Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 Nőstény macskánk van. Ti...

2 Nőstény macskánk van. Ti ivartalanítanátok őket?

Figyelt kérdés
Szinte minden 3. hónapban jön egy alom és szinte mindig egyszerre, de nagyon szeretjük a kiscicákat, de mindig rengetek pénz megy rájuk. Én féltem a cicáimat.

2017. aug. 6. 20:07
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Rendben ivartalanítjuk őket.
2017. aug. 6. 21:07
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Kemény lehetett neki 5 éven keresztül minden harmadik hónapban egy almot felnevelni, meg azért a vemhesség sem piskóta...

Egyre nehezebben fogja bírni ezt a hajszát. Szerintem érdemesebb lenne ivartalaníttatni. Így hosszabb, nyugisabb és boldogabb lesz a hátralévő élete. Egy 6 éves cica még nem öreg. Ne félj ettől. Keress egy jó orvost és vágjatok bele.

Bár nekem még csak másfél éves a nőstényem (eddig csak kandúrok voltak), de én is félek az ivartalanításról. Mégiscsak felnyitják a cicát, nem csak két apró vágás mint kandúrok esetében.

2 hete nincsenek már nálunk a kiscicák és valóban nagy melò volt mind a vemhesség, mind a nevelés (szerencsére csak három csöppség született). Anyacica fáradt volt, nyűgös. Nehéz volt vele nagyon. Mégegyszer nem szeretném végigcsinálni, és nem szeretném kitenni ennek a macskámat sem. Holnapután megyünk ivartalanításra... elég ideges vagyok.

Jobbat teszel neki azzal, hogy ivartalanítod. Sokkal több évet tölthettek így együtt, mintha tovább gyártaná a bébiket.

2017. aug. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalan nem kell félni az ivartalanítástól. Lehet, hogy megviseli kicsit, de később sokkal jobb lesz.
2017. aug. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes üzenetet. Most 1-2 hét múlva jön 2 alom együtt, utána mennek az orvoshoz.
2017. aug. 7. 11:03
 15/19 A kérdező kommentje:
Először az öregebbik lesz, mert a másik most lesz 1 éves, még nem akarjuk.
2017. aug. 7. 11:06
 16/19 Metionin ***** válasza:
Jut eszembe, nézzetek körül a környékbeli rendelőknél, szokott lenni akció, van hogy 2 cicát egy áráért ivartalanítanak vagy 30-50%-os kedvezmény is van.
2017. aug. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Minél előbb kellene mindkettőt, és de kérdező, ezt is szaporításnak hívják, hogy hagyod szülni őket a nagyvilágba, csak éppen háziszaporításnak, és baromira káros. Ilyenkor kb. az égből is kismacskák potyognak, a menhelyek, magánmentők tele, és minden egyes szülesztett kismacska a mentettektől veszi el a lehetséges gazdijelölteket.

Gondolom, szerencsétlen 6 éves nőstény kb. egy éves kora óta hoz le kb. évi 3 almot. Gondolj bele, milyen lenne, ha neked kellene szülni 12 éves korod óta minden 9 hónapban. Mert ez kb azon a szinten van.

2017. aug. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Tényleg figyeljétek az akciókat, sokkal olcsóbb úgy az ivartalanítás.
2017. aug. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
2017. aug. 14. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!