Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4 hónapos cica agresszív mit...

4 hónapos cica agresszív mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 hónapos cicánk van, fajtatiszta tenyésztőtől vásárolt skót lógófülű. Egészséges, játékos bújós cica, de a gyerekeimmel sajnos nagyon gyakran agresszív... Már követnem kell minden mozdulatát, mert teljesen ok nélkül nekik ugrik és bizony nem játékosan, vérző sebeket okoz, főleg karmolással, de van hogy harap is. Napi szinten többször is előfordul, pedig soha nem bántják, nagy a mozgásterülete, kaparófája van, rengeteget foglalkozunk játszunk vele, mégis a legváratlanabb pillanatokban alattomosan rájuk támad... :( Már próbáltuk tapssal kizökkenteni, elkülönítéssel stb de nem érdekli, ugyanúgy megy minden tovább... Nagyon vártuk ezt a cicát, nagyon szeretjük, de a gyerekeim már félnek tőle, van valamilyen tanács?
2017. jún. 2. 10:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Tényleg legyél ott velük és bármilyen agresszív viselkedést mutat ok nélkül,azonnal szedd le és szidd le.Tudják a macskák is,hogy mikor csinálnak rosszat, meg kell vele értetni, hogy nem szabad.

És ezzel együtt türelemmel közeledni felé.A kölykök sok hülyeséget csinálnak, remélhetőleg benő a feje lágya majd .

Milyen nemű?

2017. jún. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Fiú cica.
2017. jún. 2. 13:13
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem váltja a fogát véletlenül?


Az én macskám kölyökként elég kis vadorzó volt, ráadásul fogváltáskor főleg, mostam a fogam pl és egyszer csak bokán harapott. Meg támadta a lábam. Játékfelhívás volt mind, csak elég durva.


Én mindig lefogtam erősen, de azért nem fájdalmasan, a nyakánál, ahol a mama cicák szokták és rákiabáltam, hogy nem. Plusz belenyomtam a plüssegeret a szájába, ami ilyen nagyobb, hogy ezt rágd. Általában kell nekik alternatív megoldás, tehát ha a gyereket nem lehet harapni, akkor mutasd meg mit lehet (nagyobb plüss játék pl). Utána dicsérd is meg, ha magától azt támadja a gyerek helyett.


Enyém kb 5-6 hónaposan abba is hagyta a karmolást, harapást, most már csak nagyon finoman szokta, ha azt akarja, hogy gyömöszkéljem egy kicsit. És mindenképp ivartalanítsátok is, amint lehet. De ennyi alapján, akkor is ha elég durva, ez nekem inkább játék felhívásnak tűnik, ahol nem ismeri a korlátokat.

2017. jún. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy a gyerekek durvábban nyúltak hozzá vagy túl hangosak és fél a cica?

A karmait mindenképp vágjátok le, akkor nem tesz kárt senkiben!

Egyébként valószínűleg csak durvábban játszik. Az jó ötlet, hogy a gyerekek adjanak neki enni.

2017. jún. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
60%
én megválnék töle, a gyerekeid testi épsége csak fontosabb mint ez a bolond macsek, mellesleg erdekes sima hazimacska sose csinal ilyet sot azok szeretik a gyerekeket inkabb egy olyat szerezz helyette.
2017. jún. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 IQNuQ válasza:
52%
A körmét levágni felesleges, én is akartam, azt mondta a doki, hogy pár nap múlva ugyanakkora lesz.. amúgy az én cicám is ezt csinálja (bár még csak 2 hónapos) és én anyit szoktam hogy rákoppintok az orrára.. nem erősen, csak hogy tudja hogy nem, utána arréb rakom és odaadom a kedvenc kis játékát.. de szanaszét harap ő is, pedig ő is csak játszani akar
2017. jún. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
4-es, azert mert kölyök még nem szabad bántani a gyerekeket! Azon sok múlik, hogy hogyan szocializalja a tenyésztő. Az en cicám is 4 hónapos, egy álom! Véletlenül sem karmolja meg a 3 éves kisfiamat. A tenyésztő a habitusa alapján adta nekünk, erre is figyelt, hogy a természete alapján melyik cica nekünk való. A tenyésztő szeretgette a kiscicakat és nyilván nem a szaporítás volt a célja. Az is lehet, hogy nem megfelelő az idegrendszere.
2017. jún. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Nem bántották soha a gyerekeim, csak szeretve van... Vágom én a körmét mikor alszik, de két nap múlva ugyanolyan élesre feni... :D

Van neki csomó plüsse, macskamentés is, imádja is gyilkolni, de mégis ha bevadul akkor a gyerekek a célpontok... Tegnap elkezdték ők etetni, meg jutalomfalatokat adnak neki, gondolom idő kell míg használ majd, kivárom... :)

2017. jún. 3. 05:53
 19/19 kovásziusz válasza:
Szia, van valami változás? :) Lassan érkezik pinkytől a kiscicánk és most olvasva a kérdésed aggódom, hogy talán mégse olyan szocializálódott cicát kapunk :S Megbékélt a macsek a gyerekekkel?
2018. márc. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!