Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti hogyan költöztetnétek el a...

Ti hogyan költöztetnétek el a cicátokat?

Figyelt kérdés
7 éves ivartalanított kandúr. Egyszer már 3 éves korában elhoztuk magunkkal mikor költöztünk, akkor sem volt könnyű megfogni. Most meg szinte lehetetlen. Amikor kullancs volt benne szerettem volna elvinni a dokihoz de a tartóba nem tudtam betenni sehogy. Megfogtam ölbe vettem és elindultam vele úgy. Egy sarkot tudtam vinni, aztán kapart és kiugrott a kezemből. Egyébként is félős cica, nem engedi, hogy megfogjuk max 1-2 másodpercre, de ha valami szándékkal akarom megfogni arra rájön és nem sikerül. Mit tegyek ha szeretném magammal vinni költözéskor. Amúgy a világ legaranyosabb cicája, és itt ahol most lakunk ráadásul nagyon jól érzi magát.

2017. jún. 1. 07:32
 1/9 Kata-92 ***** válasza:
62%
Nekünk van egy brit csíkos cicánk, aki utálja ha felemeljük, de állatorvoshoz kell vinni mégis. Úgy szoktam vinni, hogy adok neki valami finom kaját a kamrában, neked is valami olyan helyen kell, ahova ha becsukod az ajtót nem tud hova bújni, és így bekerítem és megfogom és megy be a hordozóba. Ő is kedves, de ha simogatjuk se szereti, viszont kötődik hozzánk mivel mindig mellettünk van, de simogatni nagyon ritkán lehet. Így próbáld meg elvinni, de egyébként ha nem egyedül laksz vele és valaki marad ott, akkor jobb neki, ha marad és hazajársz hozzá simogatni. Én a maine coonommal így csináltam pedig nagyon szerettem és ő is engem, de a macskáknak megvan a területük nem szeretik az új helyeket és így jobb volt neki.
2017. jún. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálkoznék a macskapórázzal. Ha ilyen raplis cicád van,azt sem lesz könnyű ráadni, de valószínűleg te is puhány kezű vagy vele, és nem szeretnéd egy percig sem kínozni, de nincs olyan megoldás, ami ne lenne neki kicsit kellemetlen.

Az én macskámba pl. a féreghajtót nehéz bele diktálni, nem lehet beadni neki kajával, titokban, sem összezúzva sem sehogy. Ezért maradt az erőszakos: ledugjuk a torkán verzió, vagy a paszta, amit szintén utál. Lefogjuk, rúgkapál, ellenkezik stb. Olyankor megszakad a szívem, de muszáj. Egyébként ő is a világ legkedvesebb macskája.

2017. jún. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, de ez nem fog menni sajna. Mivel csak urinary kaját ehet a vizelet kikristályosodás miatt ezért úgymond kedvence nincs, bár szereti, de inkább tudja, hogy ez jó neki, nem is igen eszik semmi mást meg. Meg ha meglátja a hordozót akkor aztán teljesen megbolondul, megfogni sem engedi magát , rohangál a falon is csak hogy meneküljön.szerintem nekem is simán nekem jönne. Irtó ereje van, szerintem valami vadmacska őse lehet, nagyon hasonlít rájuk, ugyanolyan pici fejecskéje van, nem olyan nagy mint ált.ban a macskáknak. Mondjuk a teste nem olyan nagy, átlagos. viszont rettenetesen fél mindentől, főleg a zajoktól. Nagyon a szívemhez nőtt és ő is szeret minket. Az anyja volt ilyen , meg a tesói. Azok be sem jöttek a lakásba. Ő az egyetlen aki bátrabb volt és így lett benti-kinti cica. A kedves embereket szereti, akár az idegenekhez is odamegy ha ott vagyunk és engedi simiztetni magát, és szereti is ha simizzük. Itt nem tudom hagyni, meg nem is akarom. A speciális étrendje miatt sem. Ez azért elég drága, hogy egy vadidegen megvegye neki. A doki azt mondta, ha nem így étkezik akkor el fog pusztulni. Volt kórházban is evvel a bajjal már. Azóta csak speckós kaját ehet az meg drága. Szóval vinnem kéne, vagy nem költözünk mi sem.
2017. jún. 1. 08:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Es,ha egy nagyobb kartondobozba vinnetek?Abba talan konnyebb lenne belerakni.Csak utana jol lekell zarni a tetejet meg persze kell ra nehany lyuk,hohy kapjon levegot.
2017. jún. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Bla bla bla. Ne ám már, hogy a macska erősebb legyen nálad. Becsukod az ajtót, hogy ne tudjon meglépni, aztán ráadod azt a rohadt macskapórázt. Szar lesz neki, de le kell fogni, meg kell fogni. mit tanácsoljunk? Scanneld be, és küldd el e-mailen. Vagy várd meg míg feltalálják a Mézga családból ismert távszervizes módszert.
2017. jún. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
Zart helyen etesd meg, tegyel macskanak valo! Altatot a kajaba, aztan pedig doboz.
2017. jún. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Egy módszer, hogyan tedd be a szállítóba:

előkészíted a macskaszállítót, nyitott ajtóval, egy közeli helyre, ami kézre esik neked, felteszed valamire, legyen kicsit magasabban a talajtól, és az ajtaja előtt ne legyen semmi, ne tudjon kitámasztani a macska. Olyan helyre tedd, hogy a macska ne lássa.

Felveszed a macskát ölbe, mintha csak szeretgetnéd, egy előre elkészített pólóba/törölközőbe hirtelen belecsavarod, és beteszed a szállítóba és bezárod rá az ajtót. Utóbbiakat gyorsan. Ez azért van kitalálva, hogy ne tudjon kapálózni, kitámasztani a hordozó ajtaja előtt, mert úgy nem lehet betenni. Persze, hogy utálja. A ruhát odabenn majd lerúgja magáról. Amúgy érzi rajtad, hogy ideges vagy, mert te meg tudod, hogy meg kell fognod, és tudod, hogy gond lesz vele.

Ez ilyen.

Ha elköltöztök, az új helyen két hétig bent kellene tartani. Főleg, ha beteg. Ugyanis az a helyzet, hogy sem az új lakást nem ismeri, sem azt az új környéket, és ha elmegy a háztól, el fog tévedni, és többet nem megy haza. Bent kell tartani, hadd szokja meg az új házat, aztán fokozatosan esetleg te is kimégy vele, felfedezi magának az új környéket is. Viszont először meg kell barátkoznia a házzal. Nem tudom, milyen messzire költöztök, ha ugyanaz a település, visszamehet a régi házhoz, de garancia nincs, hogy megtaláljátok, ha így elmegy.

Tegyél a nyakába egy kis nyakörvet, lehet kapni párszáz forintért kis fiolát, amibe bele tudod tenni a nevedet, telefonszámodat, illetve nem tudom, hogy chip van-e benne, de vidéken, ha valaki talál egy (szép) macskát nem hinném, hogy rohanni fog az állatorvoshoz chipet olvastatni, szóval inkább a nyakörves módszer kéne. Biztos, ami biztos, jobb a megelőzés. Sok ilyen esetet írnak itt a gyiken.

2017. jún. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi városon belül költöztettünk cicát plédbe csavarva (autóval), mert 2 cica volt, és csak egy macskaszállító doboz. Esélye sem volt kiszabadulni, csak a feje látszott ki. De ehhez kell egy határozott ember, aki ügyesen fogja.

A macskaszállítót én úgy szoktam előkészíteni, hogy az állatorvos időpontja előtt pár nappal kirakom nyitva a nappaliba. A cicák tudják, mire való, de egy idő után megszokják, hogy ott van, és nem félnek már tőle. Az adott napon pedig csak bele kell rakni a macsekot (én fölülről szoktam beleengedni).

Amúgy tényleg érzi rajtad, hogy ideges vagy, és így nehezebb megfogni. Úgy próbáld megfogni, mint ha csak szeretgetni akarnád. Esetleg gyakoroljátok a költözésig, hátha valamelyest megszokja, hogy mostantól minden nap meg van fogva fél percre, és jé, nem bántja senki (sőt, kaphat utána egy kis jutalomfalatot, pl. egy darabka májat).

2017. jún. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a sok jo es hasznos otletet.
2017. jún. 2. 06:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!