Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy 8 hetes kiscicának milyen...

Egy 8 hetes kiscicának milyen ételeket adjak?

Figyelt kérdés

Pénteken fogok hazahozni egy kiscicát :3 Akinek volt ilyen pici cicája, leírná, milyen márkájú kajákat adott neki, illetve mennyit? És az ilyen kis cicakonzerveken meg tápokon kívül mi az, amit még ehetnek? Pl. gyümölcsöket, vagy zöldségeket adhatok néha neki? És mondjuk a hentesnél lehet venni valami bőrt vagy ilyesmit, amit nem igazán tudnak eladni? És azt lehet adni macskáknak? Honnan tudjam, hogy elég kaját adok-e neki? Lehet, hogy ez hülye kérdés, csak nem szeretném, hogy elhízzon, de persze nem is akarom halálra éheztetni szegényt :( Meg attól is tartok kicsit, hogy eddig a testvéreivel meg az anyukájával élt együtt és nálunk nincs semmilyen állat, szóval lehet, magányos lenne egy kicsit meg hiányoznának neki a családtagjai és depressziós lenne vagy valami és nem akarna enni...Szóval ha ilyen történne, mit csináljak? Egy nap minimum hány kalóriát vagy hány gramm ételt kell fogyasztania egy ilyen kicsi cicának?

Előre is köszi a válaszokat ^^


2017. júl. 12. 19:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Kezdjük azzal hogy ne hulladékkal etesd a cicát- nem baj ha egy nagyobb cica kap bőrt, meg ilyeneket, de ez egy pici, 8 hetes jószág. Ha ennyire bizonytalan vagy, előre megbeszélhetnél pár dolgot az állatorvosoddal, úgyis mennetek kell majd a féregtelenítés meg az oltások miatt.
2017. júl. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mert a bőr pl. mitől is hulladék? Amúgy azt gondoltam, itt kérhetek pár tanácsot az étkeztetésével kapcsolatban, de ha itt mindenki ilyen bunkó, akkor szerintem is jobb, ha inkább egy állatorvost kérdezek meg.
2017. júl. 12. 19:33
 3/15 anonim ***** válasza:
45%

8 hetesen már ropogtatják a kitekat változatokat, néha konverzet is kapnak. Az fontos, hogy mindig legyen tiszta, friss vizük az árnyékban.

Szoktunk főzni csirkefarhát levest, arról mindig megkapják a bőrös részeket. Gyakorlatilag bármit adhatsz nekik, amit te is megennél amúgy. :)


Unokahúgom macskája még a szeletelt répát is szereti, bár jellemzően csak megszagolják a macskák a kaját és eldöntik majd maguktól, hogy jó-e nekik. Majd látod, hogy otthagyja-e. Ösztönösen érzi, hogy jó-e neki, meg persze a szagáról is.


Ha sokat nyivákol vagy jöttödre azonnal kunyerál, akkor éhes. Ha békésen alszik vagy elvan, játszik, nem éhes. Nem nehéz kitapasztalni, emiatt ne aggódj.


Féregtelenítő tabit tudsz venni nekik. Arra figyelj, hogy ne legyen bolhás, mert azok elszaprodnak...


Jah, eleinte magányos lesz, de majd megszokja, ha szereted őt.

2017. júl. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
És igen, itt mindenki bunkó, szóval jobbra ne számíts. :D
2017. júl. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Azért "hulladék" kedves felettébb értetlen kérdező, mert kevésbé értékes tápláléknak számít, zsíros, ami nem feltétlenül lesz jó annak a pici cicának. egyébként kösz hogy egyetlen szó miatt lebunkóztál- holott nálunk az ilyen nyesedéket, eladhatatlan porcos -hártyás mócsingos valamiket a hentesünk is hulladéknak titulálja.


Ha egészséges macskát akarsz, akkor ne csak azt nézd mi az ami alig kerül pénzbe. És komolyan mondtam hogy beszéld meg az állatorvosoddal mi kegyen ha ilyen bizonytalan vagy. Ő éppen eleget tud az ekkora cicák igényeiről. Ja, nyilván azért is bukó vagyok mert mertem azt mondani hogy az állatorvosi részre is gondolj. Akkor hagy legyek még tahóbb. ugye tudod hogy nem csak a cicára veszélyes ha a féregtelenítés nincs megoldva hanem rátok is? Úgyhogy ha már a kajáján előre filléreskedsz, legalább a saját érdekedben ne spórolj az állatorvoson.

2017. júl. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Barmilyen junior cicatap jo neki. Szarazat is siman megeszik mar, es ahogy az elozo valaszolo irta, legyen neki mindig melle friss viz.

A tapokon amugy rajta van az adagolas, hogy mennyit kell adni belole, de ugyis latni fogod, hogy ehes-e. A szarazzal az a jo, hogy abbol nrm baj, ha esetleg tobbet teszel ki nrki, nem romlik meg a talban 1 nap alatt, de a cica nem is falja be az egeszet egyszerre, hanrm ha ehes ranegy, es eszik belole.

Naponta 1-2-szervrabezel, utantoltod, aztan majd latod hogy kb mennyit eszik. Eleinte biztos nem lesz nagy etku, mert lehet felenk lesz, meg kicsit depis, es vagy elbujik, vagy majd nyavog a tesok es az anyukaja utan, de hamar megszokja majd.

Az en cicam is kb ennyi idos volt mikor elhoztuk, megfurdettuk, kapott bolha irtot, es mar masnap este valahogy beszokott a szobaba es felmaszott az agyba mellem aludni, mert nem akart egyedul lenni :D

Ne aggodj, a cicak eleg szivodak abbol a szempontbol, ha uj otthona kerulnek...mondjuk ez a sima falusi vegyesre ervenyes. De volt perzsam is, felnott cicat fogadtunk be, mert a gazdija nrm tudta mar gondozni, annak kicsit tobb ido kellett, de 1-2 het alatt O is megszokta az uj helyet.

2017. júl. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt ennyire túlaggódni, kedves ötös. :D
2017. júl. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kölyökcicáknak való száraztápot, inni friss vizet.

Például: [link]


Ezenkívül adhatsz neki bármilyen húst nyersen, KIVÉVE a disznót és vaddisznót, ezeket nem.

Adhatsz pl. csirkehúst, pulykát, kacsát, marhahúst, nyulat, halat. Nagyon jót tesz a csirkeszív is nyersen. Májat csak keveset, és ritkán. Havonta egy db tojássárgáját is kaphat. Savanyított tejtermékeket is ehet, keveset: natúr joghurt, túró, tejföl.

A húsféléket persze még vágd neki apróra, vagy darálhatod is, ahogy könnyebb neked.

Száraz táp egész nap lehet előtte, egyéb kajákkal kínáld meg napi háromszor legalább most még.

Depressziós nem lesz, ne aggódj. :) Játssz vele sokat.

Egyelőre nem kell elhízástól sem tartanod, még fejlődésben van. Ha éhes és kevés neki a kaja, azt jelzi, nyávog.


Ami még fontos, vidd el állatorvoshoz. Meg kell kapnia az első oltását, féreghajtót, bolha elleni szert. A további oltásokat, tudnivalókat elmondja az állatorvos.

2017. júl. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

75%-os azért bunkóztalak le, mert szerintem egyértelmű a kérdésemből, hogy aggódok a cica egészségéért, ezért is teszem fel a kérdést, erre itt elkezdesz flegmázni meg azt mondod, hulladékkal akarom etetni :D És amúgy írtam is, hogy nincs semmilyen állatunk, szóval szerinted a kisujjamból kéne kiszopnom, hogy egy olyan állat, amilyennel még soha életemben nem éltem együtt és nem etettem, mit ehet meg mit nem?

Meg úgy gondoltam, egyszerűbb itt megkérdezni embereket, akik tartanak macskát, hogy ők milyen márkájú kajákat adnak neki meg mennyit, mint egyből elrohanni az állatorvoshoz. Alapból szerintem az állatorvos direkt a legdrágább márkát ajánlaná, ami lehet, nem is a legjobb neki, itt meg kapásból több embertől is tapasztalatot szerezhetnék. De amúgy nehogy már magyarázattal tartozzak azért neked, amiért fel mertem tenni erről egy kérdést :DDDD

Mellesleg itt pampogsz, hogy milyen káros az a zsíros bőr, ahhoz képest a szomszédunk is pl. mondta, hogy ha csinálunk valami csirkés kaját és kimarad a bőre, azt nyugodtam átadhatjuk, mert van egy cicájuk és ő szívesen megeszi ezeket..És nyilván nem úgy értettem én se, hogy csak bőrt adnék neki, semmi mást, és attól ezek szerint nem igazán lenne baja, ha néhanapján kapna egy kis bőrdarabot elrágcsálni, de biztosan én vagyok értetlen :D

És amúgy nem tudom, honnan veszed ezeket, hogy spórolni akarok a kajáján, meg állatorvoshoz sem akarom elvinni :D De akkor hadd jegyezzek meg egy dolgot, a szüleim utálnak kb. minden állatot, a macskákat főleg, de ennek ellenére is bevállaltam, hogy elviselem a veszekedésüket és elhozok egy cicát egy ismerősömtől, mert ott nem élnek olyan jó körülmények között, nekik egy cicájuk sincs beoltatva, meg állatorvossal is csak akkor találkoznak, amikor már haldokolnak, ezért szerettem volna legalább egy kiscicát elhozni, hogy annyival kevesebb macska éljen ilyen körülmények között, de ha te azt mondod, hogy direkt spórolok rajta meg be se akarom oltatni, akkor biztos neked van igazad :D

A többi válaszolónak köszönöm :) Egyébként bocsi, hogy ilyen sokat kérdezek meg minden, de még az érdekelne, hogy egy ekkora és egy nagyobb cica átlagosan mennyit iszik egy nap? Csak tegyek ki neki egy tálkába vizet és majd iszik, amennyit akar? És lehet, ez tényleg nagyon hülye kérdés, de ha esetleg cukorbeteg lenne vagy valami betegsége lenne, ami miatt többet iszik, mint egy egészséges cica, azt hogy vehetem észre? Mármint kb. hány dl-ig normális a vízfogyasztásuk?

2017. júl. 12. 22:02
 10/15 anonim ***** válasza:

Ne pörögd túl, nem lesz cukorbeteg. :D

Nem is nagyon eszik feldolgozott cukrot. Legyen mindig vize, annyit iszik, amennyi jól esik neki. Főleg ilyen melegben. Nincs normális mennyiség.

2017. júl. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!