Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megöltem egy cicát véletlenül....

Megöltem egy cicát véletlenül. Hogy számoljak el a lelkiismeretemmel?

Figyelt kérdés

Röviden annyi, hogy egy idegen macska a kertünkbe fialt. A kicsik vadak voltak, elfutottak ha megláttak, de a közelünkben voltak, a kertben.

Egyik nap rohantam itthonról el, kinyitottam az ajtót, léptem ki nagy lendülettel és ahogy kiléptem a bejárati ajtón ráléptem az egyik kölyök macskára, aki a lábtörlőn aludt.

Pár másodperc volt az egész,fel visított el rohant és nem találtam utána meg, pedig elvittem volna dokihoz, mert tudtam, hogy súlyos, egy ilyen pici cicának ilyen nagy súly.

De nem találtam meg a cicát, nem jött el, pár másodpercig láttam egy bokorban de elszaladt, még jobban félt tőlem, mint előtte.Végül holtan találtam meg 1-2 nappal később.

Külső sérülés nem volt rajta, de 100%-ig biztos vagyok benne, hogy az én hibám volt, amiért ráléptem akkor.

Belső vérzés, agyrázkódás.Bármi lehetett vele és az én figyelmetlenségem miatt.

Nem az én cicám volt persze, de nagyon rossz érzés, nehezen tudok elszámolni magammal.


2017. júl. 14. 12:55
 1/9 anonim válasza:
85%
Ne érezd rosszul magadat lehet hogy a te hibád de nem szándékosan történr. Ez csak egy jel volt arra hogy máskor jobban figyelj oda és nem rohanj mindenhova. Annál rosszabb amikor elütnek egy macskát és ahelyett hogy megnéznék hogy él-e még esetleg bátran áthajtanak rajta. Szóval ne legyen lelkiismeretfurdalásod
2017. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon sajnálom, tényleg rossz érzés lehet. Talán azzal tudsz segíteni a lelkiismereteden, ha befogadsz egy nehéz sorsú állatot, és jobbá teszed az életét.
2017. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
75%
Szerencsétlen szitu ez..Szerintem, (mint ahogy az előttem szóló szerint is) fogadj be egy állatot. Biztosan segít megnyugtatni a lelkiismeretedet.:)
2017. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 vantel ***** válasza:
81%
Gyászold el, képzeletben kérj tőle megbocsájtást. Legközeleb nézd meg mire lépsz rá.
2017. júl. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Én kiskoromban nagyon szerettem kergetni a madarakat. Élveztem ha feléjük rúgok akkor elrepülnek. Nem bantani akartam őket,csak szerettem nézni ahogy elszállnak. Egyszer egy fióka kiesett a fészkéből és megrúgtam. (Nem tudtam felérni ésszel hogy ő nem tud repülni) 4 éves lehettem.évekig sírtam, ha eszebe jutott. A mai napig bennem van...
2017. júl. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
5%
Tudom mit érzel,egyszer véletlenül ráültem egy naposcsibére,ami azon nyomban agyonlapult...A szomszédom pedig a macskájára ült rá,mert nem vette észre ,hogy a fotelben alszik.Szegény pára még 2 napig szenvedett,mielőtt elpusztult.
2017. júl. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

Megértelek, én egyszer elütöttem egy cicát. Nem direkt, fekete macska volt, vaksötét, és az utolsó másodpercben szaladt ki az útra, még a kormányt is félrerántottam, de már nem tudtam mit csinálni, túl gyorsan mentem ahhoz.


Mivel senki nem volt az úton meg is álltam, láttam, hogy deréktól lefelé lebénult rögtön, próbált elkúszni és nyávogott. Sajnos kb két perc múlva elpusztult, még orvoshoz se tudtam vinni. Volt rajta nyakörv, meg akartam keresni a gazdáját, de a telefonszám ami volt hozzá, már nem élt. Annyira sajnáltam, ki tudja ki várta haza, és azt se tudják mi lett vele... :(

2017. júl. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Ne okold magad, elhiszem hogy most rossz étzés és az is marad de enyhülni fog idővel.
2017. júl. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kismacskák sajnos hullanak, mint a legyek, így egyáltalán nem biztos, hogy te ölted meg. Ahogy az sem, hogy pont ugyanazt a példányt találtad meg elpusztulva, mint amelyikre ráléptél. Én egyszer kicsi koromban ráléptem egy kismacskára, percekig eszméletlen volt, aztán elszaladt. Rá egy évre láttam megint, és nagyon kis termetű maradt és évekig képes voltam azt képzelni, hogy azért, mert én ráléptem. Pedig valószínűleg csak nem kapott rendesen enni a gazdáitől.
2017. okt. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!