Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem túl korai 6 hetesen...

Nem túl korai 6 hetesen elválasztani a piciket?

Figyelt kérdés
4 kiscicánk van, és ebből 3-at elajándékozunk.Olvastuk valahol hogy 6 hetesen már el lehet választani, és azóta anyáék azt mondják, hogy csak 6 hétig maradnak akkor tovább NEM!De félek nem túl korai ez?Sima házi macskák és kint vannak, egyébként még csak most lesznek 4 hetesek , de inkább előre kérdezem meg.
2010. máj. 26. 15:47
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
49%
Nekünk elvileg mostanában lesz cicánk,lehet,hogy már 5 hetesen,egy hét múlva megkapjuk,megnéztük őket,jól elvannak.Már rágcsálják a szilárd ételt,birkóznak,élet vidámak,egészséges cicákat 5-6 hetes korában szerintem már el lehet választani :)
2010. máj. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
59%
5 hetesen pár ájszakád rá fog menni a folyamatos sírására és etetésére...Akkor még hiányik neki a mama és az alomtársak.
2010. máj. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Értem kösszi azóta már biztos hogy hat hetesen el lesznek választva köszi a válaszokat!
2010. máj. 30. 09:10
 24/29 anonim ***** válasza:
Nem!
2010. máj. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
22%

Ugyan ki találta ki ezt a 8 hetes leválasztást?

6 hetes korukban mehetnek.

Gondolom, ez a+2 hét, az elmúlt 1-2 évben vált divattá, csak tudnám, hogy miért.

2010. máj. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Oké köszi, egyre bíztatóbbakat kapok=D
2010. máj. 30. 19:16
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
18:36-os! Cikk részlet: "Szaporítótól akár 6 hetes kutyát is kaphatunk, csak vigyük mihamarabb. Jó, ha tudjuk: 8 hetesnél – egyes fajtáknál 10-12 hetesnél – fiatalabb kutyát nem szabad az anyjától elválasztani. 6-8 hetes korban a kiskutyának az anyjára elsősorban mentális fejlődése miatt van szüksége, sok későbbi helytelen viselkedés a korai elválasztás következménye lehet." Most már ezt is tudod! :)
2010. máj. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

18:36 vagyok.

Ezt tényleg nem tudtam a kutyákról, de ez a kérdés kiscicákról szól.

Még csak annyit, hogy van 2 talált cicám, kb. 1 hónaposak lehettek, amikor hazahoztam őket. Ezt abból gondolom, hogy alig tudtak a lábukon megállni. Mára már gyönyörű, egészséges felnőtt cica vált belőlük.

2010. máj. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Korai. Min. 8. hét! Csak, azért írom, mert sok okos ember van a világon. Attól, hogy ez a 10. hét csak néhány éve vált elterjedtté, nem hülyeség! A mai világban felelős állattartónak kellene lenni, persze nem gond, ha valami baja esik... Lesz helyette másik, mi? Az hogy néhány cicának nem okoz mentális/fizikai gondot, ha korán elválasztják egy dolog, de nem reprezentatív, hiszen ezekre jutnak olyan cicák, amiknek gondot okozott... A szocializáció fontos a kinti macskáknak! Nem a kérdezőt minősítem, hanem az okoskodókat!!!!! Mert a helyes válasz: hogy lehetni lehet, de ez és ez történhet, és az ideális ez lenne... Így kellene válaszolni egy ilyen kérdésre! Régen odaadták a macskát korán, sőt, elárulom még vízbe is fojtották őket, ha nem kellettek! (Még 1x írom, ez egyes válaszadóknak szólt, akinek nem inge...)
2014. júl. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!