Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicahiszti? Mit lehet vele...

Cicahiszti? Mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Nőstény cicám kb másfél éves. Folyton nyávog és kaját lop. Kicsinek is nagyon beszédes volt, s emellé irtó idegesítő, vékony hangja van. A cicatápot megeszi, de csak miután jó 2 óra hosszát nyarvogott egyfolytában valami más kajáért. Főtt csirke+rizs/zabpehely-jel is próbálkoztam. Ugyanez. Nem akar semmit megenni a táljáról, csak miután leadott egy kiadós hisztit.

Kiskorától kezdve rászóltam mindig ha lopni készült vagy hisztizett. Volt fejrekoppintás... Utána elmegy, megeszi a saját kajáját. De aztán kezdődik minden elölről. Nem tudunk nyugodtan enni. Semmi sem használ.

Van mégegy macskám, ő egy 3 éves kandúr, csupán erőteljes rászólással tündérien viselkedett, mostmár rá se kell szólni, tud viselkedni.

Segítsetek!



2017. júl. 15. 12:27
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nem mondtam egy szóval sem, hogy földhöz lehet, ill kell vágni... bakker. Segítséget kérek, nevelési tanácsokat.

Tisztában vagyok vele, hogy ez rossz. A szép szó nem használt, a fejrekoppintás nem használt. Mit javasolsz akkor?

2017. júl. 15. 15:31
 12/19 A kérdező kommentje:
Kicsi a ház. Annyira hangos, hogy mindenhonnan hallatszik, akárhova csukom ki, utcára meg nem fogom rakni. Szeretnék hangfájlt küldeni. Már álmomban is ezt hallom és ha elmegyek itthonról, ez cseng a fejemben. Körbe kell nézzek, nincs-e ott az ördögfióka.
2017. júl. 15. 15:35
 13/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, többen adtunk tanácsokat.
2017. júl. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

te jó isten

Nem értettem először mi a baj a kérdéssel. Én is kizárom a macskát, ha a konyhában ténykedem, de szerintem a kérdező barátja megőrülne nyávogástól valami rosszabbat tenne szegény állattal. A kérdező meg csak enerváltan mosolyogva tűrné. Ettől nem lesz férfiasabb, ez undorító és aljas. B...csak egy macska, egy földhözvágás nagyon fájdalmas neki!!! Elhiheted a gyerek is kicsi és idegesítő, egész este ordít. Fú most felidegeltem magam, komolyan. Az ilyen nők hagyják, hogy verje a gyerekeiket a párjuk. :(

2017. júl. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Tanácsokat, amiket már másfél éve próbalgatok. Száraztáp, táp vízbe áztatva, kecsketejbe áztatva, barf etetés, akkor főztem is neki. Ilyen táp, olyan táp. Egyszer hozott neki anyám vmi nagyon gyér piaci tápot. Azt ette mint kacsa a nokedlit. A sima, üres kenyeret is szereti. A rendes neki való és egészséges ételt nem.

Ivartalaníttatni fogom. Ha nem javul a helyzet, írok.

2017. júl. 15. 15:40
 16/19 A kérdező kommentje:
Esetleg tápokat ajánlanátok? Lehetőleg amit kisebb adagban is meg lehet venni, legjobb lenne netről rendelhető.
2017. júl. 15. 15:47
 17/19 Dzseri ***** válasza:
100%

royal canin appetite control

koldulásra hajlamos macskáknak

nem tudom, ez a ti esetetekben segíthet e

2017. júl. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért erős a gyanúm, hogy amellett, hogy beszédes, dumás a jelleme, az állandó tüzelések miatt is lehet ez az örökös nyávogás.

Remélhetőleg az ivartalanítással sokat javul a helyzet, bár a jelleme alapvetően nem fog változni, de nyugisabb lehet, és a hormonok nem hajtják folyamatosan. Tüzelő macskát elviselni kész katasztrófa.

2017. júl. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nekem is inkább a tüzelés gyanús. Én imádom a macskám, soha nem bántottam, de amikor először tüzelt, képes lettem volna felnégyelni és kib.szni, az ablakon, olyan elképesztően irritáló volt. És ő még csak nem is pisilt sehova, szimplán csak 0-24 nyávogott.


Ivartalanítás óta végre kezd higgadni, most is elég sokat dumál, és hasonló, mint a tied, ha főzök jön oda és nézi mit csinálok, rágcsálja a lábam, meg két lábra áll és a pultnak támaszkodik. Ha nem kap semmit felugrik a pultra, olyankor megpöckölöm a seggét és eliszkol és aztán duzzogva figyel a tornyából. Esetleg vehetsz neki egy magas bútort, amiről nézhet titeket amíg esztek, van amikor ez is megoldja a problémát.

2017. júl. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!