Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti hogy szoktattátok a cicátok...

Ti hogy szoktattátok a cicátokat a hámhoz?

Figyelt kérdés

a családommal megyünk nyaralni 4 napra Siófokra. De van egy szoba cicánk akit nem tudunk itthon hagyni se szomszédra,ismerősökre vagy rokonokra,ezért úgy döntöttünk hogy hozzuk magunkal.(a családunk nagy kedvence az út 2 órás) a szálláson megengedték hogy hozzuk. 1 év körüli cica, szállítóboxot és hámot a napokba megvásároltuk,de még nem volt rajta hám és nemigazán szereti. Olyan furcsán megy benne

(A sértő kérdésektől kíméljetek)



2016. júl. 7. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Régebben sétáltattaam én is a cicéinat,idegenkednek tőle most is ha néha rájuk rakom. Kint a szabadbam olyann sok ingeréri őket hogy meg is feledkeznek arról hogy rajtuk van a hám. Idő kellett nekik, kint a szabbdban is furcsán járkál? Én arra gondolok,hogy nem is az zavarja,ami rajta van,hanem maga az,hogy most nem bent van ,hanem kint. A három cicám közül,kettő naggyon fél kint, inkább a földhöz lapulva sétálnak, de haa biztonságba érzik magukat,akkor picit felbátorodnak.
2016. júl. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az udvarra kiengedjük ha van valaki mellette,a házba tettük rá,szegényem úgy lépkedett mintha belenne rugva
2016. júl. 7. 22:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem minden cicám szobacica (5 van) 3an sétálnak, őket mi is visszük magunkkal, a másik 2-t rá tudjuk bízni másokra is. (Ebből a 3ból egyik naponta injekciózásra szorul, másik folyton nyávog ha egyedül van, és a szomszédok megőrülnek, 3. meg legutoljára depis lett, lefogyott, nem akarjuk, hogy megismétlődjön, így ők minden évben jönnek velünk nyaralni)

Én úgy szoktattam őket rá, hogy 3 napig rajtuk volt bent a hám. Eleinte úgy mentek, mint egy marionett bábú, volt aki nem is akart menni, 5 percig nevettünk szegényeken, majd elkezdtem velük játszani, megetettem őket és szép lassan elfeledkeztek róla. Amikor megszokták 3. nap kivittem őket, először csak kúsztak(sosem voltak azelőtt kint) végül felbátorodtak, és elkezdtek sétálni. Türelem, sok dícséret és foglalkozás, elterelés megold mindent, a kinti sétáltatást meg nem szabad erőltetni, én kb minden megtett lépés után jutalomfalatot adtam nekik:D

Ma már simán elkísérnek a boltba is, cuki kis peckes kocogással, égnek álló büszke farokkal :) szebben sétálnak, mint néhány kutya.

Ne ijedj meg, hogy zavarja őt a hám, ne húzd bent túl szorosra, meg fogja szokni, mintha eleinte úgy látszik, hogy nehezen is közlekedik, nem akadályozza ez őket, csak nem tudják miért vannak körbetekerve :)

Jó nyaralást!;)

2016. júl. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
5cica, az szép:) biztos.nem uncsi nálatok az éleet. Biztos nagyon rendes emberek vagytok,hogy ilyen sok kis állatotok van. Jó hallani ezekről,legalább tudom,nem csak én/mi vagyunk „macskamániások”
2016. júl. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát így alakult:D 1 macskát akartam, de az alomban volt egy lila meg egy fóka sziámi is anno, ami tetszett...nem tudtam dönteni, megvettem mind2-t. Aztán ismerősöm nem tudta megtartani a sajátját allergia miatt, ekkor lett a harmadik, a 4.-et az állatorvosom "sózta" rám, hogy pár nap múlva le kell neki altatni egy gyönyörű cicát a menhelyen, nekem már úgy is van 3, eggyel több vagy kevesebb... az ötödiket meg kb 1 hetesen találtam egy szemetesbe kidobva 😡...örökbe akartam adni miután felnevelem, de végül nem tudtam, annyira hozzánk nőtt ^^

Szal jah. De mostanra már fullra macskásítottuk a lakást, 100% biztonságos mindenkinek, így nem kell figyelni rájuk :)

Viszont vennünk kellett egy nagyobb ágyat, mert nem fértünk az 5 macska közé :'D

2016. júl. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!