Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mivel etetitek a cicátokat?...

Ti mivel etetitek a cicátokat? És ez mennyibe kerül havonta?

Figyelt kérdés
Az én cicm megeszik napi fél konzerv whiskast, ami 210 Ft, és mellé szokott kapni kapni száraztápot ami kb. 30 Ft.

2017. márc. 29. 16:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Napi 100 forintból 40% fehérjetartalmú száraztáppal etetem, nézd meg a konzerv whiskasban mennyi a fehérje (négy százalék). Royal Canin: Vet Care Neutered Young Male a cucc neve. Napi kétszer kap, egészséges széklete van, nincs büdös tőle.

Fél évre 18000 forint és ingyen szállítják, általában a szilikát almot is azzal együtt rendelem.

2017. márc. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%

Csak fél konzervet? (ráadásul whiskast) Hogy nem halt még éhen?

Egyébként ez nem spórolási verseny. Ez olyan verseny, hogy ki ad jobb minőségű kaját a macskájának.

2017. márc. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem elég vegyesen kap, mikor mi. Száraztápból állandóan van előtte royal canin ivartalanított cicának, azon kívül napi egy alutasakot kap (animonda, schmusy, néha 2-3 whiskast is kap hó vége felé - lehet kövezni -, vagy select goldnak van vmi konzerve, azt még megeszi.) Néha adok neki nyers csirke husit, de ezért nincs oda túlzottan, úgyhogy az csak egy falatka szokott lenni, ha főzök. Összességében elég madárétkű, szóval fél évre elég neki az 5 kiló száraztáp (olyan 6-8 ezer körül van, egy hónapra lebontva 1000-1500ft kb), alutasakosok együtt kb havi 5000 Ft-ba kerülnek.
2017. márc. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Konzerv (erről le fogok szokni, mert nincs a közelben jó minőségű, vagy majd netről rendelek nagyobb mennyiségben), + jobb minőségű száraztáp (whiskas, kitekat és társait kukáztam), + veszek nekik csirkevágóhíd mintaboltjában sérült (tehát még emberi fogyasztásra alkalmas, csak esztétikailag sérült, pl törött a csont) csirkecombot, azt főzöm kicsit, kicsontozom, és a lével együtt megy nekik (hidegen aszpikká dermed a hús körül).
2017. márc. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól számolom, akkor napi 240 Ft-ot eszik meg a cicád, ami egy hónapban 7200 Ft. Ez szerintem sok.


Az én cicám Purina One száraz tápot kap naponta 2x, összesen 50 grammot. Egy zacskó Purina One táp 800 gr-os, és kb. 1200 Ft-ba kerül. Tehát egy ilyen zacskó minimum 2 hétig elég. Tehát havonta 2400 Ft-ból jóllakik a macskám. :) Ráadásul a Purina jobb táp mint a Whiskas! Úgyhogy fontold meg a váltást. :)

2017. márc. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Fél éves, (pár napja:)) ivartalanított kandúrkánk van.

Jelenleg Brit care Cocco tápot kap, teljesen meg vagyunk vele elégedve. 7 kilós zsák 9000 forintba kerül.

(Az előző száraz egy Visán Optimanova márkájú táp volt, megfelelt, olcsóbb is volt, csak az egyik macska válogatós...).

Három macska eszi, mivel a család másik két cicája is ezt kapja a kicsin kívül, így két hónapra elegendő, azaz egy hónapra 1500 forint egy macska. Ahogy számolom, 50 forintra jön ki megsaccolva a száraztápunk egy napra/macs.

Konzervet külön veszünk a kölyöknek, Real Nature termékeket kap, ebből körülbelül napi 150-200 grammot három étkezésre elosztva. Anyagiakban a nedves eledel nyomja meg a költségeit, max. 350 forintig.

Grátisz még, hogy a kutya kiegészítőiből is kap: ez némi halolajat és egy kiskanál zöldkagylóport jelent esténként, igazából összegben meglehetősen csekély, elenyésző.

Állatot tartani pedig nem kötelező, de ha úgy döntünk, belevágunk, tegyük -ezt is- a lehető legtökéletesebben és gondos lelkiismerettel.

2017. márc. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Az én cicám se nagyétkű. Szárazból Royal Canin Hair & Skin Care tápot kap,ez egész nap előtte van,havonta kb. fél kilót eszik meg,ez 1100Ft. Napi egy alutasakos gourmet perle ez 135 Ft. havonta kb.20 tasakot eszik meg ez 2700Ft.A többi nap csirkemell,szív,zúza,pulykahús a menü,ezeket mindig kiporciózom neki tasakokban és úgy fagyasztom le. Elnagyolva kb.5000 Ft. az amit havonta az etetésére költök.
2017. márc. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 SzMHZs ***** válasza:
100%
Öt macskám van, 4 házi és egy maine coon. Concept for Life száraztápot kapnak, 11990 ft a 12 kg, több mint egy hónapra elég. Ez mellé kapnak főtt kaját, pulyka felsőcomb, csirkeszív, zúza - havonta egyszer veszek (3-5000 ft, attól függ épp mi akciós), megfőzöm előre és kiporciózva lefagyasztom. Ebből a háziak ritkábban kapnak, mert nem igénylik, meghagyják, a maine coon minden nap ordítva kéri este :)
2017. márc. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A mienknek diétás gyógytáp kell (Royal Canine-ból találtunk megfelelőt), 4 kg-s csomagban vesszük, így is kijön 120 forintból naponta.

A whiskas drága, de a tápértéke meglehetősen szerény:S

2017. márc. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Úúú, ez az össz napi 240 Ft, ez nagyon nagyon sok! Ennyi pénzből már Acana tápokkal is etethetnél, én havi 9200 Ft körül költök 2 macskára, Őket Acanával etetem, valamint hetente-kéthetente kapna Animonda nevű alusat, de azt ajándékba kapom, egy barátomtól.

Ugyanakkor van egy csomó prémium (akár gabonamentes, akár gabonás, amiben te hiszel) táp amivel akár olcsóbban is kijöhetsz mint most! Pl. HILL'S Feline Adult Rabbit-ból is kijöhetsz 16600-ból 6 hónapra. De a Brit alá ne add szerintem.

2017. ápr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!