Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám stresszel a kutya...

A macskám stresszel a kutya miatt, ezért 1 hete már megy a hasa, fogyott is. Dokinál voltunk, tovább lent?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy egy 3 hónapos kiscica és egy 11 hónapos közepes termetű kutyám látszólag jól elvannak, játszanak, együtt is szoktak aludni (nem mindig) és a doki szerint a macska stresszel a kutya miatt. Ebből kifolyólag már 1 hete megy a cica hasa, de ugyanolyan jókedvű, játékos, eszik, iszik rendesen. 1 teljes napig bent volt a házban a cicus, de mivel ez hosszú távon nem megoldható, így ma reggelre kikerült a szűre, ugyanis nem is az alomba kakilt. De már ekkor nem ment a hasa. Holott tegnap is az almot használta. A kutyus szokta néha dögönyözni a cicát, rágcsálni, kergetőznek is és rendszeresen megy a kutya fele a cica és kötekszik, provokálja a kutyát. De mindezt a cica hagyja is ráadásul. Ha nem tetszik neki, elvonul. A doki nem akart felírni semmit, mert szerinte felesleges. Én azért aggódok. Van valakinek hasonló tapasztalata? Vagy valami ötlet a megoldásra? Komolyan mondom nem tudom hogy mit csináljak már..

2017. aug. 14. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom mit vártatok hogy szegény kiscica nem az alomba kakilt elsőre, hát honnan kellett volna tudja hogy oda kell? Új helyre került és félt, idegen volt neki, elég kegyetlen volt ez miatt "kitenni a szűrét" az udvarra.

Viszont ha a cica jól elvan a kutyával és nem fél tőle, játszik vele, akkor szerintem a doki kókler és nem akarja csak megvizsgálni a macskát, pedig az hogy egy hete megy a cica hasa már komoly dolog, azonnal keressetek egy másik állatorvost akinek nem lúdért volt a diplomája és hajlandó kezdeni is valamit a cicával, mert egy ilyen kis macska hamar kiszárad és elpusztul, ezt az állatorvost meg felejtsétek el.

2017. aug. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez a stresszelős duma nem tűnik meggyőzőnek, nem tudom, mi alapján mondta ezt a doki látatlanban, főleg ha szerinted meg jól elvan a cica a kutyával. Először azon kéne elgondolkodni, hogy mit eszik a cica, hátha az okozza a hasmenést. Tej, házi koszt, vagy csak simán a tápváltás könnyen meghajthatja. De ha tartósan fennáll a hasmenés, akkor vidd el másik dokihoz, aki hajlandó rendesen kivizsgálni.
2017. aug. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy már 1 hónapja van nálunk és az alomba kakilt mindig. :(
2017. aug. 14. 14:09
 4/7 A kérdező kommentje:
Jaa és egyébként Brit Care Juniorral etetem, az elválasztásnál, tápváltásnál sem volt semmi baja. Előtte ugyanis friskies, májkrémes kenyér meg hasonlókat kapott.
2017. aug. 14. 14:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor vidd el másik állatorvoshoz, minél előbb, mert nagyon valószínű, hogy beteg. Erre utal az is, hogy hirtelen nem az alomba piszkít. Kirakni nem kellene emiatt, ezt nem rosszaságból csinálja, hanem valószínűleg azért, mert beteg. (A Brit Care jó kaja, attól nem kéne, hogy hasmenése legyen.)
2017. aug. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor irány másik doki. :)
2017. aug. 14. 15:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha lelki alapon van (és a kutya miatt, de bármire, ami lelki alapon van):


[link]

a párologtató ajánlott, egy flakon egy hónapra elég

itt elég jó áron van:

[link]

de a fressnapfben is lehet kapni.

2017. aug. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!