Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskás vagyok, kutya problémá...

Macskás vagyok, kutya problémákkal. Örülnék jó tanácsaitoknak. Többi lent?

Figyelt kérdés

Egy telken lakok a hugommal. Külön lakrész, szintes kertes házikó külső lépcsővel. Én már ezer éve cicás vagyok, van4 cicám oltott ivartalanok, de kinti bentiek. Van cica ajtójuk. Nyáron nyitva szoktam hagyni ajtot ha itt vagyok meg éjjelre. Ő most szervált be pár hete egy kutyát és folyton fel jár és ezt nem akarom mert félnek a cicáim. Mit tehetnék, hogy ne jöjjön fel? Már mondtam hugomnak hogy oldja meg, de süket fülek. Az én házam ráadásul. Sík ideg vagyok a kutyájátol

. Mi lenne a megoldás?



2017. júl. 23. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Ha kicsi a kutya akkor egy kis kerítés esetleg megoldás.

Plusz neveljétek meg a kutyát.

2017. júl. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dzseri ***** válasza:
56%

talán:


ha van a lépcsőn korlát szerelhetnél rá egy babarácsot. Így nem tudna feljárni a lépcsőn a kutyus.

Ha vágsz rá egy lyukat a cicák kiférnek és ha nem kis kutya akkor ő kint marad


bár lehet a leírás alapján rosszul képzeltem el a helyszínt

2017. júl. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Elég pofátlan a húgod, hogy az engedélyed nélkül oda vitt egy kutyát. Nincs más megoldás, vagy a macskák mennek, vagy a kutya. Vagy összeszoknak, más nincs.
2017. júl. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A macskák minden változást nehezen fogadnak az életükben. Idő kell nekik, amíg megbarátkoznak egy-egy új helyzettel/állattal. De ha négy macsekod van, akkor ezt szerintem te is tudod.

Mivel közös a telek, szerintem igazán hasznos, ha a kutyus rád is hallgat. Nézz utána neten (akár itt, akár youtube-on) hogy hogyan nevelj kutyát.

Érdemesebb összebarátkoztatni őket, mert később, ha a kutya felnő, sokkal nagyobb problémával állhatsz szemben. Ha kerítést teszel közéjük, akkor csak rontasz a későbbi békés együttélés esélyein.

Tény, hogy a testvéred felelőtlen döntést hozott és rosszul áll a dologhoz. Próbálj beszélni vele, hogy időben kezdje a nevelést. Gondolom az útját kiadni egy kutya miatt nem szeretnéd. Szerintem ne várd el, hogy ő oldja meg a problémát. Gyakorlatilag egy házban éltek, közösen kell a közös problémákra megoldást találni. Másként nagyon elmérgesedhet a dolog.

Próbáld őt is megtanítani arra, mit jelent a felelős állattartás.

Egyébként milyen fajta a kutya?

2017. júl. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tacsko kutya. Hát igaz hogy össze fell bariztatni őket, de éjjek fél3kor nem.szeretném ha itt ugrálna ugatva elükdötve a cicáim.
2017. júl. 24. 00:04
 6/9 A kérdező kommentje:
Itt ugrálna el üldözve a cicáim.
2017. júl. 24. 00:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a tesód hülye, akkor az a megoldás maradt, hogy te (is) neveled a kutyáját. Próbáld meg összeszoktatni a macskákkal, simán menni fog. :)

Vagy válaszd le a te részed kerítéssel ha tudod, max összedobjátok rá a pénzt.

2017. júl. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kerítés a lépcső aljára. Ha jól értem a leírást. Vagy kettéválasztani a kertet. Egyébként a tacsinak nem tesz jót a lépcsőzés. Egyébként pedig össze kell őket barátkoztatni, mindentől függetlenül, attól még lehet kerítés, dehát egy telken éltek.
2017. júl. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is kerítés! Főleg ha ilyen a húgod veled.

De ettől függetlenül is a cicákat és kutyát barátkoztatni kell, bár a tacsi kistestű, de nagyon harcias is tud lenni, elkaphatja a cicáidat, ha nincs jóban velük. A barátkoztatásra sok módszer van neten.

A tacsi meg ne járkáljon lépcsőn, nekem már 2 tacsim is lebénult régebben emiatt.

2017. júl. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!