Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kezdődő vesebeteg a fél éve...

Mézga Krisztina kérdése:

Kezdődő vesebeteg a fél éve menhelyről befogadott cicám. Nehezen fogadja el a gyógytápokat. Melyiket eszik szívesebben a cicák: Royal Canin, Hill's? A szárazat még csak-csak, de a tasakosat a Royal Caninból nem. Esetleg fehérjeszegény diétás ötletek?

Figyelt kérdés

#ötlet #fehérjeszegény diéta #Macskák vesebetegsége #gyógytápok
2017. jún. 7. 00:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Állatorvos tudná ezt neked pontosan jól elmondani.

Az én idős fiú macsekom is vesebeteg sajnos mert korábban a retardált szomszédom fagyállóval mérgezte a patkányokat és szegény biztos ivott belőle valamilyen módon. Szegény macskám szőre elszíneződőtt,kifakult tőle. Most már kezd jobban lenni. Arra figyelek hogy mindig minőségi tápot kapjon, semmi fűszeres, semmi só de bőséges folyadék, joghurt, kefir legyen mindig előtte és vigyázok hogy hűtőből hideget soha se, még véletlenül sem adok neki.

2017. jún. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Trovet renal and oxalate cat táppal etettük a macskánkat amikor vese gondok voltak. Szerette. Próbáld ki!
2017. jún. 7. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Royalt vettem, először is azért, mert az volt az orvosnál. Másodszor Hillsből még nem evett szárazat, korábban próbáltam alutasakost. Hozzátenném: egyáltalán nem szereti az alutasakost, egyet evett meg életében. Ezen ne lepődj meg, van ilyen. A Royal száraz bejött neki

Az orvosom azt mondta, hogy keverhetem a gyógytápot rendes táppal, és adhatom a szokásos konzervjét. Így lett.

2017. jún. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Természetesen látta állatorvos, Trovet szárazat kap keverve Royallal. Eddig a száraz mellett nyers pulykahúst és csirkemájat kapott, ezért szegény azt hiszi, vagy ő csinált vmi rosszat, vagy én hülyültem meg a diétás kajákkal. :-))) Nehéz rászoknia ezekre. Ezért töröm a fejem és kértem ötleteket, mivel ízesíthetném az étrendjét anélkül, h ártanék.
2017. jún. 8. 01:40
 5/8 anonim ***** válasza:

A májjal vigyázni kell, túl sokat nem ehet, mert a benne lévő A-vitamin nagy mennyiségben problémákat okozhat (a rendszeres is nagy mennyiségnek számít).

Mi Trainer konzervet eszünk még a száraz RC mellett. (örülnék, ha enné a nyers húst :-) ).

2017. jún. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, hogy eddig kapta a nyers húst. Bocsi, álmos vagyok. Szóval mi a Royal gyógytáppal keverve ettünk sima Royalt és napi egy konzervet.
2017. jún. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy úgy tapasztaltam, hogy állatorvos felfogásának a kérdése, mit javasol. Aki kezelte a macskámat (struvit kő), azt mondta, egész életében ezentúl egyen Royal Urinary S/O-t, a simát. Ahol egyszer vettem ilyen gyógytápot (rendelő+patika) azt mondták, ugyanebből a tápból az erősebb, High Dilutiont egye (akkor vettem először, és még nem tudtam, hogy kétféle van). Aztán átigazoltunk egy doktornőhöz, és ő mondta, a fentieket, hogy nyugodtan keverhetem a sima táppal a gyógyot, és mellé eheti még a konzervet, aztán majd a gyógytápot el is hagyhatjuk (ráadásul a doktornő szintén macskatulajdonos). Ugyanarról a macskáról beszélünk mindvégig (örültem, főleg annak, h nem kell egész életében ezt ennie, mert pont itt olvastam olyan történetet, h valakinek a hatéves macskája elpusztult veseelégtelenségben, mert egész életében gyógytápon élt. Egyébként erre a tápra rá van írva, h max fél évig adható). Elhagytuk a gyógytápot nemrég, és fogunk csinálni ellenőrző laborvizsgálatot, (ezután rendszeresen), én is szeretném, és az orvos is javasolta. A másik, hogy utánaolvastam, mi okozza és igyekszem ezeket a körülményeket kizárni, persze, pontosan nem tudják megmondani...
2017. jún. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönet mindenkinek. Kipróbáltam a Hill's K/D-s alutasakost, a Belphar tálcásat: bejött. Igaz, én biztos h vmi olcsó kaját fogok enni, mert a macséra rámegy a gatyám, :-))) Azért aggódtam annyira, mert kivették a hallójáratát meg a középfülét máj. 22-én, és kapott antibiotikumot, amitől az amúgy se egészséges veséje kevés vizeletet választott ki. A macsom, aki a műtétje előtt zabált (5,5 kg), étvágytalan lett. Azt hiszem, türelmetlen voltam, mert - el ne kiabáljam - elkezdett enni, elfogadja a tápokat, és a vécézés is kezd visszaállni. A zooplus.hu-n találtam aránylag kedvező árú jobbnál-jobb vesére való tápokat. Remélem, hosszú életű öreglány lesz. Mindenkinek sok boldog percet a pihe-puha, nyökögős-burukkolós vagy beszélős cicájával.
2017. jún. 9. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!