Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaszőrös ruha ellen...

Macskaszőrös ruha ellen bevált tippek?

Figyelt kérdés

Egy fehér-rozsdavörös kandúrkám van, fogalmam sincs, hogy milyen szőre van neki, de egyszerűen képtelenség megszabadulni tőle. Mindenem tele van vele. Már nem merek fekete cuccokat felvenni - pedig most ki kéne öltöznöm -, mert úgy nézek ki, mint a jeti!

Többféle szőreltávolítóm is van, de macerás használni őket.

A piros kefe egyáltalán nem válik be. Van egy gumis, vízzel mosható hengerem, az jó lenne, de egy órát kell gyömöszölnöm vele a ruhát és elhasználok rá vagy egy kádnyi vizet. A téphető lapos hengernek legalább a felét letépkedem, mire tiszta lesz egy nadrág. Aztán mire elindulok, már jut is rá megint pár szál.

Takarítok, mosom szorgalmasan a ruhákat, de szerintem már a mosógépem is tele van szőrrel, mert amit tisztán teszek bele, az is szőrösen jön ki.

Iszonyat!

Ha valakinek van bevált taktikája, az ne tartsa magában!


2017. szept. 23. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

A cicát is szoktad fésülni? Furminatorral ha kefélgeted, akkor rengeteg szőrt össze tudsz szedni, amit amúgy elhullatna.

Plusz a Furminator a bútorokról és a ruhákról is leszedi a szőrt. De egyébként nekünk bevált a Mülleres henger, egyébként meg hozzászoktunk. :D

A mosógépben valóban könnyen összegyűlhet a szőr, érdemes kipucolni néha.

A párszálakkal meg ne foglalkozz, ha alkalomra mész, akkor arra a ruhára persze vigyázz, de egyébként felesleges ezen stresszelned, sosem lesz 100%-ban szőrszálmentes a ruhád. Ne törődj vele, törődj bele. Mások sem törődnek vele. Nem nézi senki. :)

2017. szept. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%
Nyírd le a macskát 0-ás géppel.
2017. szept. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy megoldást tudok,de az nem két fillér.Szárítógép.
2017. szept. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonló problémával küzdök. :(


Segíthet, ha gyakrabban fésülöd a macskát.

Illetve nálam pl. úgy van, hogy vannak szőrös meg nem szőrös ruhák. A nem szőrösek a kijárós ruháim, a többi pedig otthoni. Ezeket külön tartom és külön is szoktam mosni. Így nem kenik össze a többi ruhát. A mosógépet időnként érdemes kipucolni. Vagy egy üres mosást is elindíthatsz, ruhák nélkül.

2017. szept. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mivel a macska a szőrök forrása, így előbb őt kell kicsit kikefélni. Én naponta 2x szoktam, kb 5-5 percet a két maccsot - tovább nem engedik a kis sunyik. Egyszerű, legolcsóbb cicakefét használok és egy nagyon sűrű fogú, egysoros kisfésűt. Sokat javít a helyzeten.

A szőnyeget, kanapét, matracot porszívózás előtt megkefélem/kaparom egy gumi fogú fésűvel. Eredetileg ez is a macskáknak lett véve, de úgy semmit nem ér. Kárpiton viszont csodát művel.

Ezen kívül még azt a ragasztós, tépkedhető hengert használom magamon. Épp annyit szed össze, hogy ne legyek jeti, ahogy te is írtad-az egyik macsekom hófehér én meg imádom a fekete ruhákat.

A szárítógép pedig tényleg egy igazi áldás. Szerintem kezdj félretenni rá :)

2017. szept. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Csokilaci válasza:
Nedves szivacs vagy nedves rongy segítségével elég sok szőrt le lehet simítani a ruhánkról. Próbáld ki vizes kézzel! A nadrág szárán végighúzod a kezed és elég sok szőrt leszed...
2021. máj. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!