Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy 8 hetes kiscicának milyen...

Egy 8 hetes kiscicának milyen ételeket adjak?

Figyelt kérdés

Pénteken fogok hazahozni egy kiscicát :3 Akinek volt ilyen pici cicája, leírná, milyen márkájú kajákat adott neki, illetve mennyit? És az ilyen kis cicakonzerveken meg tápokon kívül mi az, amit még ehetnek? Pl. gyümölcsöket, vagy zöldségeket adhatok néha neki? És mondjuk a hentesnél lehet venni valami bőrt vagy ilyesmit, amit nem igazán tudnak eladni? És azt lehet adni macskáknak? Honnan tudjam, hogy elég kaját adok-e neki? Lehet, hogy ez hülye kérdés, csak nem szeretném, hogy elhízzon, de persze nem is akarom halálra éheztetni szegényt :( Meg attól is tartok kicsit, hogy eddig a testvéreivel meg az anyukájával élt együtt és nálunk nincs semmilyen állat, szóval lehet, magányos lenne egy kicsit meg hiányoznának neki a családtagjai és depressziós lenne vagy valami és nem akarna enni...Szóval ha ilyen történne, mit csináljak? Egy nap minimum hány kalóriát vagy hány gramm ételt kell fogyasztania egy ilyen kicsi cicának?

Előre is köszi a válaszokat ^^


2017. júl. 12. 19:18
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. júl. 13. 01:13
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem 10 hetes cicám volt (már nagy dög), én happy cat junior tápot vettem neki, ez jó minőségű, és sok helyen kapható. Alutasakos kaját jobban szerette mindig is, abból animonda rafinét kapott, a kiscicásat. A macskák többsége nem szereti variálni az ételeket, úgyhogy ha egy beválik maradhatsz ugyanannál a márkánál.


Az enyém zöldséget és gyümölcsöt nem eszik, se joghurtot vagy tejfölt, bár ezeket lehet neki adni egy picit, vagy tojást. Nekem ott hagyta mind. :( viszont ha csinálok húst, egy kis csirkemellett szoktam neki levágni, és azt is nagyon szereti nyersen, de azzal várj szerintem a fogváltás végéig, addig inkább főzve kapja meg. Semmi nem kell bele, se só se semmi, fűszerek nem tesznek jót neki.


Adagolni a csomagoláson feltüntetett mennyiségben érdemes, de a kiscicák rettentő energikusak, nem kizárt, hogy többet fog enni az ajánlottnál. Ez nem baj, amíg nem hízik. Egyébként azt hiszem kis cicának kb 1-2 alutasak meg 30g táp körül lehet a napi adagja, az meg durván annyi, mint egy jó púpos evőkanál. De az enyém pl két alutasakot evett + kb 50 gramm tápot, és csontika volt, mert éjjel nappal rohangált. Most már kevesebbet eszik, mint kiskorában. :D


Vizet nem nagyon isznak, az enyém ráadásul a poshadt vizet preferálja (tényleg), úgyhogy én három naponta cserélem, mert különben sose inna vizet. Ha a tiéd a frisset szereti, akkor naponta érdemes cserélni.


Ha játszol vele, akkor nem fog unatkozni. Egyébként a macska rendkívül territoriális állat, nem ritkán felnőttként már kifejezetten utálják más állatok társaságát, úgyhogy nem kell aggódni. :)


Hajrá.

2017. júl. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi neked is :)
2017. júl. 13. 15:52
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb amikor kettőt együtt hagyunk, jobban érzik magukat.

Bár ha kutya van, avval is összebarátkozik egy idő után.

2017. júl. 14. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
két cicát sajnos nem hozhatok haza :( Anyám már ennek az egynek se örült, azaz konkrétan ki akarta dobni szegényt, de már lenyugodtak a kedélyek. És legalább nyári szünetben itthon vagyok kb minden nap és játszok vele, meg vettünk neki egy csomó játékot is, szóval remélem, nem fog így annyira unatkozni, hogy nincs itt vele még egy kiscica :D
2017. júl. 14. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!