Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hurutos köhögési rohamai...

Hurutos köhögési rohamai vannak a cicámnak, az állatorvos nincsen nyitva se az állatkorház. Találtunk egy antibiotikumot ami léguti, bőr, gyulladások, betegségek ellen jó de nemtudjuk hogy beadjuk e neki?!

Figyelt kérdés
Egy noroclav nevű tablettát talátunk és mivel van belőle annyi hogy kúraként egy hétig kb kezeljük vele,viszont holnap reggel megyünk az állatkorházba és nemtudjuk hogy más gyógyszert adna neki vagy nagyon bezavar hogy ey alkalommal kap ebből a gyógyszerből holnap megmár a másikból? Az a baj hogy gyorsan kéne cselekedni mivel alig kap levegőt akkorákat dob a tüdeje egy levegő vételnél szegény testén🙁 Ahogy a hasa érintkezik valamivel úgymár jön ey rohama. Nemtudjuk hogy hogyan fogja túlvészelni az éjszakát😥 Egyépnként ez olyan 3-4napja tart az állatorvos aztmondta hogy nincsen semmi komoly és kapott egy gyulladas csokkento szurit meg két ampullát is amiben szintén gyulladas csokkento volt,beadtuk neki vsizont nem segitett neki ugyan ugy rosszabodik az allapota. Beadjuk neki ma az antibiotikumot vagy varjuk meg a holnapot amit lehet hogy megsem ér?😓

2017. júl. 29. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Az én macskámnál is ez van. Nem lehet hogy valaki vagy esetleg te sokat ölelgeted? Mert nekem általába ha felveszem a karomba, simogatom, megérintem véletlen ott a hasánál, akkor elkezd krehácsolni. És egyébként 10 éves a macskám. Bár az én macskám úgy "köhög" hogy nem nyitja ki egyáltalán a száját, és úgy csinálja, hogy be van csukva a szája és ilyen vékony hangon fáradtan, olyan hangokat ad ki, hogy kkhhh khhh... Bár lehet hogy asztmás, vagy szívbeteg, vagy tüdőbeteg, én azt már nem tudom.
2017. júl. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most vittük állatorvoshoz elvileg nem macskanátha de afféle tünetei vannak hasi légzése van és ez mist nagyobb gond hiszen nem kap levegőt szegényke.nekunk is csukott szájjal köhög de mostmár nem is váladékosan,hanem nagyon száraz köhögéssel...😕 De reméljük a legjobbakat.
2017. júl. 30. 23:37
 3/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, és úgy szokott köhögni, hogy a fejét egy picit lefele hajtja és úgy köhög?
2017. júl. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen és összegömbölyödik de ugy hogy a lábai maga alatt vannak ugy nez ki mint egy kenyer és előre huzza a nyakat.
2017. júl. 31. 12:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanaz. De tényleg lehet hogy asztmás tényleg, vagy tüdőbeteg, vagy esetleg szívbeteg, nem tudom, nem vagyok állatorvos.. :/
2017. júl. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi van a cicával, hogy van? Ha hurutosan köhögött, akkor valószínű, hogy tényleg légúti fertőzése van, amire jó lehet a noroclav is, bár elsődlegesen inkább mást adnék neki. Viszont én megnézném, hogy nincs-e esetleg valami egyéb problémája a szívével, vagy a tüdejével, főleg, ha gyulladáscsökkentőre és antibiotikumra nem reagál. (biztos ami biztos) Ami talán még valószínűbb az az asthma, ilyenkor hörgőtágítót, szteroidot szoktak ajánlani, illetve otthonra gőzölést, inhalálást. Lehet kapni cicáknak való inhalátort, mi az egyetemen használjuk is. Bár szerintem, ha kellőképp nyugodt a cica, simán tudtok vizet forralni és a gőze fölé hajolni a cicával, így mindenkinek kitisztulnak a légutai :). Mindemellett, ha erre sem javul valóban érdemes lenne tovább kutatni egyéb szervek irányába, pl szív, vagy tüdő. Ha a szívzörej, vagy a tüdőödéma nem is hallható ki hallgatózással, akkor is érdemes lehet pl egy szív UH, ha nem oldódik meg a probléma.
2017. aug. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Humán antibiotikumok közül cicának, kutyának én egyedül csak az amoxicillin hatóanyagút szoktam adni, erről tudom hogy nem árt nekik, semmi mást nem mernék.Cicának 50 mg adható/4-5 kg-osnak/ kutyának értelemszerűen ki kell számolni az adagot.

Kisebb náthát, köhögést szoktam vele kezelni, ha nem múlik vagy fokozódik 3 nap alatt, viszem orvoshoz.

Sok cicám, kutyám van, muszály hogy kis dologgal ne rohanjak rögtön.

Volt már köhögős cicám, semmitől nem javult, csak szteroidtól. Állatorvos mást adott neki, de romlott az állapota, így én próbáltam kezelni. Azt mondta állatorvos, sőt neten is az van, vissza fog neki térni újra, de teljesen meggyógyult, soha többet nem köhögött.

Gyulladáscsökkentőben is van ami nem szteroidos, az nem biztos hogy használ.

2017. okt. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát.. Sajna az én cicám már elhunyt a héten öreg kora miatt..
2017. dec. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!