Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6 hetes macskánál mire kell...

6 hetes macskánál mire kell figyelni? Miben másabb, mint egy 8 hetesnél? Milyen problémák állhatnak fent nála?

Figyelt kérdés

( Találtam egy hirdetést, ahol valaki talált egy kb. hat hetes kismacskát. Gondolkodok, hogy örökbe fogadom a mostani 13 hetes 13kg kiskutyámhoz. )


A cicával lehetnek szocializációs gondok, mintha egy kiskutyát korábban hoznak el? Ha igen akkor milyenek?



2017. máj. 18. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyasmi fordul elő, hogy durvábban játszik, erősebben harap-karmol játék közben, mert kimaradt egy fontos szocializációs szakasz az életéből, amikor az anyja tanítja ezeket.
2017. máj. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehetnek szociális gondok. Pl hogy te leszel az anyapotló ezért harcolni akarhat veled.
2017. máj. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
Amit az első írt, az gyakori eset, a finom játékot alapvetően a tesóitól tanulná meg. Így neked kell megértetned vele. Nem lehetetlen, de sokaknak nem sikerül. Lehet, hogy a kutyád ebben segítség lenne. Aztán sokan úgy tartják, hogy a felnőttkori állandó, durva dagasztás és a simogatástól nyáladzás is összefügg ezzel. Nem tudom mennyire valós az összefüggés, viszont az ismerettségi körömben van 1 nyáladzó és egy kényszeres dagasztó macska, és mindkettő icipici korában lett megmentve.
2017. máj. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elvben tényleg lehetnek szociálizációs gondok, de én 2 kb. 6 hetes macskát is összeszedtem már az utcán, és egyiknél sem volt semmi ilyen gond. Viszont kb. egy hétig mindkettőt fecskendővel kellett pár óránként macskatejjel etetni, csak kb. 7 hetesen kezdtek áttérni szilárd táplálékra. (Ilyenkor ideiglenesen ajánlatos alutasakost adni, mert abban is sok a folyadék, de csak átmenetnek, ne szokjon rá, mert sok tápanyag ugye nincs bennük:S
2017. máj. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ, hasznosak voltak.

A hirdető viszont megtartja a cicust. :)

2017. máj. 19. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!