Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az mit jelent ha a cicám a...

Az mit jelent ha a cicám a kezemnek dörgöli az orrát?

Figyelt kérdés
Valahogy úgy csinálja hogy lelapítja a fejét és erősen a kezemnek nyomja az orrát. Ill. nem csak a kezemnek hanem a lábamnak is meg igazából nekem.Ezt általában nyávogás kíséri. Szokott ilyenkor körbejárni meg hozzám dörgölőzik az egész testével aztán lefekszik a hátára. Aki tudna segítene? Nem tudom mit jelenthet ez

2017. aug. 26. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megjelöl.Csak,hogy mindenki tudja,hogy hozzátartozol.
2017. aug. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szeret téged :)
2017. aug. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem akkor csinálja ezt, amikor kaját akar. Nagyon idegesito reggel 6kor...:D
2017. aug. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy boldog, amikor körülötted van. :)
2017. aug. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A cicák halántékán és az orruk két oldalán mirigyek vannak, amelyekből illatanyagokat választ ki. Ezt mi emberek nem érezzük, de ők igen. Amikor hozzád dörgöli a homlokát/bajuszportáját, olyankor megjelöl. Ez a szeretet és a birtokba vétel jele. Azt üzeni vele, hogy te vagy az ő kedves gazdikája, és ő ezt elfogadja, a magáénak tekint téged.

Ha utána hanyatt fekszik, az pedig az abszolút bizalom jele. A macskák kiszolgáltatott helyzetben vannak a hátukon fekve, így csak akkor teszik ezt, ha biztosak benne, hogy semmi veszély nem fenyegeti őket. Mindez azt jelzi, hogy nagyon meghitt, bizalmas és szeretetteljes kapcsolat van köztetek!

2017. aug. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D
2017. aug. 27. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!