Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A benti macskák finnyásabbak,...

A benti macskák finnyásabbak, mint a kintiek?

Figyelt kérdés

A saját cicám kapcsán kérdezem. Ő eredetileg csak kinti cica volt, több mint 10 éven át, nemrég vettem csak magamhoz, és így lakásba került.


Nagyon sokszor olvastam, hogy más macskák válogatósak, tehát nem mindegy hogy milyen tápot adsz nekik, mert nem biztos hogy hajlandóak lesznek megenni. Meg hogy az almot csak egyszer használja, és ha nem takarítod ki rögtön akkor azt már nem akarja még egyszer használni. Sok macskát meg csak akkor lehet simogatni ha ők megengedik, meg kozmetikai beavatkozásnál szétszedik az ember kezét, illetve direkt azt csinálják, amit nem szabad (pl. tudják hogy a fotel tabu és a kaparófát szabad csak karmolni, de csak azért is direkt széttépik a bútorokat.) Meg ha mondjuk a nevüket vagy hívjuk, direkt ránk se hederítenek, nem jönnek ide.


Na az én cicám a fent felsorolt összes macskatulajdonságnak az ellentétével rendelkezik. Bármit megeszik, az alom tisztasága egyáltalán nem érdekli, és bármit lehet vele csinálni mert csak tűri csöndben, és ha hazaérek mindig szalad elém lelkesen, és odajön hozzám ha hívom. Körülbelül 2-szer kellett rászólnom, hogy ne kaparja a fotelt, és soha többet nem csinálta. Volt egy másik cicám is, a mostani cicának a kölyke, ő meg 7 évig volt kinti cica, mielőtt magamhoz vettem, ő is ugyanilyen jó természetű cicus volt.



2017. aug. 20. 19:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
minden cica külön személyiség. nekem 2 igazi beképzelt cicám van, aki benti, fajtatiszták, 1 házi aki szintén benti, és 1 kinti házi. a bentiek válogatósak, de a kinti se eszik meg minden moslékot. egyik sem rongál semmit, tanul a szóból. az alomba bemennek akár 4x is, attól függ mennyire "piszkos". a névre egyedül a benti házi nem hallgat. a simire pedig szintén a benti házi az allergiás, csak akkor ha ő akarja, az egyik benti egoistám pedig elkezd nyávogni ha unja, de tűri. a kozmetikázást a háziak nem tűrik. se fésűt, se fürcsit, se körömvágást, se semmit,a fajtatiszták viszont még bújnak is a fésűhöz :D
2017. szept. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kinti macskáink vannak, egész jó minőségű tápot teszünk ki nekik, de nem eszik, mindegyik olyan vékony mint egy ceruza.

(egészségesek, rendszeresen féregtelenítve van az összes)


Várják a finomabb ételt, pl. ha marad valami maradék amit megehetnek.

2017. szept. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Fajtatiszta cicáról személyes tapasztalatom nincs. Egy barátnőmnek van perzsája. Ő igazi primadonna. 1 pisi után már nem hajlandó bemenni az alomba, őrülten finnyás, fésülést nyugodtan tűri. Olyan mint egy kis bundás párnácska. -benti cica


Nekem 2 házimacskám van. Az egyik 2 évig, a másik fél évig volt csak benti. Kertes házba költöztünk (2 éve), így azóta kijárósak. Szerintem inkább személyiségfüggő a dolog.


Az alomra egyik sem finnyás. Mindketten hallgatnak a nevükre, a gyere és a nem 'parancsszavakat' is ismerik, és hallgatnak is rá. Ha valami nem tetszik nekik, sosem támadnak, hanem menekülnek, ill odébbállnak.

A fiatalabb őrületesen válogatós, szemtelen kis dög. Számtalanszor rászóltam már, de karmolja a fotel karfáját, felugrál a pultra. Símogatást mindig tűri, ölben lenni imád. Hízelegni nagyon tud. Állatorvoshoz hámmal viszem, autózni is szeret, simán elvan az ölemben. Ő a nap nagy részét a házban tölti és majdnem mindig az alomra jár dolgát végezni, holott ő csak fél évig volt valódi benti macska.

Idősebbik macskám abszolút nem finnyás. A fésülködés és a fürdés viszont nagy macera vele. Nagyon belejött a kinti létbe. Jó időben csak aludni és enni jár be, meg néha leellenőrizni, hogy megvannak-e még a gazdik. A pultra nem jár fel, nem karmolja össze a bútort. Nagyon rendes cica. Imád bújni, egy kisangyal.

Mindketten rohannak elém ha hazaérek (szeretetözön), ha megyek itthonról akkor kikísérnek.

2017. szept. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!