Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolha ellen mikor cselekszem...

Bolha ellen mikor cselekszem okosabban?

Figyelt kérdés

van egy cicam. szegeny 3eve volt mar bolhas, de aztan frontline spot on cseppeket kapott a nyakaba es kiirtott belole mindent

azota folyamatosan havonta csepegtetek a nyakaba. ritkan lattam ot vakarozni, az se biztos hogy bolha miatt. viszont most sajnos megint rakezdett. 100% hogy bolha miatt mert bolha kakit is talaltam ott ahol fekszik. a frontline leirasaba az van, hogy a vedelem resze, hogy a bolha az allatot megcsipi es 24 oran belul elpusztul a csipestol. viszont ennyire akkor lattam a macskat utoljara vakarozni meg nyalakodni amikor nagyon bolhas volt es semmit se kapott. van meg bephar bolhariaszto nyakorvem amit ijedtembe feltettem a macskara. ra par percre abba is hagyta a vakarozast es most is teljes nyugalomban alszik, viszont nem vagyok benne biztos h helyesen cselekszem. szeretnem ha valaki megmondana


a frontline leirasa szerint engedni kell h megcsipje a macskat a bolha es majd meghal (ha minden jol megy)


a bolhariaszto nyakorv viszont eleve a macska kozelebe se engedi a bolhakat amik aztan lehet h minket kezdenek el megcsipni. mit tegyek? levegyem rola es bizzak benne h a spot on vegzi a dolgat ahogy az elmult harom evbe? vagy hagyjam rajta a riaszto nyakorvet?

bolhairtasban am gyakorlott vagyok, mar befujtam a lakason belul a gyanus helyeket bolhairtoval. de kicsit aggodom h a riaszto nyakorv miatt elrontom az irto mechanizmust. es az irtas pedig fontosabb lenne..


mi a velemenyetek?



2017. júl. 27. 07:34
 1/4 anonim válasza:
43%

Előszőr is ne félj annyira a bolháktól, a mi macskáink mivel kijárósak, nem lehet kiírtani belőlük a bolhákat, de sosem volt bajuk tőle.

Néha viszont nem árt egy kis szünetet tartani a bolhaírtók használatában, ha folyamatosan használod, árthat a cicának.

Magukat a bolhákat egyébként látod a macskán?

2017. júl. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szia. a cica nem annyira engedi meg sajnos hogy keresgeljek rajta. simogatni lehet ot de ha igy bolhaszni kezdem akkor elmegy. es a bundaja is nagyon dus. alig latok le a boreig. sztem ha lefognam akkor talalnek benne bolhat. nemtom mit tegyek. rajtahagyjam a nyakorvet vagy se..? a legutolso spot ont is 4 het helyett harom het utan tettem ra mert akkor is vakarozott nagyon. most azota csak ket es fel het telt el. nincs az a vilag h ujra mergezzem ot vele... csak sajnalom ot, biztos nagyon bosszanto neki. a te cicaid is vakaroznak?
2017. júl. 27. 08:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Használj Advantage-t. És figyelj a megfelelő méretre.
2017. júl. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vedd le azonnal, mert a végén nem csak a bolhákat irtod ki.
2017. júl. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!