Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maine coon cicatartók! Ti...

Maine coon cicatartók! Ti mennyiért vásároltátok a cicátokat?

Figyelt kérdés
100 000 Ft körül már lehet egészséges cicát kapni?
2017. márc. 25. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Kb. 800 euró volt a miénk, de megérte.
2017. márc. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
sose adnek penzt macskaert, ingyen is kapok barmikor, es ha annyira macskabaratok vagytok ne csak az ilyen tipusu macskakat szeressetek.
2017. márc. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én minden cicát imádok, de olyat szeretnék, akinek kiszámítható5a természete, mivel lakásban lakom. Nem szeretném ha hiperaktív lenne, és lerombolná a berendezést, ráadásul ő is rosszul érezné magát benne.
2017. márc. 25. 10:06
 4/9 anonim ***** válasza:
11%

800 euró?! 250 ezer forint egy macskáért? Az nem semmi. Nekem is tetszenek a Main Coon-ok, azért néztem be a kérdésbe, de eszemben sem volt, hogy ennyibe kerül.

A menhelyek tele vannak kis árva cicákkal, azok ugyanazt tudják. Igaz, a facebook-on nem kapnak esetleg annyi lájkot.

2017. márc. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Ha lakásban akarsz cicát tartani, és nyugodt cicát, akkor maine coon helyett inkább brit shorthair cicát vagy skót lógófülűt válassz. Nekünk brit van, és nagyon alkalmazkodott a lakási élethez. Annyira nyugodt, szép cica. Sosem tesz tönkre semmit, nem szökik ki (a maine coon kíváncsi természet, ő szökni fog) A brit nem ébreszt hajnalban, vagyis lehet aludni mellette. Igaz nem bújós, ha igényli simogathatod, de ez sem jellemző rá. Egyébként maine coon cicák tenyésztőtől 150 ezerért mennek.
2017. márc. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

130 ezerért veszem (még csak a foglalónál tartok). Az általam választott tenyésztőnél 120-150 ezer között van a hobbi cica ára.


Egyébként ki mondta, hogy azért, mert valakinek van egy álom macskafajtája, már nem is szereti a többit? Nekem házi cicám is van, menhelyről, a páromnak szintén, de nagyon régóta szeretnénk egy Maine Coont.

2017. márc. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Lesz@rom a menhelyeteket. Baromi unalmas már ez az erőszakos "térítés". Ettől megy el az ember kedve. Gyerek mellé, lakásba hadd vegyek már megbízható, tuti egészséges felmenőkkel rendelkező, stabil idegrendszerű állatot. És nem igaz, hogy ugyanannyit tud. A maince coon macskám láthatóan okosabb a legtöbb utcai / menhelyi keveréknél. Van összehasonlítási alapom.

A 800 eurót pedig megengedhetjük magunknak, mivel nem magyar fizetést kapunk.

2017. márc. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 SzMHZs ***** válasza:
94%

120 000 Ft volt az enyém. Nagyon bújós, beszélgetős, jó természetű, egészséges cica, most volt fél éves. Az biztos, hogy főleg egyedüli cicaként sok foglalkozást igényel, de egy csodálatos fajta.

Nekem rajta kívül 4 házi is van, mind mentett valamilyen formában, utcáról, vagy előző gazdától, mert neki már nem kellett, szóval nem mondanám, hogy azért, mert a maine coon-ért fizettem, a többit ne szeretném, vagy kevésbé szeretném. De hatalmas különbség van köztük, és nem véletlen maine coon-t szerettem volna, valószínűleg nem az utolsó ilyen cicám lesz életemben. Persze, a maine coon is ugyanúgy macska, de összehasonlíthatatlan természetben, nyilván külsőben is, épp ezért vannak külön fajták, mind más és más. Szép dolog a menhelyről befogadás, meg a mentés, de kár átesni a ló túloldalára, hogy már felelős tenyésztőtől se vegyen az ember. A szaporítókra természetesen nagyon kell figyelni, jó sok van belőlük ennél a fajtánál is :(

2017. márc. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
500-800 hobbi célra, 1300-2000 Euro tenyésztésre.
2017. márc. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!