Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A bolhás kiscica megfertőzheti...

A bolhás kiscica megfertőzheti a nem bolhásat?

Figyelt kérdés

Pár hete lett egy kiscicám, akin nyüzsögtek a bolhát, ezért még aznap, mikor hazahoztam, vettem neki olyan Frontline Combo cseppentőt és másnapra szépen el is tűntek róla a bolhák. De 2 napja hazahoztak a szüleim egy kismacskát, akit az utcán találtak és ő is tiszta bolha, viszont mivel találtuk, nem tudjuk, mikor született és mennyi idős pontosan. Mondjuk én olyan 8 hetesre tippelnék kb, de elvileg azt a Frontline Combot csak 10 hetes kortól lehet használni és azt mondta az eladó a boltban, hogy várjunk 1 hónapot, mielőtt veszünk neki olyat, mert ugye nem is tudjuk, megvan-e már 10 hetes (szerintem nincs), meg hogy kezelték-e valamivel, mielőtt megtaláltuk...De egyébként ha bármivel is kezelték volna, szerintem nem is lenne bolhás. Meg most 1 hónapig hagyjam, hogy itt nyüzsögjenek csórikán a bolhák? Ráadásul féltem a másik cicát is, mert okés, hogy 2 hete lett becseppentve a Frontline Combo-val, de mi van, ha mégis visszamennek rá a bolhák? Mert egész nap a bolhás kiscicával van szinte, meg egymás párnájára is odamennek néha, a bolhás kiscicának a párnája is gondolom már tele van bolhával, meg most már a másik cicáé is, mivel a bolhás ráfeküdt..

Szerintetek mit csináljak?


2017. júl. 27. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Az első gyógyszernévnél abbahagytam az olvasást, de a kérdésre a válasz: igen. :(
2017. júl. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Meleg samponos vízbe óvatosan fürdessétek meg és töröljétek át . Bent legyen 3 órát meleg helyen míg megszárad , vegyetek Geránium illó cseppet hintsétek meg naponta a többieket is , diófa leveleket tegyetek az almukba fekhelyre és cseréljétek ki ha száradnak .
2017. júl. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Min tudod, a bolhák ugarnak, akár közel 1 m távolságra is. Most már biztosan minden macska bolhás. Fürdesd meg langyos vízben a bolhásat, a bolhák kiugrálnak a víz hatására és vagy megfulladnak, vagy a víz felszínén lebegnek majd, ott meg Chemotox-szal is lefújhatod őket. A macskát persze alaposan meg kell törülközővel száritani utána.
2017. júl. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Andizsuzsi ***** válasza:
53%
Állatorvos egészen jól be tudja határolni egy macska korát.
2017. júl. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Persze és majd azért elviszem az állatorvoshoz, hogy kb 5000 ft-ért ránézzen és azt mondja, hogy kb 8 hetes :D Hát hogyne

Egyébként épp ma fürdettük meg az új cicát, mert elég poros meg büdös is volt szegényke, szóval baj lenne, ha holnap megcsinálnám vele ezt a beáztatást, hogy a bolhák kijöjjenek belőle és megfulladjanak? És hogy tartsam lent a macskát annyi ideig a víz alatt? Ma is, amikor fürdettük, kb meg volt őrülve, annyira el akart szabadulni és a karomat is szétmarcangolta ._. Tudtok valami jó tippet, hogy ne féljen annyira a víztől?

2017. júl. 27. 19:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem azért kéne elvinni a dokihoz hogy megmondja nyolc hetes-e...Esetleg oltani vagy valami? Lehet pont a doki tudna adni neki való bolhacseppet, vagy megmondaná hogy mi mással lehetne megfürdetni.
2017. júl. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

:DD hát ez aranyos! Azért ne nyomd le teljesen a víz alá a macskát :DD!

Szóval még ti is bolhásak lehettek, csak mondom. Tényleg ugrálnak. Meg elterjednek a lakásban, szóval az gáz.

Rendesek vagytok, hogy te is meg a szüleid is hordjátok haza a kiscicákat :).

Fürdetés, hát az ilyen. Javaslat: ne a kádban fürdesd, mert félelmetesebb neki, mivel beteszed a mély kádba, te meg fölé magasodsz. Meg kellene próbálni valami nagy lavórt, vagy ilyesmit, amit leteszel a földre, te meg mellételepszel (ülsz). A legtöbb macska fél a víztől, ez ösztönös, az enyémnél is így zajlott a fürdetés, ahogy leírtad. Semmiképpen se nyomd le erőszakosan, erővel a víz alá, mert még jobban fog félni, sose fogja elfelejteni. Próbálhatod locsolni egy kancsóból. Tartsd biztosan, beszélsz hozzá nyugodt hangon, és ha lehet, te ne pánikolj (ez nehéz).

Itt olvastam, a gyiken, h valaki együtt beáll a kádba a macskával, sajnos ez itt lehetetlen, mivel ő bolhás.

2017. júl. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Megfertőzheti, sőt az egész környezet tele lesz bolhapetével, és nagyon nehezen fogtok tudni megszabadulni tőlük.

Állatorvos ad rá megfelelő szert. És nem csak azért kell elvinni, hogy megmondja, hogy hány hetes. Szükséges pl. féreghajtás is, és el kell kezdeni az oltásait is beadatni (a másik cicának is, ha eddig nem tettétek).

Tehát, vidd el állatorvoshoz.

2017. júl. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
Teljesen mindegy, hogy mennyit olvastál, mert amíg nem tudod, hogy mennyi idős, addig nem tudod, hogy mit kell neki enni adni. Ha pedig valami baja van, azt szintén nem tudod kezelni. Attól, hogy minősíthetetlen stílusban írsz, ez még tény marad. Te kérdezted, hogy mit csináljál.
2017. júl. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!