Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskanyakörv, macskapóráz...

Macskanyakörv, macskapóráz szükséges?

Figyelt kérdés

Lesz egy kiscicám, akit lakásban fogunk tartani. Nemtudom, kellene-e neki nyakörv? Azért gondoltam ezt, mert ha netán-talán elszökne meg tudják talállni... Csak attolfélek, hogy bele fog akarni valamibe, és megfojtya... A macskapóráz pedig azért lenne szerintem jó, mert mi lakóparkba lakunk (az annyi h körbe van kerítve 4 épület es közötte udvar, fű) levinném néha sétálni.. szerintem jó ötlet lenne, hogy élvezze a szabadságot. (Egy 3hónapos kertben tartott kiscica)

Véleményetek?❤ :D



2017. jún. 3. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Macskasétáltatás nevetséges, de nem lehetetlen. Egy macskának nem lehet parancsolni, mint egy kutyának és szerintem az állatkínzás lenne. Láttam már görényt sétáltatni, de az talán más kategória.
2017. jún. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Én biztos, hogy nem vinném sétálni.


Elég, ha a macska megijed valamitől, kirántja a pórázt a kezedből (vagy akár elszakítja, amilyen gyenge anyagból készülnek ezek a macskapórázok), és elszalad úgy, hogy meg sem találod többé. Rossz esetben még fel is akad valahol pórázostól-nyakörvestől.


Ahogy előttem írták, a macska nem kutya. Ne vidd sétálni, hülye ötlet.


Max az erkélyt (ha van) meg lehet csinálni macskabiztossá, ráccsal/macskahálóval, és ott lesz lehetősége levegőzni. Ha nincs megcsinálva cicabiztosra az erkély, oda ki se engedd.

2017. jún. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Biztos van olyan lakásmacska, aki szeret sétálni, de az nagyon nagyon ritka. Nagy stresszforrás neki, ha leveszed. Akkor is inkább hámmal. De én nem vinném...

Nyakörv nem kell neki, becsippelteted, és meg tudnak találni ha elveszik.

Inkább kiemelten fontos macskahálókkal biztosítani az ablakokat, erkélyt, nehogy kiessen. Ennyi.

2017. jún. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Én le szoktam vinni a közeli parkba a cicámat. Hám van rajta, a sima nyakörvtôl hamar megszabadulna. Kiülünk, ô meg figyeli a távolban elhaladó embereket, játszik a füvön. Azt olvastam, hogy rendezen sétáltatni is minden macskát meg lehet tanítani, csak türelem kell hozzá, mert van amelyiknek 2 hónap próbálkozás is kell.
2017. jún. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem nyugodtan próbálkozz meg a sétáltatással.Az én cicám pl nagyon szeretett velünk sétálni,bár ő póráz meg minden nélkül jött velünk meg utána is lent marad.De itt gyakorin is volt aki írta,hogy pórázon sétáltatja a cicáját és nagyon szerti.
2017. jún. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Cicámnak atharapta a lábát egy masik a doki mondta legyen lakasban mert a gyógyszertől kaba. Mondta ha nem tűri a bezartsagot akkor ha hagyja a kertbe menjink le vele pórázon. Na mi megpróbáltuk de az nyakörv belsejébe volt rejtve gumi es ahogy a cica szokni akart kibujt belől. A hambolbis ki tud szabadulni ha nagyon akar. Nem kutya ne kisertsd a sorsot.
2017. jún. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én macskám az első perctől kezdve imadja
2017. jún. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Vége lemaradt: szóval imádja a sétáltatást. Erkélyen is gyakran ül, madarakat nézni. Nem úgy sétál, mint egy kutya ez tény, szóval ő inkább nézelődik, megáll tíz percre, de mindig hisztizik, ha egy óra múlva viszem vissza. Engem is megszólnak érte, de nem érdekel. :D Nekem fontosabb, hogy a cica jól érzi magát.
2017. jún. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!