Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés
lillas92 nevű felhasználó kérdése:

Baba előtt érdemes e kivizsgáltatni a cicáinkat?

Egyre többször hallom, ha babát tervezünk a férjemmel, akkor minél előbb vigyem el a cicáinkat egy bizonyos vérvizsgálatra.
Ha van erre szükség, akkor Székesfehérváron belül hol tudom ezt a tesztet elvégeztetni? WALD-VET Kft. vállal ilyen jellegű laborvizsgálatot?

08-11 14:23  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Gondolom a toxoplazmózisra teszteltetnéd. Arra saját magadat is le szüretheted, ha már túl estél rajta, akkor semmi probléma nem lehet.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 08-11 15:32 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Még nem voltam ezen a vizsgálaton, de ha én elvégzem, a macskákon már nem is szükséges? Nem igazán tudom, hogy van ez a "dolog".

# 2/6Időpont 08-11 16:23 Privát üzenet
Igazából egyszer tudod elkapni egy életben, csak akkor veszélyes ha épp terhesség alatt esel át rajta. A fertözőtt macska a székletével terjeszti (de gondolom ahoz amúgyse kézzel nyúlsz). De sokkal nagyobb az esélye, hogy mosatlan zöldséggel/gyümölccsel kapja el valaki, minthogy a macskájától :) Csak kicsit túlnagy körülötte a tömeghisztéria.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 08-11 16:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget és a gyors választ! :)

# 4/6Időpont 08-11 18:07 Privát üzenet
Maxitabi nevű felhasználó válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 08-11 18:49 Privát üzenet
Te kaphatod el, nem a macska. Ahogy írják, ha már átestél rajta (úgy, hogy észre sem vetted) nincs gond. Akkor okozhat gondot, ha terhesség alatt kapod el először. Fontos a rendszeres féregtelenítés. Az az elv, hogy terhes nő ne takarítsa a macskaalmot, mert a felkavaró porral esetlegesen féregpeték kerülhetnek a szervezetébe.
Egyébként az állatról, konkrétan macskáról emberre terjedő betegségek száma a nullához van nagyon közel.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 08-11 23:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Gyerekkor óta tartó hiperhidrózis okát hol lenne érdemes kivizsgáltatni?
Gyakran törnek a csontjaim, érdemes lenne ezt kivizsgáltatni vhogy, hogy mi lehet az oka?
Szerintetek erdemes lenne kivizsgaltatni magunkat, ha nem jon a baba?
Érdemes kivizsgáltatni, lehet e valami súlyos betegség a háttérben?
Mikortol érdemes kivizsgáltatni a fájdalmas menstruáciot? Másnak is ennyire fájdalmas?
Óvszer nélkül szexeltem egy olyan lánnyal, akiben nem bízok meg 100%-ig és félek, hogy esetleg elkaphattam valamit. Mennyi esély lehet erre? Érdemes kivizsgáltatni magam? Mennyibe..

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu