Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek szemét dolog, ha...

Szerintetek szemét dolog, ha nem csak a kóborokat ivartalanítatom?

Figyelt kérdés
Elő fordul, hogy azt is ivartalanítatom amelyikről tudom, hogy van gazdája, csak felelőtlen s csak szaporodnak. Ja és nem beszélem meg vele, csak elviszem tudta nélkül. Ez elitélendő? Vagy törvénybe ütközik?

2017. máj. 28. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Hát lehet lepontoznak ,de szemét dolog! Más tulajdonát ,más házikedvencét ellopni megcsonkítani ,még ha valami magasztos elv szerint is teszed,nem helyes. És törvénybe ütköző.


Minimum lopás ,'rongálás',de nem tudom pontosan. A nemi szerv megléte nem betegség! Megint más ha pl elütik a szomszéd kutyáját mert kiszökött és te beviszed orvoshoz mert nincs otthon a gazda. Az nem számít bűncselekménynek és helyes dolognak tartanám.

2017. máj. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
És hogy biztosítod a megműtött macsekok utókezelését? Varratszedését?
2017. máj. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem beszéld meg velük hogy te önköltségen ivartalaníttatnád a macskáikat, nem kell semmit fizessenek és nem kell aggódjanak a nem kívánt alom miatt. A legtöbb ember azért nem ivartalanít mert pénzbe kerül.


Szerintem szó nélkül ebbe ne vágj bele mert ha belebotlasz egy olyan emberbe aki ezt nem hagyja csak úgy nagyon megütheted a bokádat, millió mód megkeseríthetik az életed.

2017. máj. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Egyértelműen nem etikus.
2017. máj. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%

Hát... szerintem rendben van.

Persze, "rongálod" más tulajdonát, de valójában jót teszel annak a macskának, szóval, onnan nézve, hogy legalább nem lesz évente x kölyök amikkel jobb esetben csak nem törődnek, rosszabban agyonütnek, ez rendben van. Bár, ha a gazdák olyanok, hogy lehet velük beszélni, akkor előtte inkább az. De ha olyanok, akiknek mindegy, hogy van-e vagy nincs...

2017. máj. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Nekem van cicám es en szemely szerint nagyon nem orulnek neki,ha valaki csak úgy 'ellopna'. Egy nőstény macska esetében az állatot műtét utan a házban kell tartani es csak utana lehet kiengedni,tehát csak egy hét utan kapnam vissza a macskamat es ha nem beszelnenek velem akkor egy hétig azon idegeskednek hogy hol lehet es mi tortent vele. En ilyet senkinek nem kívánnék, es nem tennek ilyet. Ha nagyon zavar téged hogy sok a nem kívánt alom, akkor az a minimum hogy a gazdaval beszélsz es ha beleegyezik akkor elviszed es kiivartalanitod,de kommunikáció nélkül szerintem semmiképpen se csinálj ilyet. Ha pedig a cica gazdája nem egyezik bele,akkor nem tehetsz semmit se. Ha csak úgy hipsz-hopsz elviszed másnak az allatat szerintem törvényellenes.
2017. máj. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%
jo sok penzed lehet, enyemet nem akarod elvinni??? 7 eves nosteny, unom mar ezt a sok kismacskat ugy orulok mikor elviszik oket.
2017. máj. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Hát hogy mit csinálnék? Feljelentenélek magán tulajdon megcsonkításáért!!És meg is nyerném a pert! Én állatokat tartok,egy tanyán.Tehenek lovak tyúkot libát nyulat!1 komondort és 5-7 macskát amiből kettő nőstény.Nem véletlen kell a kismacska minden évben!! A rengeteg féreg ellen!! A törvény nem kötelez engem az ivartalanításra! Neked meg semmi jogod nincs a tulajdonommal el futkosni a dokihoz!Inkább a saját dolgoddal kellene foglalkozni.Gondolom lenne mivel!
2017. máj. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam alap volt, hogy ivartalaníttatom a macsekot, amint lehet. Mondjuk, nekem kandúrom van, de ha nősténye lenne azt is ugyanúgy ivartalaníttattam volna.

Irtózatosan ki lennék akadva, ha valaki csak befogná, elvinné egy random orvoshoz, aki jól bealtatja és felvágja a hasát. Ott persze nem találna semmit, szóval varrhatná vissza.

Talán nem kell taglalnom, hogy mely pontokon lennék kiakadva...


Viszont meg tudlak érteni, hogy csak jót akarsz. A helyedben kedvesen odamennék a tulajokhoz és higgadtan elmagyaráznám nekik az ivartalanítás előnyeit(a saját "nyelvükön") és felajánlanám, hogy megcsináltatom helyettük. Az utolsó pont persze kritikus, mert sokan ezt úgy értelmezik, hogy "leszegényezed" őket és egyfajta segélyt adsz nekik.

2017. máj. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

8. válaszoló,


Minden tiszteletem mellett, ha önnek évente +4-16 macskára van szüksége akkor a tanyáján élő macskák pont annyira magántulajdonok csak, mint a patkányok a szénában. Ott élnek azt kész. Akár a énekesmadár a fán. Az sem lesz attól magántulajdon, hogy ott énekel.

2017. máj. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!