Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet a kiscica veszett?

Lehet a kiscica veszett?

Figyelt kérdés
Benti cicám van, soha nem engedem ki csak az erkélyre. Tegnap túl közel repülhetett egy denevér mert ahogy felugrott a cica elkapta és elkezdett vele játszani. Gyorsan behoztuk a cicát, a denevér pedig eltűnt. Harapásnyom nincs a cicán és ő sem harapta meg a denevért. Olvastam hogy a denevérek gyakran hordozzák a veszettséget de mivel nem történt harapás a cica nem lehet veszett ugye? Csak kicsit beparáztam most a dologtól, emberre ha jól tudom harapással terjed.

2017. júl. 9. 23:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem harapta meg egyik sem a másikat, akkor nem kaphatta el.
2017. júl. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyugi, semmibaj nincs. Velunk ugyanez volt, hogy a macska elkapta a denevert(berhazban), en is atsirtam az ejszakat aztan masnap elvittem orvoshoz es el is kuldott, hogy majd ha tuneteket eszlelunk akkor vigyuk vissza, termeszetesen nem tortent semmi a cicameg mindig el es virul. Amugy is ha nincs rajta harapasnyom akkor aggodalomra semmi ok, mivel nyallal terjed a betegseg, es amugy is nagyon keves mar az esely arra hogy elkapja. :)
2017. júl. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Miért nem oltatod be? 700Ft és akkor fel is falhat egy horda veszett denevért, akkor sincs semmi.


A veszettség nagyon veszélyes, nem hiszem, hogy nem ér meg neked ennyit.

2017. júl. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)


Azért nincs beoltva, mert anno a doki azt mondta hogy ha a cica csak bent van, nem kell, de ezek után azért inkább elviszem, jobb félni, mint megijedni :D

2017. júl. 10. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!