Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kettős érzések vannak bennem...

Kettős érzések vannak bennem a szaporítokkal szemben, valaki megmagyarázná nekem mi a helyes út?

Figyelt kérdés
A kérdést nem provokációnak szánom. Én az ivartalanítás híve voltam mindíg is, és a sírás kerülget, ha belegondolok mennyi gazdátlan kóbor cica van miattuk, viszont... menhelyről nem sikerült befogadnom kiscicát, mert midegyik ki akart jönni a házamba és az nálam nem opcio semmiképp! Igy támogattam egy szaporítot sajnos s így van most egy boldog kiscicám büntudattal párosítva:(... mi lett volna a helyes ut? Azt ne irjátok lécci, hogy az h be kellett volna engedni őket, és ezt indokolni sem szeretném. Köszi

2017. jún. 27. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Helyi menhelyre gyepire vagy az utcán bokor alól is összeszedhettél volna ingyen macskát. Ha meg kiírod a városod csoportjába h kiscica érdekel, sztem 10 tudnak adni...
2017. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ. Ha olyan "szaporítót" támogattál akinek van egy házimacskája akit bszik ivartalanítani és lett kismacskája amiket elajándékoz, azzal annyira ne gyötörjön a bűntudat. Ők inkább felelőtlenek és nem szaporítók, mert nem akarják ők maguk se az almot, de költeni se akarnak az ivartalanításra így hagyják.

Ha egy kizsákmányoló szaporítót támogattál aki "fajtatiszta" macskákat "tenyészt" és kifizettél ötvenezret egy törzskönyv nélküli brit rövidszőrű keverékért, akkor már nem alaptalan a bűntudat.


Egyébként néha kicsit el vannak szállva a menhelyek hogy még egy cicánál is képesek kijönni házellenőrzésre meg hogy csak bent lehessen tartani őket, ahelyett hogy örülnének hogy valaki boldog udvari cicának hazaviszi őket egy szerető családba és nem a ketrecben kell leéljék az életüket.

2017. jún. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a facebookról vagy jófogásról ingyen elvihetőt fogadsz be ideiglenes befogadótól, akkor senki nem ellenőrizget (amúgy egyes menhelyek "adminisztrációja" nekem is ellenszenves). Én a jofogason találtam ingyen elvihető kutyát, és a munkatársamon keresztül találtam a macskáimat.
2017. jún. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jofogásról hoztam egy 8hetes kiskandurt. Még aznap dokinál voltunk féreghajtás miatt és bolhás is volt. Oltatást most kezdjük. Házi cica felelőtlen gazditól.
2017. jún. 27. 16:23
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyepmesteri telepről kellett volna kihozni
2017. jún. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Most szaporító vagy felelőtlen gazdi?

Mert nagy ám a különbség!

Ha nem támogattad anyagilag, hogy máskor is "felelőtlen legyen", akkor ne legyen bűntudatod! Ha igen... most már akkor is mindegy, de ne tedd meg legközelebb!

2017. jún. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!