Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért eszik bele a macska a...

Miért eszik bele a macska a kutyatápba?

Figyelt kérdés

Mindig van kint neki száraztáp (eddig Kitty's Cuisine-t kapott, most Optima Novát). Viszont nem egyszer kapom rajta, hogy a kutya tápját eszi, ami történetesen Pedigré (a cica az enyém, a kutya tesómé, ő nem tartja fontosnak, hogy prémiummal etessen, ezt azért írom le, hogy ne higgye azt senki, hogy a csak a macska étkezésére figyelek).

A cica egészséges, jó kedélyű, oltott-féreghajtott, jó súlyban van, az étvágya is egészséges. 4 hónapos.

Miért eszik bele a kutya kajájába? Jelent valamit?


2017. aug. 15. 20:24
 1/6 anonim válasza:
Mert olykor szereti kutyának érezni magát, és ilyenkor e szervezetének szüksége van kutyáknak való tápanyagokra.
2017. aug. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jelent semmi különösebbet, esetleg éhes, vagy már ha ott van és ehet belőle akkor eszik is belőle. Mellesleg ajánlom, hogy cseréljétek le a Pedigrét valami normális tápra, mivel az alig jobb a Tesco gazdaságos cuccnál, ha nem hiszed, nézd meg az összetevők listáját és láthatod is rajta, hogy több a gabona benne, mint a hús. Inkább a Brit-et tudom ajánlani.
2017. aug. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Semmit nem jelent.


Ki van téve a táp, hát megkóstolja, eszik belőle.

Nem feltétlenül jó, hogy azt eszi, mert a macska szigorúan véve húsevő, a kutya meg nem annyira, de ha csak néha-néha megkóstolja és a saját tápját eszi nem lesz gond belőle.

2017. aug. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én is mondtam már neki sokszor, hogy más kéne Pedigré helyett, de ő úgy gondolja, hogy neki ennyi fér bele, ez megfelelő. Nem kérek ekézést, egyéni döntés. Ettől függetlenül szoktam neki mondani más tápokat, amik nem drágák, de jobbak. Ha más nem, majd veszek én neki, ha most jobban kezdek keresni. :)

Nem mindennap eszik belőle, de amikor igen, akkor 1-2 szemet szokott, tehát nem nagy mennyiséget. :)

2017. aug. 15. 21:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A cica nem tudja,hogy az kutyakaja meg talan azt se,hogy kinek van kirakva.Valoszinu ugy van vele,hogy,ha mar odaraktak es az illata is jo,akkor megkostolja.
2017. aug. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez nálunk úgy ment amég szüleimmel laktam, hogy etetésnél szabályosan el kellett őket zárni egymástól vagy figyelni őket, mert helyet cseréltek és egymásét ették. Általában a macska kezdte, mindkét kaját elkezdte enni és végül a kutya is rászokott aztán csereberélés lett a vége. Szüleim ezt rájuk hagyták, de én nem hagytam nekik. Máig nem tudom miért, de azóta a kutyám jobban szereti a macskakaját.
2017. szept. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!