Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eddig bent tartott cicát...

Eddig bent tartott cicát kiengedni mennyire jó ötlet?

Figyelt kérdés

Januárban elhoztunk egy kis faluból egy cicát, kívül belül élősködőkkel tele, legyengülve. Emiatt, meg a -20 fok miatt sem engedtük ki a házból. Azóta ivartalanítva lett, felépült, és tegnap kislisszolt a lábam között a ház elé. Visszahoztam, de azóta is keservesen nyávog az ablakban vagy az ajtó előtt, vágyna ki.

A főút a házunk előtt megy, és félek, hogy elüti egy autó, mert nem találkozott még hasonló helyzettel. Ha megijed, sajnos lefagy, nem szalad el.

Egyrészt önzőnek érzem magam, másrészt meg neki is biztos jobb lenne élni, mint széttrancsírozva végezni az aszfalton.

Mennyi esély van rá, hogy telken belül maradna? A helyemben mit tennétek?

Tudom hogy a legtöbb faluban fogyóeszköz a macska, de mi családtagként szeretjük őket. Van egy fajtacicánk, ott a szerződés kötelez a benti tartásra.



2017. júl. 5. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Én amellett vagyok,hogy a cicák kijárhassanak,de az a közeli főút nem hangzik jól.Bár az is sokat számít,hogy milyen a cica.Lehet annyira félne az autóktól,hogy az út közelébe se menne.Az nem valószínű,hogy csak a telken belül maradna,de,ha a másik irányba biztonságosabb a környék,akkor nagy eséllyel inkább arra menne.Ha úgy döntesz,hogy kiengeded,akkor egy darabig legyél mellette.Látni fogod,hogyan reagál meg ott leszel,ha gond lenne.Ha már megismerte a környéket meg a zajokat,akkor már nem fog lefagyni vagy nem annyira.
2017. júl. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Hát esetleg néha megsétáltathatod,tudom hogy nem olyan állat mint a kutya, de szenvedni fog, ha sokáig bent hagyod, neki szüksége van arra hogy mozogjon, világot lásson. Így legalább te is tudod mi van vele, nem ütötte el semmi stb.
2017. júl. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy ez.

Hogy biztonságban legyen, ahhoz bent kell tartani, mert garantáltan kimegy telken kívülre is.

Hogy "teljes életet" élhessen, mint szabad lény, ahhoz ki kell engedni - viszont ilyenkor sajnos benne van a pakliban, hogy rövid(ebb) élete lesz.

A döntés a tiéd.

Az én cicám kijárós, viszont itt nincs nagy forgalom. Ennek ellenére kizárni sosem lehet, hogy valami baja esik. :(

2017. júl. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
Semmilyen macskát nem jó ötlet kiengedni, a lakásba való és nem az utcára...
2017. júl. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fő út mellett nem engedném ki,el is kószálna szerintem ahogy falun szoktak,több gond érheti.Valami jó nagy dróthálós kenelt csinálnék neki,és kiülnék vele oda minden nap játszani vele.Így levegőn is lenne szabadon,de nem tudna elszökni.
2017. júl. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Főút mellett mi nem engedjük ki. Kétszer kiment, szerencsére visszajött. Utána hetekig kellett visszaszoktatni ahhoz, hogy ne akarjon kimenni. Én pórázzal sem viszem ki, örülök, hogy minden visszatért a régi kerékvágásba és nem nyarvog kifele...
2017. júl. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Főut mellett jobb ha bent tartod.
2017. júl. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha saját házban laktok,nem albérlet, akkor csináljatok a kertben egy kennel szerűséget.Oldalról és felülről is zárt legyen, akkora ,hogy ti is be tudjatok menni.És oda betenni árnyékos részeket,fekhelyeket,játékokat.És összekötni a házzal . Pl a macskaajtóval, ha kijön,akkor a kennelben legyen.

Így kint is tud lenni, de elszökni sem tud, olyan nagyon veszély sem érné, max élősködők a fűben.(De az ellen lehet védekezni)

Akár az is mód lehet,hogyha a kerítést csináljátok meg úgy,hogy ne tudjon kimenni.De sajnos ez szerintem eléggé lehetetlen vállalkozás, nem nagyon láttam még olyan kerítést,ami vissza tartott volna egy macskát..Helyből is nagyot ugranak és a legapróbb lyukakon is kiférnek.

A főút miatt én a kenneles megoldást választanám.Nem olcsó megcsinálni, de sok évig kiszolgálna..

És úgy akár a fajtatiszta cicátok is kimehetne felügyelettel.

2017. júl. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!