Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik kellennek 2-3 hónapos...

Mik kellennek 2-3 hónapos kiscicának és hol tudom ezeket viszonylag olcsón beszerezni?

Figyelt kérdés
Életem első macskája lesz. Mire van szükségük ebben a korban: pl alomtálca alom játék jutalomfalat kaja kaparófa stb? Garázsban tartott cica lesz, úgy tervezzük.
2017. máj. 14. 22:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Garázsban tartooott???

Viccelsz?

Mozgás, levegő, társaság?

Ezt hogy?

2017. máj. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Meleg, huzatmentes kuckó, oltások, féregtelenítés, bolhairtás, később ivartalanítás.
2017. máj. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Inkább ne vegyél macskát. Garázsban tartott cica..
2017. máj. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Remélem, csak viccelsz. Mondd, hogy csak viccelsz!


Mégis hogy képzelted el ezt a garázsban tartást? Bezárod a kevesebb, mint 20 négyzetméteres lyukba, napfény, friss levegő, társaság és hely nélkül, kap napi 2 perc simit, és élheti a cicus az életét ebben a nyomorban?


Vagy úgy képzelted, hogy zömében kinti cica lenne, akinek a garázsban csinálsz vackot, szabad bejárással? Mert a macskák nem olyanok, mint a kutyák. Nem fog a garázsba aludni járni, mert te úgy akarod.


Egyik sem jó elképzelés, de a csak garázsban tartást el sem tudom képzelni... Állatkínzás.


Ha lakásban laksz, akkor vagy benti cicát tarts, vagy semmilyet, leginkább. Kertes ház esetén kinti-benti tartás is opció, de ez esetben remélem, tisztában vagy a kinti lét veszélyeivel.


Egy lakásban tartott macskának kell kaparófa, alomtálca, tálkák (külön száraz- és nedves kajának, meg víznek), játékok, szállítóbox, szőrápoláshoz eszközök (legalább egy kefe), esetleg macskafű, macskabútor. Továbbá macskabiztossá kell tenni a lakást (erkélyre macskaháló, ablakok kibiztosítása, stb.). Rendes, minőségi száraztáp, friss víz, rendszeres féreghajtás és bolhairtás, oltások és szükség esetén egyéb állatorvosi kezelések fedezése pedig mind kinti és benti cicánál is alapvetőek.


Mindemellett rengeteg szeretet, társaság kell neki, amit egy sötét lyukban, egy garázsban biztos, hogy nem kapna meg...

2017. máj. 15. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Garázsban ne tarts macskát, ez állatkínzás lenne.

Vagy lakásban veletek, vagy kertben, vagy kint is - bent is.

2017. máj. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
De miért akarod garázsba tartani?
2017. máj. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Gondolom a garazsban tartast ugy gondolod,hogy ott lesz a cica helye,ahol alhat egyebkent meg kint lehet a kertbe.Biztositani kell neki a rendszeres szabad ki-be jarast a garazsba.Ha nem futott a hely,akkor kelleni fog egy meleg kucko telre amit akar te is megcsinalhatsz.A macskak imadjak a kartondobozokat.Kobor cicaknak en ugy csinaltam,hogy egy nagyobb dobozba tettem hungarocelt es abba egy kisebb dobozt,abba meg pledet vagy valamit.Ha kimehet a kertbe,akkor alom meg kaparofa nem fog kelleni.Jatekokat egesz olcson is lehet kapni,de ez is olyan amit otthon is megtudsz csinalni.Bekell oltatni a cicat es rendszeresen kell neki fereghajto.
2017. máj. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Istenem miért kell ezt ennyire túlbonyolítani? Nyilván nem állatkinzásnak kellenne idióták. A hetes válaszolónak van igaza a témával kapcsolatba amire én gondoltam: kinn lehet azt este bemegy aludni meg reggel is. Társasága meg lesz most nyáron mert bőven itthol leszek már és a lakótelepen levő másik cicával is ugyanúgy csinálják csak ő 1 éves nőstény ki van már ivartalanittatva barátságos cica idegen emberekkel és idegen cicákkal is egyaránt, ő egyedül csak a vïztől meg a kutyáktol fél nagxon, és az esős időt utálja, na olyankor ki se megy a garázsbol a kis kuckójábol. Őt is reggel miután felébred kiengedik mielőtt munkába mennek és este szépen bemegy aludni mert bekéretőzőtt magátol abba a garázsba mondván hogy ő ezentúl ott lesz. Én is így szeretnék tenni. (Pl reggel megetetem megitatom felkelek korábban játszok vele egyet kicserélem az almot minden azt ki engedem, délután a lehető leghamarabb hazaérek játszok vele sulizok kicsit megint játszok vele és este megetetem, azt mehet be aludni a kis kuckójába. Mivel kicsi macska elég nagy felelősség mer amit elsőnek irtam cicát na az tavaly nyáron kb 4-5 hónaposan került ide. Azért másabb 1 felnőtt, 1 éves cica, mind 1 2-3 hónapos kölyök amit épp hogy ell lehet vinni mert abba a korba van már!
2017. máj. 15. 21:34
 9/20 A kérdező kommentje:
Amugy lakótelep garázssorral szabad ki be mászkálással benn alvással éjjel, ezért is jött szóba többek közt a garázs amit utoljára válaszban leirtam.
2017. máj. 15. 21:37
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"Istenem miért kell ezt ennyire túlbonyolítani"

Azért, mert az én macskám éjszakánként mellettem aludt a kanapén, míg úgy nem döntött pár hónapja, hogy átköltözik a kanapétól egy méterre lévő fotelba.

Mert ez egy élőlény, egy macska, akiért te felelősséget vállalsz (szegény Róka, azt mondta a Kis Hercegnek, hogy felelős vagy azért, akit megszelídítettél, csak nem gondolta, hogy ennyien nem tudnak olvasni).

Egy élőlény, akinek jogai vannak, joga van a normális életkörülményekhez, ellátáshoz, otthonhoz, szeretethez, te meg egy kóbor macskát csinálsz belőle, saját magadnak csinálsz egy kóbor macskát.

Mert ugye nem gondolod komolyan, hogy ott fog várni a garázsban terád őméltóságára egész nap? Persze nem teljesen világos, hogy hol lesz a macskád napközben szerinted. De valójában egy kóbor macskát csinálsz belőle, akivel suli előtt, meg után játszol, éjjel meg nagy kegyesen beengeded a garázsba. Neked ez a macska arra kell, hogy kiszolgáljon téged, az igényedet a kis cuki kisállat iránt, akit néha megsimogathatsz! És közben egy baba cicát teljesen szocializálatlanul hagysz felnőni, teljesen ingerszegény környezetben (a garázsban egyedül), ha meg kimegy az utcára, tökegyedül fog kéthónaposan ott botorkálni az autók között, és más macskák területén lesz, akik még meg is támadhatják. Saját területet kell neki majd kijelölnie, meg csatlakoznia a másik macskához, idióta. Mintha egy csecsemőt elküldenél dolgozni!

És nem ám egy kertes ház garázsában, hanem egy lakótelepi garázssoron. Úgy kint a szervizút túloldalán! Köszi!

És akkor még van képed megkérdezni, hogy mit kell ezen túlbonyolítani? Na mit, vajon? Nem is sajnálod, hogy nem lesz veled együtt a lakásban, és szegény kint alszik majd a garázsban?

Az ilyen ember ne tartson állatot! Semmilyet! Ez nem állattartás, ez egy nagyon alacsony értelmi képességű kisgyerek szórakozása egy ártatlan állattal!


Tartsál plüssmackót! De a garázsban!



Megjegyzem: az a másik macska, akit emlegetsz, kóbor macska, aki ODASZOKOTT egy garázshoz, meg a tulajdonosához, és bekérezkedett a garázsába aludni, ők meg beengedték! Nem ők vitték oda és csináltak idióta dolgokat! Ők segítenek egy kóbor macskának. Nagy különbség!

2017. máj. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!