Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyerekkor óta tartó hiperhidró...

Gyerekkor óta tartó hiperhidrózis okát hol lenne érdemes kivizsgáltatni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem mindig van alapbetegség a háttérben, de én amikor jeleztem a háziorvosomnak, hogy szeretnék a végére járni, és utaljon be valahova, csak annyit mondott, hogy fogadjam el ezt az állapotot, vagy csináltassak botox kezelést a problémás helyeken. Pajzsmirigy túlműködésem nem hiszem, hogy lenne, mivel az elméletileg a teljes vérképből is kiderült volna, amit az utóbbi években többször is csináltattam. MIt tanácsoltok, milyen orvoshoz kéne mennem ezzel, hogy teljesen biztos lehessek benne, hogy nincs szervi oka? A tenyerem a legzavaróbb, SZAKAD róla a víz, szó szerint, melegben ez még fokozódik. De talp, hónalj, illetve rohanás hatására az arcom is izzad, tulajdonképpen az egész testem, de a tenyér az vállalhatatlan, nagyon sok mindenben akadályoz. Iontoforézis készüléket, Solutio Antisudorica-t, Odaban tenyérizzadás elleni krémet már próbáltam, egyik sem ér sz*rt sem......(Antisudorica viszont hónaljra nagyon jó)
2016. máj. 26. 19:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2016. máj. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Reméljük, majd válaszol valaki. Én ma majdnem tönkretettem egy irodai laptopot, olyan tetemes mértékű vízmennyiséggel árasztottam el, a tenyerem jóvoltából:DDD
2016. máj. 26. 19:42
 3/14 anonim ***** válasza:
Megertelek, En a papirlapokat aztatom rendszeresen. 😄
2016. máj. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én is...anno még az érttségit úgy írtam,
2016. máj. 27. 10:10
 5/14 A kérdező kommentje:
Szóval..az érettségit úgy írtam, hogy egy köteg papírt kértem a kezem alá, mert olyan szinten áztattam el a papírt, hogy semennyire nem fogott rá a toll...Ha kapaszkodom a buszon, és picit melegebb van (15 fok felett már annak számít:D) kb a hónaljamig folyik a tenyeremről az izzadság...Olyan egyszerű dolognak tűnik ez, nem hiszem, hogy nem képesek erre megoldást találni...A műtétet nem vállalnám, az nagyon kockázatos, és sokaknál kompenzációs izzadás lép fel, ami annyit jelent, hogy mondjuk nem a tenyered izzad meg a hónaljad meg az arcod, hanem mondjuk deréktól lefelé ömlik rólad a víz..szóval sok értelme nincs:(
2016. máj. 27. 10:13
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos én is hallottam róla, hogy lehetnek mellékhatásai a műtétnek. Én még nem próbáltam ezt az iontoforézis készüléket...tényleg semmit nem ér?
2016. máj. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Egy nagyon picit mérséklődött az izzadás, de nekem az olyan, mint halottnak a csók...Nem ér 90.000 ft-ot, hogy icipicit csökkenjen, mert amikor csökken még akkor is brutálisan izzad..de sztem én az egyik legsúlyosabb eset vagyok. Eléggé dicsérik ezta készüléket, enyhébb, vagy középsúlyos esetben van, akinek ez jelenti a legjobb megoldást. Én kibéreltem a készüléket, ha jól emlékszem 15.000 ft/ hó. Lehet , h érdemes kipróbálnod, attól hogy nekem nem használt, másnak még lehet hatékony. [link]


Azt tudni kell, hogy NAGYON kellemetlen a használata, viszket és csíp...Túl lehet élni, de napjaim legrosszabb 10 perce volt:/

2016. máj. 27. 17:54
 8/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm az infót!

És remélem találsz valami megoldást végül. :)

2016. máj. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nincs mit:) Hát, én is remélem...Lehet, ha egyszer úgy állok anyagilag, majd kipróbálom a botoxot, de mindenekelőtt megpróbálok a végére járni, hogy nem-e valami hormonális probléma okozza, bár ennek nem sok esélyét látom. Ha jutottam valamire, megírom priviben:)
2016. máj. 28. 22:19
 10/14 anonim ***** válasza:

Ohh, köszi.

Írhatsz privit nyugodtan. Még annyit akartam kérdezni, hogy arra nem gondoltál, hogy valami gyerekkori lelki eredetű dolog miatt van az egész...olvasni ilyesmiket is a neten.

2016. máj. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!