Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Csepegtetős bolhaírtó használata mellet, lehet-e + nyakörvet is rá rakni a cicára?

06-18 14:10  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Kata-92 nevű felhasználó válasza:

Teljesen felesleges, de biztos lehet, viszont én alapból nem szeretem a bolhairtó nyakörveket, a maine coonoknál pl nem is ajánlják, mert sokáig nőnek és megfojthatja, ha nem figyelsz, hogy állítgasd. Én maine coonom csak azért nem fojtotta meg, mert akartam vinni kiállításra és akkor le kell szedni, de leszedni nem tudtam, ezért hoztam ollót, ahogy kicsit elhúztam a nyakától, hogy nehogy megvágjam fulladni kezdett és még jó, hogy sikerült levágnom róla nagy nehezen, mert az olló nem is akarta először elvágni. Azóta csak cseppet használok és egy másik állatorvos mondta is, hogy maine coonra nem szabad nyakörvet rakni. Nem maine coonnál, ha nem nő már lehet, viszont, ha kijárós se jó, mert fentakadhat valamin és megfojtja. Vannak biztonsági zárasok, de abba se esküdnék meg miénk is olyan volt azt mégse nyílt ki amikor elkezdett fulladni.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 06-18 14:24 Privát üzenet
Ha spot onra gondolsz, akkor nem kell mellé bolhairtó nyakörv, az elég önmagában. Ha sima nyakörvre gondolsz, azt egy nap után tedd rá, ha megszáradt a csepp.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 06-18 14:27 Privát üzenet
Bruce Lee nevű felhasználó válasza:

Lehet rátenni, de felesleges. Cseppből pedig normális minőségűt kell venni, vagy legjobb a 3 hónapos tabletta. 1 hónapos cseppek sem bír mind 1 hónapot, de valamelyik simán bírja, és mellette féreghajtó és kullancs-bolha ellen is jó. Nyilván nem az 1000 ft-os.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 06-18 17:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Frontline használata?
Kismacskánál, Strongholdos csepegtetős kezelés mellett szükséges-e külön féreghajtó tabletta beadása is? (ha előtte nem kapott még semmilyen féreghajtót az állat)
2016. júniusban lejárt szavatosságú fülcsepp használata?
Hogyan bolhátlanítsam a macskám, ha a csepegtetős bolhariasztó annyit ér, mint halottnak a népszavazás?
Mit tudok tenni, ha a macskám az alom használata mellett is, már napirendszerességgel lepisili az ágyat?
SOS! Neostomosan használata?

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu