Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Új kiscica nagyon félénk és...

Új kiscica nagyon félénk és visszahúzódó. Bánthatták kiskorába?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnapelött hozzám kerül egy bengáli és main coon keverék kiscica. A volt "gazdája" szerint 8 hetes, nagyon barátságos kézhezszokott, egyedül tud enni....stb. Na ebből semmi nem igaz, valószínűleg még 8 hetes sincs, abszolút félős és nem tud enni. Mostmár két nap alatt odáig jutottunk hogy játszik meg kicsit bátrabb (jott már magától az ölembe is) de sokszor még mindig fél és bújuk a sarokba! Az eladónál kisgyerekek voltak (ahogy hallottam a hangokat vadállatok) szerintem bántották meg nyúzták szegényt! Mennyi idő lesz szerintetek mire feloldódik és látni fogja hogy tőlem semmitől nem kell félnie és biztonságba van?

2017. jún. 23. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha már 3 nap alatt látható változást értetek el, akkor nagyon jól haladtok:) csak így tovább!

És hát ha azok a gyerekek tényleg olyanok, akkor sajnos valóban bánthatták. De nem biztos, a környezetváltozás is okozhatja, hogy most ennyire meg van ijedve.

2017. jún. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy kínozták, akkor inkább agresszív lenne. Az én macskám is elég félénk volt az elején, ha két nap után már bújik az öledbe, az nem is olyan rossz. Enyém az összes nagyobb hangra beszaladt pl a szekrény alá. Új környezetben teljesen normális, hogy félősek, hagyj neki egy két hetet és valószínűleg megnyugszik.


Egyébként nézesd meg dokival, ha vannak már rendesen fogai, akkor 8 hetes el kellett múljon. Lehet csak nem volt kedve másmilyen táphoz, mint amit korábban evett. Plusz nekik elég kis picik a fogaik, lehet túl kemény a táp vagy ilyesmi. Adj neki inkább nedves ételt.

2017. jún. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
általában minden kiscica ilyen. ahogy nő, úgy barátságosabb lesz. te csak babusgasd továbbra is :) enni tud végül? ha nem akkor probálj fecskendővel tejet adni neki. (vagy keress egy anyacicát a közeledben, most úgyis ellési időszak van :D )
2017. jún. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen mindenképp fogunk menni dokihoz vizsgálatra és ivartalanításra, csak most még meg akarom várni hogy kicsit oldódjon meg bízzon bennem és utána. Ugyan olyan kaját adok neki mint amit allítólag ott majszolt, de először oda kellett érintgetnem a szájához hogy nyalogassa. Látszott rajta hogy akkor eszik szilárdat először. Inni abszolút nem is tud a tálból, most fecskendővel itatom cicatejjel meg vízzel! Az ölembe eddig egyszer kuporodott oda játék közbe, el is aludt. Felkelt és egyből iszkolt a sarokba és fújt ahogy kozelítettem.
2017. jún. 23. 12:42
 5/5 anonim ***** válasza:
A cicatejet szerintem hanyagold. Tévhit, hogy a macskáknak kell tej (akár sima, akár cicatej). Ha annyira pici, hogy nem tud enni, akkor érdemes lenne tápszert adni neki, akár a táp kiegészítéseként is.
2017. jún. 24. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!