Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám hamarosan 1 éves....

A cicám hamarosan 1 éves. Adjak neki valamit aminek örülne? Mit?

Figyelt kérdés
Tudom, ez hülyén hangzik, de nagyon szeretem, és szeretnék neki venni valamit. Nagyon okos, már megtanítottam rá, hogyha felmutatom az ujjam felé, akkor feláll 2 lábára. Elég pici, nőstény, Fantának hívják, barna és fekete csíkos.

2017. aug. 7. 11:25
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%
De ugye kiscicája sem lesz több, amíg nincs ivartalanítva?
2017. aug. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
DE lesz, mivel falun vagyunk, jönnek a kandúrok. Ez nálunk megszokott.
2017. aug. 8. 11:10
 13/41 anonim ***** válasza:
80%
Hát gratulálok a felelős állattartáshoz. :( Nincs elég szerencsétlen sorsú kóbor macska? Miért nem lehet ivartalaníttatni?
2017. aug. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az ivartalanítás lenne a legjobb ajándék!!!!! És ezt nem cinikusan írom,komolyan:)
2017. aug. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
De mi felneveljük a cicákat, és másnak oda adjuk -.-
2017. aug. 8. 13:15
 16/41 anonim ***** válasza:

Pont az ilyen felfogás miatt van annyi kóbor macska... Szerinted, ha odaadod másnak, és az sem ivartalanítja, annak a kölykeivel mi lesz? Odaadják másnak. Igen, és megint ott egy halok kölyök, mert falun senki nem ivartalanítja. Az nem kifogás, hogy falu... A városban is ugyanúgy jönnek a kandúrok és megerőszakolják a nőstényeket. De ha nem ivartalanítjátok, mert azt falun nem szokás, akkor tele lesz a falu kismacskákkal, amiket nem lehet már hova tenni. Ekkor kerülnek az utcára, vagy a falusi megoldás a vízbe fojtás...


Egyszerűbb lenne ivartalanítani.

Látszik, hogy tényleg nagyon szereted, gratulálok!

2017. aug. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
Legalább kapnak esélyt. Te meg ne gyere nekem ide, ez az én magán ügyem, majd ÉN eldöntöm mit csinálok a macskámmal. Ne te játszd az állatvédőt, mert tudsz szólni 5 mondatot!
2017. aug. 8. 20:29
 18/41 anonim ***** válasza:
81%
De ez nem csak a te dolgod. Hanem aze a rengeteg embere, akik nap mint nap erejukon felu kuzdenek munka, csalad mellett, hogy minel tobb szerencsetlen, bajba jutott cicanak segitsenek, akik a felelotlen allattartas miatt jutottak oda, ahova. Azt tudod egyebkent, hogy az ivaros nostenyek konnyebben kapnak el halalos betegsegeket, illetve nagy az eselye a mehgyulladasnak? Valamint konnyebben es gyakrabban elkoborolnak, igy csak no az esely, hogy eluti az auto/elkapja egy kutya/bantja valami nem normalis.
2017. aug. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
74%

Az ivartalanítás nem csak a te dolgod. A macskád, a környezeted és igazából mindenki dolga. Elhiszem, hogy jó nevelni meg elajándékozni, de ne tedd mert minden egyes új cicával egy már élőt ölsz meg gyakorlatilag.


De mivel te úgy is okosabb vagy, így engedj meg egy cikk másolatát az egészről:


"

Tudományosan bizonyított, hogy egy cica számára – legyen bár kandúr, vagy kislány – a szex elsősorban stresszt jelent. A gazdának pedig sok-sok gondot. Kezdjük a szaporulattal. Mit is csinálhatunk 7-8 igen hamar – négy-öt hónap alatt – felnövő macskával? Magyarországon senkinek sincsenek pampán elterülő, végtelen birtokai, tehát megtartani szinte lehetetlen a kölyköket. Ráadásul évente legalább kétszer születnek kiscicák egy macskától, úgy hét hónapos korától. Ha feltételezzük, hogy a megszületett kölykök még abban az évben ivarérettek lesznek, és nekik is lesz további 7-8 kiscicájuk, akkor… Elképzelhetetlenül sok-sok cicáról beszélünk. Az egyik szakmai honlap egyenesen azt állítja, hogy egy nősténytől és egy kandúrtól hét év alatt 420.000 leszármazott születik. Ez a sok-sok macska azonban gazdát szeretne, ételt és italt, meleget és gondoskodást. De sajnos a fölöslegessé váló kiscicákból kóbor állatok lesznek, szerencsétlen, hajléktalan macskák, akik harci kutyák és gonosz emberek martalékaként végzik.


A kandúrok iszonyatosan erős belső ösztöntől hajtva mennek világgá, ha rájuk tör a nemi vágy. Ilyenkor ráadásul már otthonukban is elkezdenek a cica lányok számára csábító jeleket hagyni, avas mogyoró szagú vizelettel összefröcskölve a lakást. Jelölik a bútorokat, a ház ajtaját, a kert minden zugát – az érzékeny orrú szomszédok felháborodására, de valljuk meg, a gazdának sem élmény ilyen illatok között élni. Nem segít ilyenkor sem a hipózás, a különböző szerek használata, még a macska riasztó spray sem. Ráadásul a kandúr világgá is kürtöli szerelmi dalát, rendszerint – mivel ő és társai is eredetileg éjszakai ragadozók – a környék lakóit legszebb álmukból felébresztve. Azok a macskák, akik lakásban laknak, akár depressziósak is lehetnek, ha vágyuk nem talál kielégítésre. De a kijáró kandúrok helyzete sem ideális mindig. A környék cica-urai betolakodónak tekintik az ifjú jelentkezőt és vagy alaposan megtépik vagy elüldözik kedvencünket a környékről. Mi pedig kereshetjük szeretett cicánkat zokogva, vagy vihetjük a széttépett fülű, kikapart szemű szerencsétlen harcost a méreg drága állatorvoshoz. Nem beszélve arról, hogy idegen cicák harapásától csúnya fertőzéseket, sőt életveszélyes vírusokat kaphat kedvencünk.


A kislány macskák étvágytalanokká válnak, sőt, gyakran ki is hányják, amit megesznek, esetleg hasmenésük is van. Mélázók, befelé figyelők lesznek, ha eljön a peteérés ideje. Farkukat minden eshetőségre készen ferdén tartják, még ha vizet isznak, akkor is, hogy egy arra járó kandúr bármikor nekik eshessen. A vágyakozó lány cicák is dalra fakadnak, sőt, óbégatnak időnként. A földhöz tapadnak, csak a feneküket emelik a magasba, tipegnek-topognak egyhelyben, kurrogva hemperegnek a földön a döbbent gazda lábai előtt. Szegény cicusok, maguk sem tudják mire vágynak, tétovák és tanácstalanok. Ha kijárnak, egészen biztos, hogy hamarosan rájuk talál egy aktív kandúr és cicánk igen gyorsan vemhes lehet. Fontos tudnunk, hogy a macskák – a kutyákkal ellentétben – az ivarzás idején nem pettyegtetnek vércseppeket. Ha cicánkból bármilyen – sárga, vagy pirosas – váladék folyik, akkor sürgősen vigyük orvoshoz, lehet, hogy gennyes méhgyulladása van. A nőstény cicáknál az ivarzás gyakorisága összefüggésben áll a fényviszonyokkal. Így egy lakásban tartott cica akár egész évben ivarzik, míg egy „világjáró” macskalány úgy februártól novemberig 3-4 hetente ivarzik.Egy heréletlen kandúr örökké szerelmes!"

2017. aug. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
-.- Van 2 cicám, az egyik ivartalanítva lesz ősz eleje fele. A másik nem lesz még, mert ha meghal az öregebbik cicám akkor ennek a macskáját tartjuk meg, és ivartalanítjuk. Így döntöttünk. A macskák nálunk családtagok. Meg persze minden más állatka is :). Anya, Én a 2 cicám az 1 hörim, meg a halak. ÉS mielőtt valaki megkérdezné, 4 éves koromban elhunyt az apukám... :( Valakik ennyire se foglalkoznak a macskákkal. A barátnőm mamájánál 21 macska van, nem ivartalanítottak egyet sem, mindig szaporodnak. Én csak azt szerettem volna, hogy valami ajándékkal lepjem meg az én Fantámat... De csak negatívumok jönnek :'( És légyszi, ne szóljatok bele a MI életünkbe, mert ez már átmegy zaklatásba, és nem lesz jó vége ...
2017. aug. 9. 11:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!