Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Pókszázlábút hogyan lehet...

Pókszázlábút hogyan lehet gyorsan és hatékonyan eltüntetni a lakásból? Találkoztatok már vele közelebbről, vagy csak én vagyok ilyen "szerencsés"?

Figyelt kérdés

Pár napja tűnt fel először ez a förtelem a szobában, az ágyam mellett tartózkodott, de a macska leste,sakkban tartotta :)Aztán a kis dög besurrant a szekrény alá, de olyan gyorsan, hogy nem is tudtam megfigyelni, mi is az.

Tegnap éjjel újra megjelent,méghozzá az ágyamban!!Felugrott a cica az ágyamba és neki köszönhető, hogy észrevettem, hogy a falról épp az ágyamba mászik ...valami.Szerencsére gyorsan kiugrottam az ágyból, az a borzalmas jószág meg szinte átsuhant a párnámon és eltűnt valahová, csakhogy két lábát otthagyta az ágyban.Egyiket a takarómon, másikat a párnám alatt.Szóval, ki tudja, hányszor szaladt át rajtam, mire a macska végre felébresztett.Fél kettőtől 5-ig vadásztunk rá a cicával, néha láttam, ahogy végigsuhan a pókszázlábú a szőnyegen, de olyan eszméletlen gyors, hogy képtelenség leütni,vagy elfogni és nagyon ügyesen bujkál.Végül az íróasztalon aludtam, mert nem mertem az ágyamba visszafeküdni ezek után.Képtelen leszek addig aludni, míg nem látom a hulláját.

Most vettem Biokillt és elhatároztam, hogy jól kiporszívózok, aztán lefújok mindent ezzel a szerrel.Szerintetek így van esély rá, hogy eltűnik?

Mennyire lehet veszélyes ez a rovar?Állítólag harap és mérgező. Nagyon aggaszt, hogy ennyire közel merészkedik az emberhez.Símán belemászhat a hajamba, számba esetleg miközben alszom.Már tiszta fóbiás, paranoiás lettem miatta, folyton azt lesem , honnan támad.Nagyon örülnék néhány hasznos ötletnek.Nem akarom mindenáron megölni, de úgy látom, ez nem az a fajta vendég, aki udvariasan távozik, ha finoman kitessékelem.


2011. júl. 9. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Vicces sztori :D Tudom, neked nem az. Egyébként, ha megnyugtat egész életed alatt kb. 40bogarat/pókot ilyesmiket nyelsz le álmodban, amiről nem is tudsz, de mivel reflexeid alvás közben is vannak, ahogy belemászik a szádba nyelsz egyet, és a gyomorsavad szétmarja. Egyébként előnye, hogy rendkívül hasznos, lényegében az összes rovarat és bogarat kiírtja a lakásból. Levadássza a pókokat, legyeket, szúnyogokat, összeszedi a csótányokat, stb. szóval szerintem takaríts egy hatalmasat, mert akkor az eledele eltűnik, nem lesz kaja, és ő szépen kiköltözik. ha meg csak bement valahogy és rájön, hogy nincs kaja, akkor ki is megy. szerintem tedd ki a szűrét, az a te lakésod és nem hívtad. de azért gondolj bele, hogy mennyivel nagyobb vagy nála és még eszközökt is használsz, egyenlőtlen a küzdelem ha lecsapod. :) egy befőttesüveggel fogd be és tedd ki, vagy takaríts ki és kiköltözik. :)
2011. júl. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Most kezdek majd takarítani, remélem sikerrel járok és odébb áll majd.Tudom, hogy hasznos de akkor sem kellemes a tudat, hogy ilyen pókféle, harapós százezer lábúval lakok egy lakásban,akkor már inkább tűröm a bosszantó legyeket és szúnyogokat,azoktól legalább nem kapok sikító frászt.Szerintem esélytelen befogni, mert annyira gyors, hogy mire megközelíteném a befőttes üveggel, már a ház túlsó végében lenne.Tegnap is, mire megemeltem a telefonkönyvet, hogy rácsapok vele, addigra hét határon túl volt,pedig nem vagyok lassú, ha harcról van szó.

Hát, most nagyon megnyugtattál, hogy álmunkban rovarokat nyelünk le....Azért a pók százlábú már elég nagy falat lenne nekem.

Most azt eszeltem ki, hogy talán egérragasztót is kitehetnék neki.Csak hát van egy macskám, aki elég kíváncsi és attól tartok, ő ragadna bele legelőször :(

2011. júl. 9. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!