Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti ha elmosogatjátok a macskat...

Ti ha elmosogatjátok a macskatálat, utána fertőtlenítek a mosdókagylót is?

Figyelt kérdés
Anyám megtiltotta, hogy a konyhában mosogassam el a cicák tálját, mondjuk ezt valamennyire meg is tudom érteni..Szóval elkezdtem a fürdőszobában elmosogatni a mosdókagylóban, erre kitalálta, hogy inkább oda se vihetem be a táljukat, csak ha minden mosogatás után kitakarítom Domestossal a mosdókagylót. Szerintetek tényleg szükséges ez? Azért nem hinném, hogy annyira koszosak lennének a cicák, hogy még azt a helyet is ki kelljen külön fertőtleníteni, ahol elmostam a tálkát, amiből esznek..
2017. aug. 2. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy fertőtlenítem. Minek?

Viszont nem a szüleimmel élek, hanem egyedül. Ha anyuddal élsz, kénytelen vagy alkalmazkodni hozzá.

2017. aug. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy egészséges, rendszeresen féregtelenített (és oltott) macskától nem fogsz elkapni semmit, akkor sem, ha nem fertőtlenítgeted folyamatosan utána a mosdókagylót...


A párommal van egy szobacicánk, aki velünk is alszik. A tálkáit ugyan a fürdőszobai mosdóban mosogatjuk, de eszünk ágában sincs minden alkalommal fertőtleníteni utána, mert felesleges. Ezt is csak miattam, mert gyengébb az immunrendszerem, viszont a párom szülei anno. a konyhai mosogatóban mosogatták a cicás tálakat, mégis élnek és virulnak.


De igaza van az előttem szólónak, ha anyukád nem enged ebből, nem igazán tudsz mit tenni.

2017. aug. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Már kezdtem megijedni, hogy én vagyok igénytelen. Egyébként szerencsére van van az emeleten is egy fürdőszoba, anyáék meg a földszinten szoktak lenni. Mondjuk kicsit macerás lesz napi 3x-4x fel-alá járkálni, bár még mindig jobb, mintha ugyanennyiszer kéne kitakarítanom a mosdókagylót :D
2017. aug. 2. 20:07
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Anyukád kicsit hipochonder... a cicám tányérkáját minden nap bedobom a mosogato gépbe a saját cuccainkkal ( gyerek cumisuveg is ott van ) es 65 fokon kimosom. Egy kizárólag benti oltott feregtelenitett kandúrka .., semmi bajunk tőle
2017. aug. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megette a kajáját akkor elmosom a tálját (tehát napi 3x). Ugyan abban a konyhai mosdókagylónál mint a sajátunkat. Van, hogy egyszerre a mi tányérjainkkal. Nincs semmi bajunk tőle.
2017. aug. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sem.i bajod nem lesz, én a sajátjainkkal együtt mosom, csak legutoljára és ennyi. De a cicám.tisztára nyalja, meg ha hagy, azt ugyanugy kikotrom, mint a mi maradékunkat.

Oltott, féreghajtott cica, 95 százalék benti.

2017. aug. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!