Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktattátok a kiscicát...

Hogyan szoktattátok a kiscicátokat a nyakörvhöz?

Figyelt kérdés

8 hetes a kiscicám ,és szeretném ha lenne rajta nyakörv. Ráadtam, de egyből le is akarta szedni, szóval leszedtem, mert nagyon szenvedett vele.

Ti hogyan csináltátok?

Köszönöm szépen a válaszokat! ^^



2017. jún. 16. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:

8 hetesen még nem kellene rá nyakörv. Egyébként úgy kell megszoktatni, hogy rajtahagyod, és majd megszokja. Vigyázz, hogy semmiképpen ne tudjon benne felakadni sehova, illetve gumis legyen a nyakörv, hogy ha mégis beakad, felakad, legyen esélye kibújni belőle.

Cicáknál nem tartom jó ötletnek a nyakörvet a fulladás veszélye miatt.

2017. jún. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
9-10 hetesen minden nap ráadtam kb negyed órára, felügyelettel. Először ő is piszkálta, beleakasztotta a lábát stb. de ilyenkor mindig eltereltem a figyelmét. Olyan 12 hetes lehetett, amikor egyszer elaludt benne, onnantól kezdve nem piszkálta. Azóta már kinőtte, a mostanit sem piszkálja, megszokta pedig biléta is fityeg rajta. Annyit még, hogy a csengőt, ha van a nyakörvön, én eltávolítanám. Idegesítő a macskának is és a gazdának is, feleslegesnek tartom.
2017. jún. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rárakod és vársz. persze kínlódni fog vele ,bukfencezik ,kaparja de ne azonnal vedd le hanem várj vele,de legjobb ha etetéssel kötöd össze. Szóval rárakod ,és aztán adsz neki enni,így eltereli a figyelmét a kaja és összeköti a nyakörvet a jó dologgal .Idővel megszokja és észre se veszi.
2017. jún. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! :) :)
2017. jún. 18. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!