Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti macskatok is megeszi...

A ti macskatok is megeszi ezeket az embernek valo elelmiszereket?

Figyelt kérdés

Tejbe vagy vizbe aztatott kenyer, kifli, zabpehely, rizs.

Fott zoldseg mint repa, brokkoli, karfiol, kalerabe, krumpli hejastol.

Egyik cicam a 4 kozul a diot is megeszi - odajon ha meghallja hogy torom a diot es ker. Daralt diot viszont nem.


Kozonseges hazi macskakrol van szo. Termeszetesen uzleti macskakajat esznek foleg.



2017. júl. 2. 14:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tej és pékáru nem tesz hasznosat nekik . Utolsó két macskám vagy elhagyatott vagy elkóborolt kölyök volt . A kitett sült tök héját zöldséget mindent megesznek , a sós felvágottat most melegben kerülik . Komoly tápon tartom őket de kukáznak , valószínű az ínség emléke bennük maradt .
2017. júl. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem eszik meg enyémek.
2017. júl. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nos, a zöldséget általában nem szeretik, de bármit (gabonát szoktam) keverek pl. tojással, azt megeszik, ahogy a sütiket is (nem adok nekik direkt, csak volt már, hogy kint maradt az asztalon s a kinti macska bejött). Ezen nem is csodálkozom.

Mintha a sima kenyeret is megrágcsálnák, de közel sem akkora lelkesedéssel.


A legmeglepőbb az volt, amikor egy (nem éhező) macska megette a nyersvegán fasírtkrémemet, amiben zöldség, dió, len, fűszer volt... Mivel ezt sem kifejezetten én adtam neki, kis mennyiség volt, de lelkesnek tűnt.


De hallottam haveroktól olyan ciccekről, akik a húst nem annyira szerették, de a spenótot vagy a paradicsomot nagyon. Érdekes viselkedés egy ragadozótól.


Az eddig általam ismertek mindegyike imádta a zöldséglevest (tojásos rizsen kívül ez az egyetlen emberi étel, amit kapnak néha, elsősorban macskaételt kapnak s vadásznak), de inkább csak a levét és a galuskáját, s a borsót soha semelyik nem ette meg belőle, a többit (krumpli, répa) még csak-csak.

2017. júl. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ó, igen, a sütőtök. A macskáink (eddig volt vagy tizenpár) szinte mindegyike odavolt a sütőtökért, még a legtökízűbbek (bár mintha nem is éreznék az édes ízt) héjára is rávetették magukat. A mostani kivétel, persze megértem, ha tele lenne mellettem a szántóföld friss, meleg, kövér pocokkal, én se tökön élnék macskaként :).
2017. júl. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Van pár féligmeddig kóbor cica akiket etetek,nekik szoktam tejbetápot csinálni régebben.Simán a száraztápot nem nagyon eszik.Meg macskonzervet szoktam rizzsel,krumplival néha kenyérrel keverni,hogy mindenkinek jusson.Sokszor úgy látom,h az általam kevert kaja jobban bejön nekik mint a sima macskaja.A szomszédé volt,hogy a komposztról ette a főtt zöldséget,de a cicakaja nem kellet neki.Mamámé imádta a lecsóba mártogatott kenyeret.Az enyém kicsiként szerette a tökfőzeléket most meg a marcipánt főleg a narancsos marcipános szaloncukrot.De a macskák a tejszínhabot is szokták szeretni.
2017. júl. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az enyém(8 hónapos kandúr) a főtt zöldségek közül a borsót és répát imádja,gyümölcsöt nem kért eddig csak sárgainnyét most valamelyik nap.

Különösebben nem érdekli az emberi kaja,de nem is adnánk úgy neki.reggelente viszont rutinosan pitizik a vajaspirítósért.(vagy ha van sajt.) de rágjam össze neki a pirítóst mert ő ügyetlen :DDD.

2017. júl. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A miénk mindent imád ami paradicsomos. Paradicsomleves,paradicsomoskáposzta,stb...:DDD Persze, ez csak "nasi", pár falatról beszélünk, mi nem engedjük neki hogy a mi kajánkból egyen mert féltjük. :D

a párolt zöldségből is eszik,ha kinthagyod.

egyik este császármorzsát csináltam,kiszedtem egy-egy adagot a férjemnek és nekem,bementünk a tv elé,hogy megegyük.mikor visszamentem a konhyába,láttam hogy a macska a konyhapulton császármorzsát zabálja a serpenyőből :DDDD ízlett neki.

2017. júl. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi nem adunk neki tápot, mert tudjuk miből készül...

Csak vagy főzünk neki. Néha tejet kap. Vagy sonkát, szalámit. Vagy az ebédből. Remekül megvan, 4 éves. A 2 macskám közül az egyik egyszer kapott paprikát, (kíváncsiság...) megszagolta és otthagyta. Jött a másik, az is megszagolta, felkapta és morogva (!!!) elvitte és megette. Tehát macskája válogatja.

2017. júl. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mi nem adunk neki tápot, mert tudjuk miből készül...

Csak vagy főzünk neki. Néha tejet kap. Vagy sonkát, szalámit. Vagy az ebédből."


Magyarul maradékkal etetitek? És azt tudod, hogy a szalámi miből van? És azt, hogy a macskáknak rosszat tesz a fűszer? Hogy nem szabadna annyi sót ennie, amennyit az emberi kajára teszünk?

Amúgy én is tudom, miből van a táp, rá van írva. A legtöbb szemétből, de van sok jó minőségű is, csak meg kell találni.


Az biztos, hogy én soha nem adnék tejet, kenyeret a macskámnak, annál jobban szeretem. A gyereknek se hagyom, hogy mindent megegyen, amit megenne...

2017. júl. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó, kb pont ezt akartam írni. :)

Tápot nem kaphat, de szalámit meg maradékot igen? Kiváncsi vagyok mi lesz 5 év múlva azzal a szerencsétlennel.

2017. júl. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!