Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kéne tennem az újszülőtt...

Mit kéne tennem az újszülőtt kiscicámmal? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A kiscicámat most találtuk meg, és még nagyon kicsike,maximum 2 hetes. Az anyuka valamilyen úton-módon eltűnt, lehet hogy meghalt. :( Nem tudom mit kéne csinálni vele, mivel még szopnia kell. Tudnátok tippeket mondani, mit lehetne tenni a macska élésének érdekében?
2010. máj. 26. 15:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Van cicatejpor azt hiszem belehet szerezni állatkereskedésben vagy boltokba kutyás-macskás részlegen! Szemcsepegtetőbe szokták rakni és úgy etetik a kiscicákat/kiskutyákat!:) Sok sikert!
2010. máj. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%
Hát, szerintem kis üvegből kell adni neki a tejet. Valami nagyon vékony szívószállal belenyomod a szájába a tejet, és kiderül, hogy megissza-e, ha megissza, akkor adj neki még, ha nem akkor nem tudom...
2010. máj. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Vegyél tápszert és próbáld meg cumiztatni!Vagy akár tejjel ilyesmivel, mert különben a kiscica elpusztul.csinálhatsz neki esetleg valamilyen műanyukát, akár úgy, hogy egy flakont megtöltesz langyos vízzel, és zokniba húzod......ezzel melegíted a picit!Jah és a fenekét is törölgetni kell valami langyos vizes dologgal hogy pisiljen.

De az a legjobb ha találsz egy anyacicát aki éppen szoptat, és be tudja fogadni.......

2010. máj. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Macskatápszer vagy kisbabáknak való tápszert vegyél és szemcseppentőből etesd.
2010. máj. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

a végbelét is masszírozni kell.ezt normális esetben az anya csinálná(nyalogatná).ezzel serkented az anyagcserére,mert magától még nincs meg ez az ösztön benne.

legjobb lenne ha be tudnád rakni egy kölykös anya mellé.

2010. máj. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Még csak nem is kell hogy szoptasson a másik cica.

Keress egy nőstényt, hátha van családban valahol, ha szerencséd van azonnal befogadja. Nálunk volt egy anyacica, de már évek óta nem is szült, és idekerült egy pici cica és 2nap múlva szoptatta! Csak néztünk, hogy ez hogy lehet.



Ha ez nem megoldható, akkor valami apró cumisüveggel, vagy akár szemcseppentővel etethetnéd, de figyelj rá hogy sokszor kell etetni. Remélem sikerül.

Sok sikert.

2010. máj. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Panzi cicatápszer, állatorvos! (Házitejjel és kamillás szemmosogatással ne próbálkozz! A tejben levö laktobacik nem cicának valók, hasmenése lehet, belehalhat. A kamillázástól megvakul!)

Meleg, puha fekhely, esetleg magadnál tartani minnél többet, törölgetni a fenekét nedves törlökendövel.

Én degut neveltem igy, ö is Panzi cicatápszert kapott 1-2 nappal a születése után (sokan voltak, ö volt a legkisebb- sosem engedték szopizni) 5 és fél évig élt!

Sok sikert!

2010. máj. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsot. Sajnos most már még nehezebb a dolog,mert megtaláltuk a testvérét is.
2010. máj. 26. 19:39
 9/13 anonim ***** válasza:
2010. máj. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Nigra ***** válasza:

Állatkereskedésben lehet kapni kiscicáknak cumisüveget (pár száz forint) és én azt javaslom, hogy áruházakban beszerezhető Humana 2 tápszert vedd nekik. Én 4almot neveltem fel így! Két óránként etetés, éjszaka, kosárban alvás, nappal órákig az általam szerkesztett cica-kenguruban voltak, de ez nem feltétlenül szükséges. Egy plüss puha valamit tegyél melléjük!!!



Nigra

2010. máj. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!