Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám teljesen eltespedt...

A macskám teljesen eltespedt az ivartalanítás után, pedig már két hét eltelt. Így fog maradni most már?

Figyelt kérdés
Mintha lobotómiát hajtottak volna végre rajta. Azt hittem, csak azért ilyen leszedált, mert fájdalmai vannak, meg mert még tart az altató hatása, de a fene egye meg, két hét eltelt már, és túl van még a varratszedésen is. Van hogy másfél napon keresztül csak mozdulatlanul ül a székbe, enni, inni napokig nem is szokott, ha csak én nem viszem a tenyeremen neki a kaját. Meglassult, lefogyott, semmit nem csinál. Azelőtt össze-vissza ugrált, aktív volt, nyávogott, és én azt szerettem. Na, most az a kérdés, hogy MÉG MINDIG kell e várni arra, hogy meggyógyuljon, (meddig még??) vagy akkor ez az ivartalanítás végleges hatása? Mármint, ez a teljes leszedálás...

2017. máj. 31. 12:42
1 2
 11/16 Platypus ***** válasza:
100%
Oké, de mi van akkor, amikor végignézed, hogy a nőstény macska beledöglik a késői ivartalanítás és a sok "üres" tüzelés szövődményeibe, vagy ha nem akkor egy szülésbe? Mindkettőre láttam már példát személyesen, mert ugye ezek gyakori dolgok. Meg szanaszét tépett és végül eltűnt kijárós kandúrhoz is bőven volt szerencsém, sajnos családon belül is. Most akkor melyiket kell komolyan venni? A nagyon ritka kockázatot, vagy a minennaposat? Mondom ezt úgy, hogy a saját ex-kandúrom begyűjtött egy jó kis húgyhomokra való hajlamot, ami erősen összefügg az ivartalanítással - azonban így is túlélte eddig kétszeresen az ivaros kandúrok átlagéletkorát és megfelelő kajával teljesen tünetmentes.
2017. máj. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

8-as: nyilván mindenkit elsősorban a saját korábbi tapasztalatai befolyásolnak.

De ha te "vesztettél volna el" így egy állatot, nyilván ez a tapasztalat befolyásolna. Én csak annyit mondtam, hogy az ivartalanítást sem szabad ész nélkül csinálni!

Mi pl. az utóbbi 30 évben a kutyáink-macskáink 80%-át ivartalanítottuk, de volt, amikor nem emellett döntöttünk (nem várt almunk sem nekünk nem volt, sem mi nem okoztunk soha, és a ivarszervi betegségek is elkerültek egyelőre)

2017. jún. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Platypus ***** válasza:
100%
Az ész nélkül részével egyetértek, normális orvossal kell csináltatni, nem pedig a legolcsóbbal aki csak elérhető. Egy vidéki "lódoktor" adott esetben totál tapasztalatlan is lehet a témában, de azért bevállalja ha felkérik. Nagyon kevés esetben valóban nem jó döntés, pl. idős korban befogadott állatnál a műtét már kockázatosabb lehet, mint a nyeremény. Vagy kan kutyáknál sem létfontosságú dolog ha nincsenek viselkedési problémák. De minden más esetben - szuka kutyánál, macskánál mindkét nemnél - nagyon kellemetlen és máshogy nehezen elkerülhető problémákat lehet vele megelőzni. Valahogy nem tudom elképzelni, hogyan lehet egy minimális műtéti kockázattól jobban félni, mint egy nagyon is esélyes és meglehetősen szörnyű gennyes méhgyulladástól.
2017. jún. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Arról hallottam, hogy a macskák ivartalanítás után képesek ellustulni, főleg a hímek de egyáltalán nem ilyen szinten. Nem tudom, hogy hím vagy nőstény macskáról van szó.

Nőstény cicánál lehet, hogy lassan gyógyul be a sebe, még ha kívülről úgy is tűnik, minden rendben. Arról, hogy sokáig mozdulatlanul ül az jut eszembe, hogy az ember is ha fáj vagy húzódik valamije, mindig próbál úgy helyezkedni, hogy ne érezze. Ha sétál nem vettél észre semmi furcsaságot? Hogy húzza a lábát, kicsit sántít vagy bármi ami fájdalomra utal?


Arra érdemes lenne nagyon odafigyelni, hogy rendesen egyen és igyon a macska, mert így emiatt még inkább le lehet gyengülve, főleg, hogy azt írod nem is iszik, azt is el tudom képzelni, hogy ki is van száradva kicsit. Az sem lehet, hogy időközben megbetegedett, és azért nem eszik?

2017. jún. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Hogy van a cicus? :(
2017. jún. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Hát, eltelt már több mint egy hónap, minimális javulás azért felfedeztem azóta. Legalább nyávogni néha hallom, időnkét sétálgat egyet a házban, de nagyrészt még mindig feküdni meg aludni szeret a legjobban. Ki tudja, lehet hogy idővel még javulni fog, lehet hogy ez egy hosszabb rehabilitáció az átlaghoz képest, én legalábbis még reménykedem benne.
2017. jún. 21. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!