Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fél éves cicát szeretnék oda...

LACI115 kérdése:

Fél éves cicát szeretnék oda ajándékozni. Meg fogja szokni az új helyet?

Figyelt kérdés

2017. szept. 17. 10:07
 1/5 anonim válasza:
nehezen.
2017. szept. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Krisztina2005 válasza:
12%
Valószínüleg meg fogja szokni mi egyszer kaptunk egy fél éves macskát és nem volt vele semmi baj. De ha oda ajándékozzod valakinek akor ne legyen a lakásba mert akor nem tudja megszokni a helyet. Remélem tudtam valamit mondani. ;)
2017. szept. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 év körüli cicát találtam és csodásan megszokott rövid idő alatt, mert nagyon jól bántunk vele.

"A macska a helyhez ragaszkodik!" ... ez úgy ahogy van hülyeség!

Persze, hogy a helyhez ragaszkodik az a szerencsétlen, akit soha nem engedtek be a házba, mert mi a fenéhez ragaszkodjon?

Nyugodtan add oda (csak jó helyre!) kösd a lelkükre, hogy 2 hétig ne eresszék ki, bánjanak vele jól, szeressék, ivartalaníttassák és akkor nem lesz semmi probléma!

2017. szept. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi évtizedek alatt jópárszor vittünk haza ekkora macskákat lakásba, majd nyáron vissza a házhoz, ahol születtek, felnőtt fiatal macskák is jöttek máshonnan, sosem volt problémájuk a megszokással. A lakás/ház váltásnál azért kellett idő, de évi kétszer sem volt nagy gond (biztos nem ideális, de nem volt más opció), nemhogy egy életben egyszer.

A jelenlegi macska is máshonnan jött s itt maradt, az első kölykét pedig kb. félévesen vitték el teljesen máshova, jól érzi magát.


Úgyhogy nem aggódnék. Ha jól lesz tartva, nem sok esélyt látok, hogy problémázzon a hellyel.

2017. szept. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A Tengerész ***** válasza:
A lényeget nem írta senki. Ha eddig csak lakásban volt és ezután is csak lakásban lesz, nincs gond. Ha eddig kijáró macska volt és tovvábbra is kijárós lesz akkor sincs gond. DE. Ha eddig kijáró, kertben terepen barangoló volt és mostantól lakásban lesz, azt nehezen fogja megszokni, balhézni fog egy darabig. Egyébként meg a macska, ahogy a kutya is, mindenhez alkalmazkodik, a mieink még azt is bírják, hogy időnként hajóra költöznek velünk. És az egy nagy tévedés, hogy a maxóúcska nem a gazdához, henem a helyéhez hűséges. NAGYON is tudja, hogy ki a gazdája és kötődik, csak kicsit "öntudatosabban" mint a kutya. Pár éve hajóztunk és horgonyra álltunk a pilismaróti öbölben. Kimentünk csónakkal a partra, a macska persze jött velünk. Azonnal elrohant a parti bokrok közé barangolni, hiába hívtam amikor indultunk vissza. Na mondom, jól van, majd később visszajövök érted. Na de amikor elindultunk észrevette, hogy hát ő "ott van hagyva". Kétségbeesetten rohangászott a parton. Visszaindultam érte, nem várta meg amíg partot ér a csónak BEROHANT A VÍZBE ( ha valami akkora macska utálja a vizet) és onnan ugrott be a csónakba. ha jó gazdához adod hűséges lesz és hamar megszokja a helyet.
2017. szept. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!