Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érvek az ivartalanítás ellen/m...

Érvek az ivartalanítás ellen/mellett?

Figyelt kérdés
Akinek panelban tartott kandúr cicája van (vagy csak jártas a témában) az kifejtené a véleményét a fenti kérdésről?

2017. jún. 30. 12:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha nincs ivartalanítva, akkor amellett, hogy eszméletlen büdös lesz a pisije, szökni is akar majd, mert hajtja a párosodási ösztön.

Ellene igazából csak a műtét minimális kockázata szól, ami minden altatással járó műtét velejárója.

Én az ivartalanítás mellett döntenék a helyedben.

2017. jún. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Dzseri ***** válasza:

Valóban a büdös pisi az egyik legjobb érv. 8-10 hónaposan ivarérett lesz és elkezd büdösödni a pisije. Egyéként nem kell hozzá jelölget, az már az alom is messziről bűzleni fog. Az ivartalanítás után a hormonok kiürülnek és ez megszűnik.


Állítólag ha kölyökként lesz ivartalanítva akkor jobban megmarad a kölyök személyisége. Bár erről nincs személyes tapasztalatom.

2017. jún. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nekem is lakás macskám van, és ivartalanított nőstény. Az, hogy többet nem fog tüzelni nekem bőven elég indok volt, ha emellé mindent szétpisilt volna, pláne, márpedig a kandúr 100% hogy jelölgetni fog.


Én olyan orvoshoz mentem, ahova ismerősök vittek fajtatiszta Maine coon és ragdollt ivartalanítani, úgyhogy gondoltam, ha ők nem féltették tőle, biztos ügyes. Az én cicám műtétje is teljesen jól ment, semmi komplikáció nem volt, nagyon szépen gyógyult. Az én macskám egyáltalán nem változott meg, továbbra is hiperaktív, játékos, rohangál egyfolytában, és vadászik mindenre, ami mozog. Karcsú, szép cica, nem is zabál. Én direkt örültem volna, ha ivartalanítás után lelassul kicsit, mert rengeteget kell vele foglalkozni így, de nem. :D

2017. jún. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az ivartalanított állatok személyisége NEM változik meg. Egy bújós cica, bújós cica marad, egy agresszív cica agresszív marad, ezen az ivartlanítás NEM változtat, ezen a gazdi tud változtatni a cicához való hozzáállásával. A cica hangulata változhat az ivartalanítás után: nem lesz frusztrált, nem akar majd kiszökni és szenvedni a kielégületlenségtől. Számos daganatos(!) betegség előzhető meg vele, amit a cica nem más macskáktól kap el! Illetve a nőstényeknél megelőzhető a méhgyulladás is.


A kandúrok az ivartalanítás után nem jelölgetik meg a bútorokat bűzös szagú vizelettel, nem hagynak vizuális (karmolás) jeleket a bútorokon, éjszaka nem hangoskodnak, nem csinálnak párzási mozdulatokat. Megelőzhető vele a here, mellékhere és prosztatarák kialakulása.


Nőstényeknél megelőzhető a méhgyulladás, az emlő-méh-petefészek daganatos megbetegedése. A nem ivartalanított nőstényeknek amúgy is érdemes fogamzásgátló tablettát adni, ha nem akarunk szaporítani, mert a kielégítetnség fokozza a méhgyulladás kialakulását, (de nyilván ez a megoldás kevésbé hatékony és a daganatos betegségekkel szemben nem véd)! A cica nem fog párzó mozgást végezni. Nem próbál meg tüzelési időszakban elszökni, nem fog virnyogó hangot hallatni, éjszaka tud pihenni vagy halkan játszani, ahelyett, hogy kandúr után sóvárogva virnyogna.


Ellene szóló érvekből nincs sok. A cica, főleg a lakásban tartott macskák hajlamosak az elhízásra ivartalanítás után, ezért fontos, hogy jó minőségű táppal etessük!

A műtét kockázatos lehet, ha az orvos nem elég képzett, vagy a rendelő nem steril, nem elég jól felszerelt. A nem steril eszközök használatakor a cica megbetegedhet, az altatásnál pedig, ha nem találják el a dózist, a cica felébredhet a műtét közben, vagy épp ellenkezőleg, leáll a szíve, légzési nehézség, fulladás lép fel, károsodhat a veséje, mája. Ennek az esélye azonban minimális, ugyanis az ivartalanítás ma már rutinműtétnek számít! Én legalább 10 macskát vittem már ivartalanítani, és egyik sem pusztult el emiatt. Ha fontos számodra a ciád egészsége, jóléte, boldogsága(szenvedni fog, ha az ösztönei ellenére nem párosodhat), akkor ivartalanítasd!

2017. jún. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Érdekes,hogy ellenérvként SENKI sem írta a húgykövességet,ami gyakran kialakul ivartalanított macskáknál. Vajon miért nem?
2017. júl. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Dzseri ***** válasza:
a húgykövesség ivartalanított macskáknak való táppal megelőzhető
2017. júl. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, de akkor is le kell írni.
2017. júl. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Dzseri ***** válasza:
le kell hát, de azt is, hogy hogyan előzhető meg.
2017. júl. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
33%

Hátrány: Az ivatalanitott macskák személyisége megmarad kb abban a korban amikor ivartalanitják őket...

Ez elég nagy hátrány, pláne, ha egy virgonc féléves himet ivartalanitanak... Utána 5-6 év kell neki hogy komolyodjon és kicsit lenyugodjon. Én igy jártam az enyémmel. Arra is rácáfolnék, h nem mászkál el, mert többszáz méterrel az utcánktól is látom őt forgalmas ut mellett. Arra is rácáfolnék, hogy kevésbé verekszik, mert a környék összes (amúgy szintén ivartalanitott) himjével véresre verték egymást.

Én elismerem hogy az ivartalanitott hímek 95%ára igaz amiket általánosságba mondanak, de a maradék 5%ról se feledkezzünk meg, mint az én esetem a macskámmal.. És senki nemtudja, h a 95 vagy az 5%ba köt majd ki a végén..

2017. júl. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!