Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskak ertik azt ha valaki...

A macskak ertik azt ha valaki csunyakat mond neki?

Figyelt kérdés
mert a testverem mikor nagy ritkan kijon a szobajabol es meglassa a macskat mindig mond neki valami csunyat pl hulye macska, de szokott mast is, szerintetek erti a macska?? es mondtam neki ne csinalja de azert is csinalja.

2017. jún. 10. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
A kutyák értik az ilyeneket. Ha eleget beszéltek, foglalkoztok a macskával, akkor van rá esély, hogy érti amikor szivatja őt a tesód.
2017. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A hangszínből és a viselkedésből leveszi, hogy a tesód nem szereti.
2017. jún. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nem éti. Ha valamilyen cselekedethez társítod a szót, akkor megtanulja. Pl. amikor kaját adtam neki, mindig kérdeztem, hogy "éhes vagy"? Mostanra ha csak kimondom, hogy éhes vagy, már izgulni kezd és megy a kajás edénye felé.

De ez mind reflexes, ösztönös, a szavak jelentését nem képes értelmezni, csak az ember

2017. jún. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A macskák és a kutyák nem a szavakat értik, hanem a hangsúlyt. Megérzik, ha valaki ellenségesen beszél hozzájuk. A testbeszédre is sokkal jobban figyelnek, mint mi, emberek. Ha valaki idegesen, türelmetlenül fordul hozzájuk, azt ösztönösen utálni fogják.

De ha kedvesen mondod neki, hogy na gyere ide te kis hülye, és utána megsimized, akkor pl. nem fog "megsértődni".

2017. jún. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
4-es-nek. Én is így gondolom, és nekem ég mindig fura, hogy akármilyen hangsúllyal mondom, hogy "éhes", egyből beizgul:) Nyilván nem érti a jelentését, inkább csak a zöngését ismeri fel a szónak
2017. jún. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!