van három cicám. Két utcáról szerzett és egy fajtatiszta,akit a rokonom sózott rám,mert meggondolta magát.

9 és 10éves körüliek a drágák. Imádom őket.

De tippelhettek,melyik az a macska a három közül,aki allergiás :)

Még szép,hogy a fajtatiszta cicám.

Minden tavasszal bedagad a szájacskája.


Szóval aki azzal lrvel,hogy ha fajtatiszta macskát vásárol, kizárja annak a kockázatát,hogy beteg lesz a macska,el van tévedve,nagyon.

Mesterséges szaporulatnál sokkal nagyobb eséllyel állnak rokonságban a szülők.és a genetikai betegségek elő fognak jönni nagyobb valószínűséggel az utódokban.

2017. máj. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Kata-92 ***** válasza:
89%
A maine coonok szeretik a kutyákat és a gyerekeket is. Kiskorától kezdve bent kell tartani, akkor nem akar majd kimenni. Én építettem egy kifutót a maine coonjaimnak, mert tenyészteni szeretnék és, hogy kint is tudjanak lenni, biztonságosan. Nem igaz, hogy a keverék macskék olyanok, mint a fajtatiszták. Nekem volt egy nagyon kedves házimacskám, de fele annyira se kötődött hozzám, mint a maine coonom, aki télen kiszökött és elütötték. Előzönek pedig annyit, hogy nem kéne általánosítani és rögtön mindent undorítónak tartani. Én is undorítónak tartom, aki évente háromszor elleti a macskáit, de nem egy olyan tenyésztőt ismerek, aki nem ezt csinálja. Nekem is évente csak egy almom lesz és nem haszonszerzés miatt csinálom ezt, hanem hobbiként. Imádom a maine coonokat és szeretnék velük foglalkozni és erre a tenyésztés a legjobb mód. Még kicsik a cicák, akiket tenyésztésre vettem, de egy évig nem lesz alom, mivel 1 éves koruk előtt nem pároztatom őket. Freedom coon lesz a nevem, majd csináltatok magamnak honlapot is. Nagyon sajnálom én is a menhelyi macskákat, de ha nem akarnék tenyészteni se hoztam volna onnan macskát, mert a növéremnél két kisgyerek is van és nem lehet tudni, hogy milyen a természete. Az én maine coonom, amikor az unokaöcsém 1 éves volt mindig tépte a farkát persze rászóltunk, hogy ne tépje, de egyszer nem karmolta meg mindig csak arrébb ment. Sőt egyszer, amikor kijött a védőnő vért venni és a Tomi ordított mert nem találta a vénáját és fájt neki a macska lesből ráugrott, mert azt hitte, hogy bántja. Egy igazi kedves, szelíd óriások.
2017. máj. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Kata-92 ***** válasza:
Mostmár utolsó előtti, nem utolsó válaszoló.
2017. máj. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Kata-92 ***** válasza:
95%
A genetikai betegségek ellen szüret egy normális tenyésztő, én minden maine coonomat úgy vettem, hogy kaptam negatív genetikai eredményt a szülökről HCM PKD és FIV FELV FI ellen. Utána lehet beteges, de a genetikai betegségeket szűrniV lehet, a természete se biztos, hogy jobban megjósolható, ha fajtatiszta, de, hogy jobban lehet alapozni rá, mivel mégiscsak egy fajta az biztos.
2017. máj. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Én megértem a "menhelyes életmentő" sztorit mert menhelyről van a benti kutyusom. Viszont mivel nekem nincs szükségem olyan bolond macskára,amelyik egyik pillanatban bújik, a másikban meg kikaparja az én vagy a kutyám szemét, esetleg terrorizálja őt, így szeretném tudni a nagyjábóli vérmérsékletét. Nekem megér ennyi pénzt, hogy biztos lehessek a dolgomban, és 2 évig garanciát adnak a cica egészségére, valamint utána is felkereshetem a tenyésztőket segítségért. Ez fontos nekem. Tudom hogy sok a gazdátlan cica, de sajnos nem lehet mindet orokbefogadni, es megtennem de két kutya van az udvaron. Inkább megkímélném nyomorult állat életét és nem veszem ide, ha úgyis tudom hogy kiszökik akár direkt, akár véletlen.

Mindenképpen elhatáorztam magam egy ragdoll kislány mellett, köszönöm a személyes véleményeket!

2017. máj. 28. 15:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!