Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem túl korai 6 hetesen...

Nem túl korai 6 hetesen elválasztani a piciket?

Figyelt kérdés
4 kiscicánk van, és ebből 3-at elajándékozunk.Olvastuk valahol hogy 6 hetesen már el lehet választani, és azóta anyáék azt mondják, hogy csak 6 hétig maradnak akkor tovább NEM!De félek nem túl korai ez?Sima házi macskák és kint vannak, egyébként még csak most lesznek 4 hetesek , de inkább előre kérdezem meg.
2010. máj. 26. 15:47
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy probléma lesz vele, de nagyobb az esélye.

A 6 hét nem tragikus, végül is ennél kisebb cicákat is fel lehet nevelni cicamama nélkül. A gond az, hogy nem tanulják meg a macskákra jellemző viselkedést (amit a mamától és atestvérekkel való játékból tanulnának meg), szobacicaként jól elvannak, de a kinti világban nem biztos hogy boldogulnának. Én 4 hetes cicát neveltem fel, igaz szép nagy cica lett, de rendkívül stresszes és ettől krónikus betegsége is lett. Ha kikerülne az utcára ahol más macskákkal találkozna, fogalma sem lenne hogy kell viselkedni, össze-vissza vernék, szerintem egy napot sem nagyon élne túl.

2010. máj. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Értem.......Hát egy kiscicát megtartunk, amit elajándékozunk, abból 2 lesz kint 1 meg bent......Annak a cicának ott nagyon jó dolga lesz, mert a gazdája már most(2 héttel előtte) már vásárolgat, és a cicának külön szobája lesz meg minden=D
2010. máj. 28. 14:12
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Kutyatenyésztő?? És 6 hetesen adod oda őket? :O Biztos nem vennék olyan tenyésztőtől aki már 8 hetes kora előtt odaadja őket!!!
2010. máj. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

8 hét szerintem minden képpen kell. Elvileg 4-5 hetes korban lehet átálni a szilárd táplálékra illetve a vegyes táplálásra mert 6 hetesen még sztem biztos szopnak is a picik.

A másik szocializáció szempontjából is szükségük van a tesóikra meg a mamájukra. Sok mindent tanulnak egymástól amit mi emberek nem taníthatunk meg nekik.

2010. máj. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm:D
2010. máj. 29. 14:36
 16/29 anonim ***** válasza:
26%
semmi bajuk nem lesz! ez csak a túltenyésztett és génkezelt cicákra vonatkozik h 6 hetesen baj az elválasztás. mi cicánk (házi) 4 hetesen jött hozzánk most 14 éves és még mindig fantaszikusan van!
2010. máj. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
26%
6 hetesen már ellehet vinni, akkora megtanulja a lényegesebb dolgokat.
2010. máj. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Köszi utsó 2!Titkon reméltem hogy ilyen választ kapok......

mi nem vagyunk tenyésztők, Sőt első szülése a cicámnak!Köszikeh akkor (bár sokan nem ezt írták)de megnyugodtam........főleg ha azt írod hogy csak tenyésztőknél számít, és hogy a tiéd is 4 hetesen ment hozzád!!

2010. máj. 29. 18:36
 19/29 anonim ***** válasza:
Én tegnap kaptam egy 6 hetes kisfiú cicát, ő is egyedül van, de nem unatkozik.
2010. máj. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Aki 6 hetesen odaad egy kutyát,nem tenyésztő,hanem szaporító!

Hiába eszik már,a szocializáció miatt fontos,hogy legalább 8 hetes korig az alomban maradjon.

2010. máj. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!