Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet rávenni a kis...

Hogy lehet rávenni a kis cicát arra, hogy ne szökjön el és ne támadjon "partyzni" a kutyáknál?

Figyelt kérdés
A gond az lenne,hogy én nagy cica mániás vagyok,de nem igazán engedhetem meg magamnak ezeket az édi állatokat,mert szegények vagy elindulnak felfedezni az életet és a kocsi alatt kötnek ki,vagy megcsócsálják őket a kutyák.Ez számomra zavaró,amennyi kevés macskám volt,annyiszor tele sírtam volna miattuk egy vödröt.Szóval,a szökdösést még az ivartalanítással meg lehetne oldani,de azt,hogy a kutyákat kerülje el jó messziről azt hogy?Mert ha odarakom nekik egy méter távolságban,az lehet,hogy elmenne a kedve a kutyáktól,de egy életre sokkot kapna.Ötletek?
2010. máj. 22. 22:40
 1/3 anonim ***** válasza:
ivartalanítás és akkor nem csavarog
2010. máj. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat számít, honnan hozod a cicát. Ha az udvaron is tartjátok, akkor olyan helyről érdemes beszerezni, ahol az anyja már megismertethette az autókkal, kutyákkal, mert akkor ő is menekülni fog tőlük. Szoktak lenni kiscicáink, és látom, hogyan tanítja őket az anyjuk, amikor ki-beállunk a garázsból, hogy már a kocsi hangjára is rohanjanak az ellenkező irányba. Ugyanígy a kutyától félni is megtanítja őket. Ha viszont szobában nevelkednek a kicsik, akkor ezeket nincs módjuk megtanulni, és az első találkozás végzetes lehet. Mi kertvárosban lakunk, kutyák is, autók is vannak a környéken, a macskáink szabadon ki-bejárnak a kertben és a házban, most is öten vannak, és az elmúlt 20 évben a legtöbb végelgyengülésben halt meg.
2010. máj. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az a gond,hogy nekem nővérem 1 éves cicája csak akkor lett ivartalanítva,miután megellet,és ugyanúgy járkált el,több utca távolságra,és ő is a busz alatt végezte.Ez amiatt van mert már megszokta a ki-be járást?:'(
2010. máj. 23. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!