Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire tartjátok higiénikusn...

Mennyire tartjátok higiénikusnak ha macskák vannak a házban?

Figyelt kérdés

Húgomnak van bent két szobacicája.

Nem piszkítanak be és tényleg nagyon tiszták de ennek ellenére mégsem érzem higiénikusnak, hogy bent vannak.

A macskaszőrt már meg sem említem.

Szeretem őket de akkor is...



2017. jún. 24. 11:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 2 fajtatiszta szoba cicánk van. Nem rakjuk ki őket azért, hogy valaki ellopja / megmérgezzék / kutya megölje / autó elüsse, stb. Maximum 3 naponta porszívózunk, felmosunk. De leginkább minden nap. Egy igényes otthon megér napi fél óra munkát. Az állatokat minden nap fésüljük, minőségi ételt esznek. Nem sok szőrt látni a lakásban. Büdös sincs nálunk. Nemcsak szerintünk, hanem olyanok szerint is, akik kényesek a szagra. De ha beszólnának sem érdekelne. Benti a 2 macskánk, ha tetszik másoknak, ha nem. Sőt, a 2 kutyánk is. Nem érdekel maradi emberek véleménye. Nekem sincs közöm ahhoz, hogy ki mit tart a lakásában, ők se ugassanak bele.
2017. jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
94%
Egyik rokonunk beszólt, hogy macskának, sőt semmilyen állatnak nincs helye a lakásban. Megkérdeztem, hogy akkor ő mit keres lakásban. Nem értem honnan veszik a bátorságot egyesek belepofázni mások életébe. Főleg ha még nem is egy házban lakunk.
2017. jún. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno a 2 nagy tesóm nem szólt bele. Alapból 2- 3 ki- bejárós volt. Emellett mindig megmentettem a kitett kis csipásokat, akik bizony bent laktak gazdi találásig.

Most is van 2. Gyerekeink vannak, kismama is vagyok. Még, aki allergiás rájuk ő is szeretgeti őket.

2017. jún. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Szerintem fésülni ki a bundáját rendszeresen, és akkor nem lesz annyi szőr a lakásban, bár nekem nincs szobacicám, de szerintem ez alap szabály hogy ki kéne a fésülni. Ha meg nagyon hull a szőrük, akkor tiltsd ki öket onnan ahol kajáltok.
2017. jún. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egy héten 2x porszívózok, 1x felmosok, és mindent letörlök. A macskát hetente egyszer az erkélyen átfésülöm furminatorral, félévente egyszer megfürdetem, és 3 havonta kap féreghajtót és bolhairtót egyaránt elég drága fajtát (nem bolhás-férges amúgy, de biztos ami biztos).


Vannak saját bútorai, tehát az ágyra, asztalra nem megy fel (természetesen azért lemosom azt is rendszeresen), mindig van elől kajája és jó minőségű, tehát nem is környékezi meg a mi kajánkat. Az ő tálkáit is rendszeresen mosom. Az almot szépen használja, és drága, elég speciális almot veszek neki, ami abszolút 100% szagmegkötő. Egy hetente cserélem és fertőtlenítem a teljes alomládát, úgyhogy nálunk szag sincs soha.


Így, én nem érzem úgy, hogy ne lenne higiénikus a lakás, ha megsimogatom a cicát, kezet is szoktam mosni, kiváltképp ha utána a konyhában ténykedek. De egyébként minden ismerősöm oda meg vissza van a macskáért, mert nagyon selymes, fényes puha bundája van a macskának, és teljesen más, mint egy tipikus utcamacsek, aki kicsit koszos, csipás, meg amúgy is olyan csapzott szőrű.


Én is azt mondom, hogy a tömegközlekedésen lévő körülmények szerintem sokkal undorítóbbak. Ha valaki rendesen foglalkozik az állataival, akkor szerintem simán lehet velük együtt élni.

2017. jún. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!