Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nálatok mi számít elkényezteté...

Nálatok mi számít elkényeztetésnek?

Figyelt kérdés

Elhoztam egy kiscicát egy barátnőmtől pár hete és azóta rendszeresen kérdezgeti, hogy van és mindig megkapom tőle, hogy amúgy szerinte túlságosan elkényeztetem, meg túlféltem meg ilyesmik, de mindezt ilyen hót lekezelő hangnemben, mintha valami rosszat tennék neki ezzel. Bár szerintem közel sem elkényeztetés, amit csinálok, csak szimplán szeretem a cicámat és szeretem pl. finom dolgokkal meglepni. Amikor mondjuk anya csinál valami csirkehúsos kaját, mindig kiviszek neki meg a másik macskánknak is egy-egy kis darab husit, hogy ne csak bolti tápokat egyenek mindig. Meg apa szokott enni ilyen konzerves halakat és abból is kicsempészek nekik néha egy kicsit.

Aztán amikor beoltattuk, arra is azt mondta ez a barátnőm, hogy szerinte tök fölösleges egy macskát beoltatni, nekik nincs egyik cicájuk se beoltatva meg semmi, mégis élnek. Meg ha az ő macskáik betegek lesznek, embergyógyszert adnak nekik, az még jobb is, mint a macskáknak való gyógyszer, amit az állatorvos ír fel..

Plusz akkor is hülyének nézett, amikor mondtam, hogy el szoktam mosogatni a cicák tálját, mikor kapnak enni, mert félek, hogy a régebbi kajamaradék, amit otthagytak, megromlik, mert egész nap kint van a melegben és nem szeretném, ha a romlott kajától valami bajuk lenne, meg egyébként se lehet túl gusztusos olyan tálból enniük, amibe bele van száradva a 3 nappal azelőtti kajájuk, ha a mi, emberek tiszta tányérból eszünk, a cicák ezt miért ne érdemelnék meg?..Erre annyit válaszolt, hogy ők ha kiraknak a macskáknak valamit enni és nem kell nekik, akkor addig nem raknak ki új kaját, amíg az előzőt meg nem eszik, nem számít, hogy mondjuk romlandó dolgot vittek ki nekik és ebben a melegben pár óra alatt megromlik, és hogy amúgy még soha az életbe nem mosogatták el a cicák "tálját", mert minek az..Én viszont ha látom, hogy nem kérik, ami ki lett rakva nekik és már ott áll pár órája, szóval valószínűleg meg is romlott azóta, meg ott szállták a bogarak meg ilyesmi, akkor kidobom és rakok ki valami mást. Szerinte így életképtelenek lesznek a cicáink, mert hozzászoktatom őket, hogy mindig friss kaja van kirakva eléjük.

Szóval ezek alapján szerintetek tényleg elkényeztetem a macskákat?


2017. júl. 31. 00:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amiket leírtál alap dolgok egy állatnál is!

Én inkább feljelenteném állatvédőknél a barátnődet. Nonszensz, hogy embernek való gyógyszerrel kezelik, és nem adnak neki rendesen enni.

A macska egyébként is olyan, hogyha valami nincs a fogára, akkor hamarabb hal éhen, mint hogy megegye azt.

Én elhívnám egy hétig hozzám a barátnőt, és mosogatás nélkül adnék neki egész héten ugyanabból a tányérból enni, ugyanabból a pohárból inni. Ha meg nem eszik meg valamit, akkor addig nem kap mást, még el nem fogy, amit elétettem.

Amiket te felsoroltál, azok egyáltalán nem az elkényeztetett kategóriába tartozik. Az alapvető higiéniát egy állatnak is ugyanúgy meg kell adni, mint egy embernek.

Mert igen, az ő kajájában is elszaporodnak a kórokozók, és őt is ugyanúgy megbetegítheti.

Oltásokat, féregtelenítőt adni neki pedig szerintem kötelezőnek kellene, hogy legyen, hiszen mégha a macskát nem is nézi semmibe kedves barátnőd, ha valamit elkap a macska, azt átadhatja neki is. És a férgeken át egy jó kis hasmenést is elkaphat már attól is, ha csak megsimogatja.

Remélem barátnőddel is hasonlóan fognak egyszer az életben bánni. Hogy retkes evőeszközökkel egyen, már ha van mit, és férgesen, bolhásan feküdjön egy árokparton.

Már ne haragudj, hogy ezt mondom rá.

Én sem kényeztetem el a cicáimat, nincsennek tucatnyi játékaik, ha rosszat csinál leszidom, és vannak határok, ameddig elmehet. De, ha a macskám egészséges és boldog, akkor nem kell semmitől sem félnem nekem sem, és ami a legfontosabb, ha rendszeresen foglalkozik vele én is, és az orvoshoz is elviszem, elejét vehetem a bajnak, és nem utólag kell majd sopánkodnom, hogy az orvosnak mennyi mindent kellett vele csinálni, és milyen nagy lesz a számla.

Nem te kényezteted el túlságosan, a barátnőd és családja az igénytelen.

Nem is értem az ilyen mért tart macskát. Azt meg végképp nem értem, hogy miért szaporítja. Legalább ivartalanítaná ki, hogy ne szenvedtessen több macskát.

2017. júl. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
a barátnőd rettentően igénytelen, az ilyennek nem szabadna állatot tartania
2017. júl. 31. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, szerintem is alap kéne, hogy legyen mindenkinél, aki állatot tart otthon, hogy tisztán tartja őt is meg a környezetét is és nem ad neki romlott ételt :/ Mondjuk mi a cicákat családtagnak tekintjük és azért hoztuk haza őket, mert aranyosak és szeretjük őket, barátnőméknél meg úgy vettem észre, a macskák is haszonállatok kb, mert elfogják az egereket meg a patkányokat..
2017. júl. 31. 02:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom a barátnőd cicáit.

Egy percig se kételkedj kérdező, te csinálod jól. Ez nem elkényeztetés, ezek alap dolgok.

2017. júl. 31. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólók már leírtak mindent, amit szerettem volna :)

Jól csinálsz mindent,ne aggódj!!Tartsd meg továbbra is ezeket a szokásokat:)

A barátnőd pedig valóban igénytelen paraszt( bocsánat ha ezzel megbántalak)

Sose értettem, minek ilyennek háziállat, ha csak a minimumot kapja meg, vagy még azt sem. Simán feljelenteném az állatvédőknél , már ha lehet ilyet.

2017. júl. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem én elkényeztetem a cicámat. :D a vizes edénye napi elmosàsa, az evős edénye minden kaja utáni elmosása alap dolog. Oltva, ivartalanítva, csippelve van. Kajáját saját kezuleg állítom össze darált marhahús, csirkeszív, kis rízs, halolaj és tojáshéjpor keverékével amihez hozzáadom a mozsárban feltört vitamint. Boltból havi 2x kap valami luxus macskakaját mint ajándék. Az almából a nagydolog szinte azonnal ki van szedve, nem fedett alomtálja van, de nincs büdös, mert gyakran cserélem az almot (kicsit gyakrabban is mint kéne). Kap jutalomfalatot, viszem sétálni a parkba, van saját macskafüves edénye és velünk alszik az ágyban, bár van cicahácikója és macskafája is.

Belátom el van kényeztetve. :D Nem gondolom, hogy baj, hogy ''életképtelen'' lesz, mert nem szándékozom kirakni, hogy magáról gondoskodjon.

2017. júl. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőd igazi paraszt. Neked van igazad.
2017. aug. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!