Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom a bolhákat a...

Hogyan tudom a bolhákat a macskából hatékonyan eltüntetni?

Figyelt kérdés
Amiket lehet kapni folyadékot, az horror áron vannak, ezért olcsó megoldást keresek.
2017. aug. 6. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Tartósan bolha ellen nincs olcsó megoldás. Ha veszel egy pumpás Frontlinét, azt elég hosszú ideig tudod használni.
2017. aug. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Nézegettem a neten mik vannak, de mivel 4 macsek van, így muszáj az olcsóbbik verziót keresnem 😐

2017. aug. 6. 15:09
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Pedig csak ez a hatékony. Vélhetőleg az életterük tele van bolhapetével, így pl ha meg is fürdeted őket, nem sokra rá újrafertőződnek. Nem elég a cicán lévőket kiirtani.

A csepegtetős cuccok pedig néhány hónapig távol is tartják a macsektól a bolhákat.

Kezdj el gyűjteni, kérj kölcsön, ha van egy szokott állatorvosod akkor kérj tőle hitelt. A macskatartás költségeibe ezt is alapból bele kell számolni ugyanúgy, mint a kaját. Ha nem futja, ne vállalj ennyi macskát.

2017. aug. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha kinti macskák, akkor csak a csepegtetős megoldás. A helyük teljes fertőtlenítése, a macska bolhasamponnal való meghirdetése, majd csepegtetés. Egy fiola 2-3 hónapig véd. Szerintem 3 havonta össze lehet gyűjteni rá azt az összeget. Ha a helyük jól ki van takarítva, akkor csak ennyi költségbe kerül. Ha elhanyagoljátok, akkor sokkal többe kerül. Mint ahogy első is írta, ez mind beletartozik az állattartásba és számolni kell azzal, hogy bolha, kullancs, férgek ellen kezelni kell. Ha nem tudod megtenni, akkor inkább add tovább őket (ha nem is mindet) olyannak, aki ezeket is számításba tudja venni. Ne kínozd őket.

Nyakörv kilőve, mert felakadhatnak a fára és megfulladnak.

2017. aug. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*Előző írta bocs, nem első.
2017. aug. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Teljesen igazatok van. Ezeket a macskákat befogadtuk. Ide ellett hozzánk 4-et, amiből egy elpusztult. Megsajnáltuk őket, így maradtak. Nagyon jó vadászok, ügyes macsekok. Kinti állatok, így könnyen megfertőzödtek. Megfürdettük őket, de ahogy mi is tudtuk, újra bolhásak lettek. És már minket is megtaláltak csípni :/

Nyilván tudjuk, hogy felelősség egy állat, nekünk anno volt saját, mindent megkapott, amire szüksége volt. Oltás, vitamin, tisztántartás, stb... Biztos, hogy nem kell senkinek macska, főleg nem 4, elpusztítani nem szeretnénk, ahhoz nagyon gyengék vagyunk, így akkor marad a fürdetés, és legfeljebb gyógyszertárban érdeklődök, hogy bolhákra is ártalmas port tudnak-e ajánlani. A fiola 11000 Ft lenne, ami a legolcsóbb, és tart 3-4 hétig.

2017. aug. 6. 22:52
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Mi ezt a 2 fajtát használjuk évek óta felváltva.Mindkettő tökéletesen bevált.

Spot on drágább,de egyszerűbb az alkalmazása.A spray használata nekünk macerás,mert a cicáink világgá futnának a szagától,enyhén szólva 2 emberes feladat.

2017. aug. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sikerült venni egy 100ml-es sprayt, Fypryst-et. Sajnos jóval drágább, mint a neten, de postaktg-gel viszont ugyanott lennénk :/ Lényeg, hogy ma kezdtük el a kezelést, és meglátjuk. Délelőtt az egész garázst leszórtam, lefertőtlenítettem, a teraszt, szóval mindent. Persze nem ezzel a spray-vel. Remélem megszűnik ez a kellemetlen helyzet rövid időn belül.
2017. aug. 8. 17:44
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez a fiola, macskáknak, 2900 Ft volt a legolcsóbb. Van 4 macsek. :/ Amit most vettünk, az 3990 Ft, és 4 kezelésre elég lesz.
2017. aug. 8. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!