Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicaharapás esetén mi a teendő?

Cicaharapás esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tegnap gyógyszerbeadás közben megharapott a cicám. Mivel sehogy máshogy nem eszi meg, ezért úgy szoktuk beadni neki a pasztát, hogy mama megfogja-lefogja a cicát, én pedig szétfeszítem a kis száját és egy gyors mozdulattal a nyelvére/szájpadlására kenem. Az új gyógyszer ellen nagyon tiltakozik, mert ez nem finom, mint az előző. A procedúra közben sikerült a fogával végigszántania az ujjamat. Nem nagy a seb, alig vérzett. A mutatóujjamon, a második ujjpercnél, alul sértett meg. Lefertőtlenítettem proper módon, viszont egyre jobban fáj és elkezdett bepirosodni.

A cica oltott (kombinált oltás), féreghajtott, 5 hónapos, egészséges cicus, a problémája pedig az, hogy felborult a bélflórája, erre kapja a gyógyszert. Bent van tartva, tehát más macskákkal és állatokkal nem érintkezik (van egy másik cicánk meg egy kutyus, de ők makk egészségesek).

Mi a teendő? Ugye nem lesz baja cicának, ha rosszabbodna a sebem?


2017. szept. 21. 08:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért lenne? Menj el a háziorvosodhoz, nézesd meg vele a sebed. A cicát meg senki sem fogja bántani csak mert megkarcolt a fogával mikor a szájába nyúltál.
2017. szept. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A cicádnak nem lesz baja, inkáb magadat nézesd meg.
2017. szept. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én sem értem az összefüggést, hogy a macseknak miért lenne baja attól, hogy téged megharapott...:D

Viszont a sebedet nézesd meg, a macskaharapás nem veszélytelen, hiába van oltva. Olyan baktériumok vannak a szájában, ami az emberre nézve veszélyes lehet. Orvostól tudom, hogy a macskaharapásnál csak az emberharapás veszélyesebb sebfertőzés szempontjából.

2017. szept. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!